Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Soisor, programul e in felul urmator:

7-7.30 - 240 ml lapte
12.00 - 250-300 gr pireu legume cu carne de pui, vita sau peste sau cu ou
16.30 - 200-250 gr iaurt cu fructe, sau iaurt cu cereale, sau fructe cu cereale sau brinzica cu fructe sau fructe goale
20.30 - 240 ml lapte (pe care ii bea tot timpul cu scandal...abia reusesc sa-i dau laptele seara)

in rest apa cam 60 ml pe zi (cu greu, de multe ori vomita dupa ce ii dau apa), citiva pufuleti sau 2-3 biscuiti mici.


Citat:
citat din mesajul lui stoisor

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Stoisor, mai voiam sa-ti zic ca si stefan refuza categoric sa pape la ora 10...indiferent ce am incercat sa-i dau...prin urmare avem doar 4 mese pe z. si asta de multa vreme, deja.

Angi, e emotionant ce povestesti tu acolo. nici eu nici fratele meu nu am facut vreodata ceva de genul asta. nici pt apa nu ne-am trezit niciodata noaptea. cred ca stefan seamana cu mine..., cel putin in privinta asta.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii




ok anca dar Stefanita i umpic mai mare dar ce program are la mese si cam cat??

noi avem asa
ora 6 -180 ml lapte
la 10 depinde cam 60 gr fructe
ora 13.30-cam 250 gr legume si 90 ml lapte
ora 17-18 depinde un iaurt ,sau 90 ml lqapte sau 70 gr fructe
ora 21.30 -180 ml lapte cu cereale 3 masuri

Sara Ioana 15.02.2008

" target="_blank">POZE SARITA DE LA 3-6 LUNI
POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

ASA MARE SUNT ACUM



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Honey, am vazut pozicile cu AJ...ce mi-au placut cele cu "animalutzele"...arata uriase pe linga el...

Noua cred ca ne mai iese un dintisor. nu sint sigura, ca nu ma lasa sa ma uit, insa mi s-a parut a fi inflamata gingia in partea dreapta-sus. sa vedem zilele urmatoare
In plus, merge din ce in ce mai bine si mai mult in picioare, tinut de minute. ii place la nebunie. nu stie insa sa se ridice singur in picioare sau sa se aseze. mai avem de invatat....

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

multumesc anca b am uitat sa specific ca si la noi se lasa cu vaitat seara la laptic ,insa voi papati mult mai mult,bine e si mai maricel puiul tau ,o sa incerc dinnou formula cu 4 mese ,maine mergem la doc la ctrl profilactic sa vedem cum mai stam

bafta la noul dintisor sa iasa fara multa galagie

noapte buna



Sara Ioana 15.02.2008

" target="_blank">POZE SARITA DE LA 3-6 LUNI
POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Multumesc fetelor! Da, avem poze noi, le gasiti la semnatura.
Aaaa, si filmulete, tot la semnatura.


de Razvan Gabriel (29.01.2008)
Filmulete Razvan
www.flickr.com/photos/12657960@N03/?deleted=2274601535" target="_blank">Poze Razvan Gabriel
Cum crestem
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Hola, amigas!

In fine sunt putin mai libera ca sa mai scriu si eu despre noi. Suntem f ocupate..avem inca musafiri, dar ne place si ne bucuram de fiecare moment. Azi am fost la parcul de distractii si ne-am distrat grozav...hi hi. Maine e zi de cumparaturi..abia astept.

Eu am mai slabit un pic si acum intru in blugii dinainte de a ramane insarcinata..iupii, dar mai am cale lunga pana la greutatea la care vreau sa ajung, asa ca nu ma bucur prea tare.

Va multumim pentru urarile de "La multi ani". Copilul meu are 8 luni..incredibil!!

Honey..l-am vazut pe AJ! Este un scump si jumatate! Arata tare bine..grasunel...un dulce!

Ema, am vazut si pozele cu voi..TOATE!!! A durat o zi intreaga ..asa printre picaturi, dar am reusit! Sunteti o familie tare frumoasa! Mi-e dor de voi! Abia astept sa ne vedem in parc! Nu ma emult..cam o luna:) La multe luni lui Milan:)



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna seara zuzici.
Am si eu o dilema. Tocmai am terminat de citit cap. 102, si nu gasesc cap. 103, doar cap. 104. Oare a scris cineva gresit capitolul ? Sau nu mai vad eu bine , de aceea nu gasesc cap. 103.

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am vazut poze cu Andrew ( de Honey), sunt mai mari jucaricile de plus decat el. Si ce confortabil sta in fotoliu.......ca un om mare. E un scump.

Am vazut si poze cu Razvan ( de Raca), la Cheile Bicazului parca, Lacul Rosu ? Sunteti tare frumusei.

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Irlandeza, uite-te la data de inceput si de sfarsit a capitolului, poate a gresit numerotarea cine a deschis capitol

Honey, l-am vazut pe Aj, e ador pe cele in care e cu ursul mare.

Raca, v-am vazut pozele si am citit povestea nasterii.

Miky, felicitari pt blugii cei vechi, si eu am avut parte azi de aceeasi bucurie, dar mai am si eu pana la silueta pe care o vreau



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi
noi 2, poze, luni de miere...

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

DA, Angi, cineva a gresit numaratoarea. Cap. 102 s-a incheiat cu data de 7 sept. si cap. 104 tot cu 7 sept. incepe. Iar pe prima pagina, cine a completat......este cap. 101, 103, .....ar trebui modificat......eu nu stiu.

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Irlandeza se produsese o eroare(cine a facut capitolul a numerotat gresit)Asta e defapt capitolul 103,104 nu exista(inca).
P.S.:Am corectat eu

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput