Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Surubica si Sqirrel, bine ati venit!!Michidutza, am vazut si eu filmul postat de tine si parca-mi pare regizat, adica nu-mi vine a crede ca poate sa existe asa ceva. ce trist!!! Ma tin de ceva vreme sa-ti spun ca-mi place la nebunie motto-ul tau, cred ca de aia te si tin moderatorii pe rosuEu v-am citit constiincios zilele astea da' n-am avut nimic de zis.Ines nu cred sa aiba 10 kile si de cand a intrebat Brazuca de greutate ma tot tin s-o pun pe cantar da' e greu: trebuie dus copilul in dormitor, scos cantarul de sub pat, apasat butonu' "on", asezat copilul, asteptat cateva secunde....ee, operatiune complicata.Si ea spune multe cuvinte si e haioasa foc atunci cand le repeta; ieri , de unde abia facea unu' doi pasi, s-a dat deodata jos din pat si a inceput sa mearga. Se iubeste cu Sarah ceva de speriat si ma topesc de dragul lor atunci cand merg prin casa de manuta. Acum mi-am dat drumul la vorba da' va las, ca-i gata cafeaua, numa buna de savurat. Sa aveti o zi frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

andutzi ma bucur sa aud vesti bune. sa stii ca multe din lucrurile pe care le face horia, nu le face andrei!eu zic ca nu e motiv de ingrijorare. dar mai bine sa il tii sub observatie! stii tu mai bine ce e de facut.
editez ca sa zic ca am vazut si pozele. sa va fie de bine excursia.
decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ola mamici!
bine ati venit in gasca Surubika si Sqirrel!
anto m-ai inebunit cu pozele,imi era dor de voi.faina vacanta,pacat ca s-a imbolnavit victor.nici eli nu merge singura sa faca ea de la sine pasi singura.daca o tin asa simbolic de tricou pleaca,e fricoasa rau...
andra ma bucur ca aud vesti bune de la tine.se simte ca esti mai linistita si poate nu e cazul pt atatea griji.
michy daca descoperi ce trebuie sa faci cu orhideea da-mi si mie de stire,eu am 2 in aceasta situatie.le-am pus in vase de sticla(cica au radacini aeriene si trebuie tinute in vase cu pereti transparenti).
oana am vazut pozele ,am admirat feciorii
de data asta nu imi mai e ciuda ca va intalniti,joi vine cristina in arad si e a mea
na ca mai vroiam sa scriu dar am uitast

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Timi, multumesc frumos!

Anto, andutzy, sa va fie de bine vacantele, foarte frumoase pozele voastre!

squirrel, bine ai venit!

valen, felicitari lui Ines pentru curajul de a merge, poate suflati nitel inspre noi sa se prinda ceva si de Dani, ea inca e la stadiul de 2-3 pasi si gata.

Mychy, felicitari ca ai scapat de semnul ala rosu si urat, sper sa scapi la fel de repede si cu intarcatul! Ar fi bine daca ar merge le fel, un mail la admin si gata! Asa as face si eu... Deocamdata mi-am propus sa nu-i mai dau sa suga noaptea, in seara asta ii dau bibe dupa cerealele cu laptic si la noapte tin aproape un bibe cu apa. Va spun maine cum a fost.

A, uitam sa va intreb: voi cum tineti scaunul auto al strumfilor, cu fata la sensul de mers sau cu spatele?

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Hello!
Am ajuns cu bine in Bucuresti!
Abia astept sa ne vedem maine!

Diana scaunul lui Emily e un sensul de mers pentru ca am trecut deja la scaun grupa 1.

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Mada, bine ai venit pe plaiuri mioritice! Am trecut si eu pe aici sa sting lumina si m-am bucurat sa vad ca ai ajuns cu bine! Multumesc pentru raspuns!

Update: s-a trezit Dani acum vreo jumatate de ora si m-am dus tiptil la ea cu biberonul cu apa. Mamaaaa, cum imi mai batea inima cand i l-am bagat in gurita... si... surpriza... a luat fata tetina si s-a apucat sa traga cu spor, nu-mi venea sa cred, aproape ma umfla rasul din motive amestecate: de bucurie ca l-a acceptat si de rusine ca o pacalesc si ii dau altceva... Sa vedem cum o fi la celelalte treziri.

Noapte buna!

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Buna dimineatza.
M-am trezit si eu acum un pic cu gandul la voi sa va anunt insa ma duc sa ma culc iar ca nu vad prea bine.
Din pacate, acum va 'tepuiesc' eu. Imi este peste puteri sa ajung astazi in Bucuresti. Am crezut ca vom scapa mai ieftin (din punct de vedere al oboselii) cu acest weekend, insa cu nunta sambata, sculat duminica dimineatza si plecat la botez, astazi sunt zombi. Ca sa nu mai zic ca nu mi s-a intamplat niciodata pana acum de la un coc sa ma usture pielea capului. M-au intins astia la coafor ca pe gheise.
Imi pare rau ca nu ajung, sunt sigura ca vor mai fi insa ocazii.
Mada te pup. Sory

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.youtube.com/watch?v=IWBtdcDMLbc" target="_blank"> filmulet 1 an



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele,

? cappuccino si ciocolata calda cine mai doreste?


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

La multi ani Mariilor

Tzontzonica mea Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Stefania, multumim pentru cafea! Ce mai face micuta Catarina?

Ddanagh, imi pare rau ca nu poti sa ajungi, speram sa ne cunoastem...

V-am promis continuarea epopeii "Fara san, noaptea": s-a trezit fata mea de tzashpe ori, cam la fel de des ca in ultima saptamana, diferenta fiind ca n-a primit decat bibe cu apa (a baut vreo 2 biberoane). Si cine bantuia prin casa pe la 5 dimineata cu un san betonat rau si umflat pana spre gat? Subsemnata... M-am chinuit sa-l mulg, dar cum la ora aia cred ca trebuia sa las apa sa curga juma de ora ca sa se dezmorteasca nitel, am renuntat la ideea de dus si n-am reusit decat sa storc manual vreo 5 picaturi (ca nici pompa n-am ). S-a ocupat Dani de rezolvarea problemei pe la 6 cred, ca se luminase afara si nu m-am mai uitat la ceas. Sa vedem daca s-o trezi mai rar la noapte. Nu stiu de ce, dar am niste dubii in privinta asta.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput