Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ereena, nu stiu daca e de la ou, dar oricum e mult sa-i dai in fiecare zi. Eu nu am introdus oul inca la Andrei, dar lui Marc ii dadeam 1 zi ou, 1 zi carnita. Iar cand am inceput oul i-am dat de cateva ori 1/4, apoi de cateva ori 1/2...la un ou intreg am ajuns dupa vreo 2-3 sapt.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Cand spun ou spun doar galbenus!

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

am nevoie de un sfat......rapid...pt cine e pe faza

de 2 zile i-am da ou lui matei, prima zi 1/4 a doua zi 1/2 . ieri a facut kk galben auriu si cam moale, astazi la fel de dimineata si acum unul si mai moale. eu zic sa nu ii mau ou astazi. ce parere aveti? asta o fi de vina?

Matei-Florin 24.01.2008


IN CONCEDIU CU COPILUL
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Pentru albumul www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI trimiteti pe mailul comun zuzele2008@yahoo.com , o poza bb mic, o poza bb la 6 luni, o poza bb+mami. Mentionati nume+nick mama si nume+data nasterii bb.Albumul este privat, datele sunt aceleasi ca pentru mailul comun.


Eu zic sa nu-i mai dai toata saptamana; si ai trecut cam repede de la 1/4 la 1/2 - parerea mea

Eu, i-am facut pauza intre mesele cu ou, de 4 zile si i-am dat 1/4 o perioada de 10 zile (adik de 3 ori) apoi 1/2 tot asa, 10 zile si acum suntem la 1/4 - ultima tura din perioada de 10 zile.
De-abia saptaman viitoare trec la 1 galbenus.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

LA MULTI ANI LALA_20!
SA FII SANATOASA, FERICITA SI TOATE DORINTELE SA TI SE INDEPLINEASCA!


Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Eu mai vroiam sa zic cate ceva dar nu m-a lasat Benji. E un moment de pauza acuma asa ca....

LalaD,
azi i-l arat sotului pe Andrei sa vada ca mai sunt clopotei cu plete si ca le si sta bine asa. Nu l-ati tuns deloc????? Tati tot vrea sa dea iama in buclle lui Benji. E drept ca bretonul e cam lung si ne intra in ochi, sa i-l tund?

Noi si botezul si toate le facem mai tarziu: abia stam in fund singurei si ne sprijinim f bine in picioruse, ne rostogolim prin patul lui mami de nu ne ajung 2x2m ( o sa pun o izomata pe jos si o patura sa mai castigam spatiu vital). Nu alergam, nu ne ridicam in fund sau in picioruse, etc. Dinti ioc, sper ca astia ne dau de furca! Nu ne plac borcanelele de 8 luni cu bucatele in ele, am ros abia o bucata de castravete si cu un biscuite ne-am innecat aproape. Ieri am mai adaugat ceva in gama de sunete: wa-wa sau ba-ba nu am putut dinstinge exact.
Fug ca iar caraie si am uitat cui mai vroiam sa zic ceva..... UF!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 8 LUNI (23.12.2007)

www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk" target="_blank">Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

mutumesc mult,cred ca niciodata nu am mai primit asa urari.
Cadaouri zici Angi?!Pai de la sora mea am primit o geanta,stie ca fac colectie!!!De la mama un epilator si de la domnul sot o iesire la cumparaturi si apoi a zis ca ma duce undeva,e inca surpriza si dupa atata timp a primit si el un pupic si ma mai gandesc pt diseara...poate...poate si inca o ultima sansa

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ereena, intre 2 ture de ou tb sa faci pauza trei zile, e mult prea greu pt el.

Mai fetelor, Pupicu ma uraste sincer cand umblu la nasul lui sa-l aspir, doamne cum intoarce capul stanga dreapta si ma loveste cu manutele peste maini si in final plange in hohote. Offf, ce mila imi e de el dar nu am ce-i face....



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi
noi 2, poze, luni de miere...

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ellenuta, Jelimoni, Anca.b, Ramona.b, Ginette, Grati.ela, Lala_D, multumim mult pt. urari.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Eu mai vroiam sa zic cate ceva dar nu m-a lasat Benji. E un moment de pauza acuma asa ca....

LalaD,
azi i-l arat sotului pe Andrei sa vada ca mai sunt clopotei cu plete si ca le si sta bine asa. Nu l-ati tuns deloc????? Tati tot vrea sa dea iama in buclle lui Benji. E drept ca bretonul e cam lung si ne intra in ochi, sa i-l tund?

Noi si botezul si toate le facem mai tarziu: abia stam in fund singurei si ne sprijinim f bine in picioruse, ne rostogolim prin patul lui mami de nu ne ajung 2x2m ( o sa pun o izomata pe jos si o patura sa mai castigam spatiu vital). Nu alergam, nu ne ridicam in fund sau in picioruse, etc. Dinti ioc, sper ca astia ne dau de furca! Nu ne plac borcanelele de 8 luni cu bucatele in ele, am ros abia o bucata de castravete si cu un biscuite ne-am innecat aproape. Ieri am mai adaugat ceva in gama de sunete: wa-wa sau ba-ba nu am putut dinstinge exact.
Fug ca iar caraie si am uitat cui mai vroiam sa zic ceva..... UF!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 8 LUNI (23.12.2007)

www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk" target="_blank">Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra


I-am tuns bretonul ca il avea pana la nas
Cred ca in 2 saptamani tund din nou bretonul ca ii creste extrem de repede.

Sa stii ca eu bag in blender borcanelele de 8 luni ( continutul) deoarecese ineaca si vomita cu ele.
Blenduite le papa bine, azi de exemplu a papat spagette bologneze
Eu din 7 zile ii dau cam 3 zile la pranz borcane, in special cele cu carne de vitel, restul de zile ii gatesc.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Vad ca vorbiti despre galbenus de ou, eu am inceput acum 2 sapt. sa-i dau, si i-am pus de prima data un galbenus intreg amestecat cu branza de vaci si putin iaurt, l-a ras pe tot si nici nu a patit nimic. Sper ca nici de acum incolo sa nu aba vreo reactie adversa. Cam de 3 ori/sapt. primeste.

Poze de tot felul
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput