Mamici norocoase de sept -oct 2008 (138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Felicic,una la mana:felicitari pentru grasan!Meriti intr-adevar cadou baban ca il cari...a doua la mana: merci de 'declaratie'...ma onoreaza..dar capitolul asta nu stiu cine l-a facut ...eu eram la o bauta cu frate'miu si prietena, asa , ca de ziua mea.Si am baut Pepsi

Apropo:cea mai frumoasa declaratie recenta facuta de al meu (care e un anti-romantic incurabil) a fost ca el se ocupa de toate atata timp cat eu stau in pat...pentru ca eu sunt 'incubatorul ideal'.Ei, e ca v-ati fi simtit cele mai iubite femei din lume la asa o declaratie?

Nusha, apropo de comanda LaRedoute...maine imi trimite online codul de pe voucher si o sa vad pe unde il introduc.Daca nu ma prind intreb...DAR...crezi ca ar fi mai bine daca as lua si ceva ieftin si mai voluminos ca sa fiu sigura ca pun in pachet, nu in punga?Crezi ca asa ar creste sansele sa il primesc?...ma uitam si eu la o perna, o prostie deco.o ceva mai mare si ieftin doar ca sa atarne greu..isi mai face cineva cumparaturi pe principiul:mare, ieftin si greu?

Lucutta, felicitari pentru bebe maricel!

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Felicic eu am DPN-ul in 20 septembrie, deci chiar ca are domnisoara de ales ce zodie vrea. Eu voiam sa fie scorpioanca, dar nu a fost sa fie. Poate urmatorul bebe iese scorpion.

Eu am -2 la ambii ochi. Dar daca ajung la cezariana vreau sa fie din motive clare, nu de altceva.



37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Ma bucur caci gasesc mamici curajoase care vor sa nasca natural.
Go power mamicilor!!!!

Karina Alessia am 34 saptamani in balonul lu' mami NiKole
AMR 40

http://good-times.webshots.com/album/566148404jlKFHS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

salutari am intrat si eu pe seara sa vad daca mai avem bobocei noi
vad ca vorbiti de nastere si eu as vrea naturala+ epidurala ca as vrea sa raman insarcinata iar in cateva luni vedem daca se poate, am tensiunea cam fluctuanta si mi-e frica sa nu se mareasca prea tare si sa ma bage in cezariana, plus bebe Alexandra care presimt c-o sa fie maricica
om vedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

felicic, , cred ca ai cel mai mare flacau , sa fie sanatos
tzitziri, pe mine ma bate gandul sa imi iau niste cizme de la redoute, oare corespund marimile? ca la bluze m-am cam pacalit, sunt mai mari decat imi imaginasem eu
ma bag la somnic, maine ma duc sa imi ia sange dis de dimineata
am hapatit niste bobo cu rom

somn usor si noapte linistita

36s+
Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamihaela75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Irina am miopie destul de mare la ambii ochi plus predispozitie la hemoragii oculare interne.Una am facut chiar la sarcina asta in primele luni cand vomitam de nush cate ori pe zi.Spre norocul meu s-a retras in vreo 3 luni.Da mi-e frica ca cica ar putea reveni.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


Si eu am crezut ca din cauza miopiei mari se impune cezariana, insa aici dupa ce am fost la un control amanuntit oftalmologic mi au spus ca nu are nici o legatura faptul ca am miopie mare cu cezariana.O sa nasc normal cu epidurala, daca nu intervine altceva. Eu ma speriasem ca la inceputul sarcinii am avut si tensiune oculara foaaarte mare pt. varsta mea si eram suspecta de glaucom (dar asta in Romania).Aici am avut alte rezultate la verificarea tensiunii.

Au mai ramas 12 zile pana vine Isabel Victoria

http://community.webshots.com/user/anamihaela75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

babytza: ce mai faci? vorba lui nicolaescu "te-au ciuruit" in continuare?
cd: chiar vroiam sa te intreb: mai ai invinetita zona din jurul buricului? Si eu am inceput sa ma albastresc
tzitziri: tare faza cu "incubatorul"

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Am ajust si io intreaga, netaiata. Control pi masa fromos lejer fara dureri. Col bun, care s a dus la locul lui deci nu e pericol de declansare nastere inca. Mai rezistam. Bebe ascultat cu palnia( chestia aia ma amuza la culme)
Data cezarienei 5 septembrie, seara, vine pisicutza

In leg cu nasterea, tareeee as fi vrut natural dar nu se mai poate. Am avut la salon o fata micutza cu o burtica super tzuguiata si micutza si hotarata pt ceza. Am aflat ca nascuse natural ( cu doctoritza mea), o fetitza de 3500 gr suuuuper usor. Azi m am vazut cu ea la cabinet, scosese firele, ziceai ca nici nu nascuse, a zis ca a fost super usor

denisa, felicitari pt vestile bune. In leg cu no-spa poti sa iei daca vine travaliul adevarat no spa- ul e apa de ploaie.

ancule e superba pitica

kid ai niste printese adevarate. De abia astept sa le vad si eu pe ale mele impreuna

nicolici frumoasa mamica si burtica

musette felicitari pt bebe, super daca are deja 3300

felicicule , sa iti traiasca voinicul

codruta felicitari pt bb

lucutta felicitari pt bebe grasun











www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">Concurs DANONINO lau1 si lau2


Laureta bb2 - 37+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Bitza, felicitari pt. voinicel si refacere usoara . Ce travaliu scurt ai avut !!!!

Claudinna, sa-ti traiasca feciorasul

Tzitziri, sa fii iubita

Angelynna82, multumim

Andy_P, din ce am citi eu scurgerea groasa si albicioasa e cunoscuta sub numele de leukoree, nimic daunator bebeului.

Anca, ti-am admirat si eu minunea….cercelusii respectivi nu sint in nici un caz pt. bebitze asa mici, chiar ar putea micuta ta sa se raneasca grav daca isi prinde degetelul in ei si trage fara sa vrea….sper sa nu te superi

Nerantula, tare frumoasa pictura din camera copilului, cine a executat-o ?

Babytza, sarcina usoara iti urez

Kid, vazut printesa, tare dulce in rochita aceea diafana….iar in cadita era o minune. Iar despre iesit in oras la numai patru zile e un remediu excellent impotriva baby blues-urilor . Iar Alexandra ta e normal sa tanjeasca dupa mamica ei…

Felicic, felicitari pt. vestile de la eco

Laureta, tinem pumnii la nastere pe 5 sept . Votat printesa frumoasa

Azi am avut liber aici, am sarbatorit ziua muncii nemuncind , iar de maine incepem scoala....ramane de vazut cat rezistam


Cristina


le bébé 35w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

va pup si io,

iar am chiulit o zi...c-am fost la tara
la multi ani,tziri....sa ai bebe sanatos si mancacios!
bitza,sa-ti traisca beb lucas! sa fie sanatos!
laureta,tinem pumnii...mai ai asa putin!
dyanira,ne mai tii mult pe jar?hai doamna...treci la actiune.
felicitari clau si fetelor cu vesti bune de la doftor!
imi pare rau pt cd si mai era inca cinev....imi cer scuze,nu mai tin minte....cu bebe cu circulara.
am o memeorie tembela.u mai tin minte nimic din ce-am citit.de exemplu...azi m-a sunat cineva si mi-a cerut numele colegului nou(car-mi tine locul)...coleg cu care am stat 2 zile ,luni si marti....si nu am stiut numele....nu mi l-am adus aminte ...nici pana in mom asta.
offff...
in alta ordine de idei,noi pe langa o scurgere albicioasa si abundenta....eu am si o scugere,...asa..pur si simplu licihid incolor ....sau cu firicele de sange rozaliu.
alte simptome mai.....noi nu am(adik aceleasi sufocari,dureri de bazin.blBLABLA).
oare pierd lichid?nu stiu...sper sa nu.nu ma simt rau in rest...adik in afara de vesnicele stari
va pup....si maine sunt toat ziua acasa..deci nu mai scapati de mine.
dyanira....deci maine ai treaba,deaaa????

carla,36+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput