Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza! Multumim de cafea Stefania. Daca tot ai dat tu cafeaua eu va servesc cu un tort buuuun si care nu ingrasa ca doar e virtual, pentru sarbatoritii mei de azi: Deni si tati de Deni. LA MULTI ANI pentru toti cei ce azi isi sarbatoresc (iar) ziua numelui, Marii, Marini si derivate!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Mda si uitasem sa adaug ca noaptea intreaga dormita de ieri a fost doar o intamplare, si azi noapte am revenit la programul normal.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Buna dimineata, Lavi si multumesc ca m-ai trezit, am si eu o prietena Ana-Maria pe care uitam sa o felicit de nu-mi aminteai tu!

LA MULTI ANI MARIILOR SI MARIANILOR!

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare! Am venit sa vad daca se mai tine slabirea in grup. Eu nu am reusit sa fac aproape nimic in directia asta, desi as fi avut timp sa merg la sala, dar sint atit de obosita incit nu m-am putut misca. Smaranda se trezeste in fiecare noapte, sintem darimati.

Timi, felicitari! Sarcina usoara si un bebe sanatos.
diane_dun, felicitari pentru progresele lui Dani, si multumesc ca ti-ai amintit de mine.
Carla, succes cu toate task-urile.
Monica, multumesc frumos pentru urarile de ziua Mirunei. La Piticodrom se spun si lucruri ne-roz despre cum e cu 2 copii mici.

La multi ani tuturor Mariilor!

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata frumoaselor,

Stefania, mersi de cafela, f buna.

La Multi Ani tuturor Mariilor, multa sanatate si petrecere frumoasa.

Multumesc tuturor care ne-au vazut pozele, nu va pot nominaliza acum ca sunt la serv si trebe sa scriu repede, dar va pup dulce.

Ioana, spor la slabit.

Squirel, bine ai venit, scrie mai des.

Va urez o intalneala placuta azi si va rog fff mult sa faceti poze. Pana la urma v-ati vazut si cu Cristina? Aveti poze?

Pupaturi, o zi buna,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna dimineata.sper sa ne primiti si pe noi.am un baietel pe nume mihnea,nascut pe 17 august 2007,scor apgar 9,3500g.va citesc de mult,cam din a patra luna de sarcina,dar mi-a lipsit curajul,timpul.va dorim o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna ziua Fetelor.
In primul rand BUN VENIT NOILOR VENITE.Va pupam si asteptam mesaje de la voi.
Noi din pacate am racit iar, numai c a de data asta in afara de nas care curge , ne supara pe amandoua o tuse de nu mai putem. Mai ales noaptea.
Am promis ca o sa scriu si eu date tehnice si ce progrese a facut printesa mea, dar din pacate sunt foarte aglomerata si nu prea am timp. Abia reusesc sa va citesc si sa mai scriu cateceva scurt.
A, si sa nu uit LA MULTI ANI! MATIILOR SI MARIANILOR.

Va pupic.

Diana si Cristiana Maria (30.07.07)

poze: http://www.flickr.com/photos/14718383@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Surubika si squrel, bine ati venit pe DC!

Ioana, eu mai trag cate un ochi si pe la Piticodrom, ca sa vad cu sta treaba cu copiii mai mari. Si citesc piticodromul, in mod special, pt ca sunteti multe fete de la strumfi acolo.
Asa ca mai citesc si pe fetele care au deja 2 copii...
Am citit si de Miru cat de buna sora a fost intr-o seara, sper sa repete cat mai des

La multi ani pt toate Mariile! La anul, pe vremea asta, o vom avea si noi pe Ana Maria

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ziua buna!

Vad ca se striga catalogul,am aparut, nu de alta da ma exmatriculati daca lipsesc prea mult.
Nu am citit nimic din urma, am fost f ocupata cu nunti, petreceri, am numai aranjamente florale , in cap.
Am muncit f mult, mai mult decat am vrut, drept urmare sunt fff obosita, abia astept zilele libere sa doooooooormmm.
In alta ordine de idei, Albastrel si-a revenit cu mancatul, are doua sapt de cand mananca f bine, 3-4 mese/zi consistente si laptic la greu.
S-a si ingrasat, dar nu l-am cantarit nu stiu exact cat, dar e rotunjel si abia il mai ridic de jos.
Merge destul de bine acum, nu prea se mai tine de pereti, vb pe limba lui, nu-i mai tace gurita,in continuare doarme f prost, se trezeste la 2 ore, si vine peste noi in pat, eventual daca ma fac ca il ignor, in ideea ca poate adoarme la loc singurel, se da din pat frumusel, ia comanda , aprinde lumina, si vine si neloveste cu ea in cap, sau mai nou ne musca de degetele de la picioare

Din pacate, ptr ca sunt f obosita , il iau si il mufez la san si asa adoarme ptr inca alte doua ore, si tot asa...

Obsrev totusi ca Albastrel se intarca singurel.Nu mai suge titi in timpul zilei, eu il mai pun fortat la san, dar ma impinge cat colo si refuza categoric sanul.
Numai noaptea cere titi sau daca e f obosit/nervos/somnoros.
Astea fiind zise, ma retrga sa fac repede o baie, cat doarme Albastrel, in doua oare , vine omuletzul de la munca si eu o iau din loc.

va pup, si LA MULTI ANI Mariilor, Marinilor,sa fiti sanatosi , sa traiti 100 de ani!


www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

"La multi ani!" sarbatoritilor de astazi.
Corina, multumesc pentru tort, yummy .
Ioana, multumesc, chiar intrebasem de tine zilele trecute. Eu mai am o zi plina si gata, somn si distractie (sper eu).
Andra, Anto, foarte frumoase pozele din vacante.
Mada, bine ai venit, astept nr. tel. pe PM .

Eu scaunul de masina il tin cu spatele la drum deocamdata. Scoica am inlocuit-o cu un scaun care e bun de la 0+ la 12 ani si asta am facut-o pe la 9 luni. In instructiuni scrie ca e mai sigur de tinut cu spatele si dupa 1 an, cat timp mai incape copilul in acest fel. La noi e inca destul loc si Saby nu se plange de pozitie.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput