Mamici norocoase de sept -oct 2008 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Andy,multumesc

Pana la urma am fost sambata in ungaria de mi-am luat doua bluzite sa am de botez peste colanti ca doar altceva nu aveam mai comod ,am fost bine pana la urma .In schimb la botez a fost cam plictisitor ,la masa ma refer.La biserica bebelina a plans tot timpul,dar a trecut totul cu bine ,in schimb eu am fost foarte obosita.31+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

felicic asta cu cadoul baban la nastere i-am zis-o si eu sotului si asta dupa ce intr-o seara mi-a dat bebe cateva suturi la coaste de nu mai puteam...a zis ca se rezolva oricum, dar asa i-am stricat surpriza

musete, andy_p sa nu credeti vreo secunda ca sunt curajoasadoar nebuna, v-am zis doar!

lucutta felicitari pt bebe grasan si sportiv

ma duc sa ma mai holbez pe redoute poate mai dau o comanda david are deja haine pt primul an din viata lui



33+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

clau multumesc pt. incurajari
tzittiri ai dreptate...dar acum nush ce sa mai cred..chiar bebe e mare..ori ii e ei mai comod sa scape repede cu cezariana...mi-e frica sa nu aiba si dreptate si sa ma chinui acolo 10 ore...sunt confuza acum..dar parca tot naturala as vrea...nush

34


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nushulica declaram deschis concursul: cea mai usoara nastere?
Eu as vrea sa ma inscriu, inca mai vreau sa nasc natural, doctorul meu e adept al nasterii naturale, nu e prieten cu cezariana, asa ca probabil ma asteapta o nastere naturala.

Lucutta felicitari pentru bb grasun si in grafic!

Felicic eu am auzit acelasi gen de opinie de la doctorita de familie, si chiar aveam pretentia ca e medic. Cica de ce sa ma chinui sa nasc natural cand pot sa nasc ca o doamna si sa fac cezariana si sa nu ma chinui. Nu am nimic impotriva nasterii prin cezariana, totusi as prefera sa fie bebe hotarat ca vrea sa iasa. Am si avantajul ca bebelina e mica. Ma bazez mult si pe instinct.
Si pe epidurala.

andy ce problema ai cu ochii?

37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Irina am miopie destul de mare la ambii ochi plus predispozitie la hemoragii oculare interne.Una am facut chiar la sarcina asta in primele luni cand vomitam de nush cate ori pe zi.Spre norocul meu s-a retras in vreo 3 luni.Da mi-e frica ca cica ar putea reveni.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

irina: eu mai am un pitic mare pe creier....nu-mi place sa-i aleg eu data nasterii, sa si-o aleaga el si zodie si ascendent si tot... chiar ca-s dusa, nu?
babyboy: bazeaza-te pe instinct, daca dr nu vine cu argumente de ordin medical. la urma urmei este vb de alegerea fiecareia, eu sunt sigura ca daca nu aveamm voie cezariana, sigur aia vroiam de-a naibii
kid: vazut doua superbitati de fete Sa va traiasca si sa fie sanatoase!
(asa vad o incuscreala intre tine si muuh)
nerantula: foarte frumoasa camera lui Gruia, sa o stapaneasca sanatos!
lucutta: felicitri ptr bebe mare!

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

felicic76

35


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Irina am miopie destul de mare la ambii ochi plus predispozitie la hemoragii oculare interne.Una am facut chiar la sarcina asta in primele luni cand vomitam de nush cate ori pe zi.Spre norocul meu s-a retras in vreo 3 luni.Da mi-e frica ca cica ar putea reveni.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

sora mea are -3,25 la un ochi si -3,75 la celalat. In luna a saptea de sarcina a avut o colica renala puternica si contractii datorate durerii resimtite.Vreau sa spun ca trei zile a aratat ca un, nu mai avea nimic alb la ochi, doar rosu......M-am ingrozit ce poate face tensiunea oculara, bineinteles ca a nascut cu cezariana........

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Musette felicitari pentru vesile bune !!!! Si ma bucur ca ai reusit sa te linistesti !!!! Vei naste asa cum iti doresti

Felicia wow ce grasun ai tu acolo.....Felicitari !!!!!!!

Valentina 35 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Feliciceu am -5 la ambii ochi si la mine hemoragia e interna,cand am facut-o pe asta in sarcina n-am vazut cu ochiul stang aproape 3 luni.Am crezut ca innebunesc mai ales ca o dr. mi-a zis ca s-ar putea sa nu-mi mai revin si sa raman asa cu ochiul.Dar am dat apoi peste un dr super care mi-a zis sa am rabdare ca-mi trece,am fost si la dr homeopat si d-ne fi laudat mi-am revenit.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput