Mamici de septembrie octombrie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata!
Alexa M!!!
miruna, multumim de vesti. transimite-i ca suntem cu gindul la ea mereu
kristin, super tari servetele alea. si noi suntem putin timorati de "schimbarea", de la la multa putere sa mergi la scoala cit mai mult!



alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui gargaritza85

denisa multumesc pt raspuns legat de intepaturile alea deranjante
kid bine ai venit acasa, multa sanatate tie si bebelinei

si acum sa va spun prin ce suspans am trecut ieri si azi...daca va aduceti aminte v-am spus acum 1 saptamana si ceva ca am facut analizele de semestru 3 + toxoplasma, listerie, citomegalovirus. ieri am ridicat analizele si am ramas muta in fatza foii pe care scria citomegalovirus pozitiv ...stiind ce ar insemna sa am asa ceva nu imi venea sa cred, am intrat in stare de soc. ajunsa acasa am vrut sa intru pe net sa caut mai multe informatii despre ce este de facut, un tratament ceva poate...netul meu era mort si ingropat, doctorul nu raspundea la tel, iar eu disperam prin casa in fatza soatzei care nu stia ce sa-mi faca pt a ma linisti...
intr-un final am sunat la spital unde era dom' doftor, mi s-a spus ca este in operatie si ca a doua zi dim(adica astazi), intra de garda. am reusit sa ma mai linistesc incurajandu-ma eu singura pe langa sotz, ca totul o sa fie bine...ca trebuie sa fie un tratament ceva ca acest citomealovirus sa nu-mi afecteze bebelina. astazi la prima ora eram la Giulesti, cu speranta dar si cu multa frica...dom' doctor se uita pe analize iar eu asteptam ingrijorata sa imi spuna ce este de facut...iar el imi spune " este totul bine, ai doar ceva lipsa de fier, dar se rezolva" ...cand mi-a vazut moaca mirata mi-a explicat ceea ce eu nu stiam ( pt ca nici nu am avut de unde ma documenta), ca sunt 2 valori una IGG si una IGM ...daca IGG este pozitiv iar IGM negativ totul este ok, e ca si cum as avea imunitate....daca ambele valori erau pozitive atunci era intr-adevar o problema. dupa atatea griji, inclusiv o noapte nedormita..am plecat linistita si multumind lu DD ca mi-a ferit bebelina de asa ceva.

in rest suntem bine, asa cum sper sa fiti si voi toate

31+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea


off off Garga imi pare tare rau de analizeletale si te astept cu vesti bune de la dom doftor si nu fii speriata, sunt sigura ca e vorba de o imunitate mai veche la boala asta

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Buna searaaaaa...
Am venit si eu de la cumparaturi. Probabil ca bebelina mea o sa devina o mare iubitoare de cumparaturi. Saptamana trecuta am fost pana la Arad, saptamana asta pana la Szeged (si eu am condus si atunci si acum, deci o face mami si soferita).

Am cumparat caditza si suport de caditza, un set de sosetele de imi vine sa le pap, termometru cu infrarosii si pentru mami am gasit sutien de alaptat ieftin si mareeeee.

Of, mai adunam si noi cate ceva pentru bebelina.

Saptamana viitoare daca mai adun si ceva cosmetice ma mai linistesc, desi cred ca mai lipsesc inca multe. Si abia marti vin mesterii, deci ar face bine ca dragalasa de ea sa mai stea in burtica la mami.


36+ - Andreea


felicitari Irina pt cumparaturi, sa ii fie de folos lui bb

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

ALEXAM
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

tzitziri: am salvat informatiile multumesc!
miruna: multumim de vestile de la Monica! cum l-ati sarbatorit pe Alexei?
eva: cred ca analiza asta a Monicai, referitoare la stafilococ, nu este analiza de sarcina, de fapt mie nu mi-a zis nimeni sa fac alte investigatii decat cele obisnuite. Tu ai facut vreo analiza pentru vreun stafilococ?
andy.p: eu nu credeam ca o sa-mi mai fie racoare vreodata asa bine mi-este acum pe terasa

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui symonne

va salut si eu fetelor,inca ne tinem pe baricade dar mult nu mai rezistam,sunt ca o leguma,in pat nu pot sta ca nu respir ca lumea, de mers nu mai poci deloc, pe scaunul poang si-atat insa nu pot sa dorm in el.
oare or fi semne ceva ca se apropie, nu stiu cat mai rezist si cu tensiunea marita,n-am inchis un ochi asta-noapte.oare numai eu sunt in starea asta? v-am pupat!


bebemic
38+5 cu Alexandra


si eu ma simt la fel

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Am vesti de la Moni. Se pare ca infectia pe care o avea in corp este cu un Stafilococ care a trecut si la copil si s-ar putea sa fie cauza sau una dintre cauzele tragediei. Nu mi-a spus exact tipul Stafilococului ci doar ca acum in sfarsit incepe sa se simta si ea putin mai bine dupa ce i-au dat antibiotic. Leucocitele i-au scazut si ele in limite aproape normale.
M-a rugat sa va transmit tuturor celor care ati nascut: Puiuti cuminti, papaciosi si plini de noroc!! Voua mamicilor refacere rapida.
Noua celor care ne pregatim de nastere ne doreste: Nastere usoara si bebei sanatosi si plini de noroc.
Nu stiu nici eu si nici ea nu stia in momentul discutiei mai multe deste acest Stafilococ (nu e vorba de mult discutatul Streptococ B), e un alt brontozaur ce traieste pe acolo.

Miruna 38+ si Alexei (13.07.2006)



ma bucur ca Moni incepe usor usor sa se simta mai bine si ii doresc din tot sufletul sa se refaca atat fizic cat si mental, cat mai rapid.

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidestefan

cu 'Neata la burtici si mamici,


LA MULTI ANI SARBATORIRILOR DE IERI


Noi am absentat ieri ...dar am avut o zi tare dificila dupa o noapte agitata. Puiul meu cel mare - Stefan a dormit tare agitat ..iar dimineata a avut citeva reprize de voma..asa ca m-a cam pus pe jar ..situatia..si a trebuit sa il "doftoricesc" toata ziua..mai ales ca la o ora dupa ce a dat tot lapticul afara ..era foarte slabit..si mi-a fost tare teama de enterocolita...
Dar se pare ca pericolul a trecut..dupa multe lingurite de ceai ..un pic de somn..cite putin orez cu legume..a reusit sa isi revina putin cite putin...iar spre seara chiar am iesit cu el afara.
Astazi chiar se simte binisor ..cel putin pina la ora asta.
Dar am avut ceva emotii ...ca miine ar trebui sa mearga la cresa ...si nu as putea sa il trimit acolo bolnavior..

Cit despre mine...contractii peste contractii...probabil si pe fond de emotii..si stres ..dar cred ca si bebelina e din ce in ce mai nerabdatoare...ca am prins si citeva contractii dureroase ...asa ca eu cred ca incep sa numar zilele pina la "momentul adevarului".

LIDIA (36w+)cu si Stefan-Eduard (21.08.2006)/...
AMR 5 ZILE!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera fetitei
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

ai mare grija cu contractiile si nu astepta prea mult ca sa faci o vizita la spital si multa sanatate

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Am vesti de la Moni. Se pare ca infectia pe care o avea in corp este cu un Stafilococ care a trecut si la copil si s-ar putea sa fie cauza sau una dintre cauzele tragediei. Nu mi-a spus exact tipul Stafilococului ci doar ca acum in sfarsit incepe sa se simta si ea putin mai bine dupa ce i-au dat antibiotic. Leucocitele i-au scazut si ele in limite aproape normale.
M-a rugat sa va transmit tuturor celor care ati nascut: Puiuti cuminti, papaciosi si plini de noroc!! Voua mamicilor refacere rapida.
Noua celor care ne pregatim de nastere ne doreste: Nastere usoara si bebei sanatosi si plini de noroc.
Nu stiu nici eu si nici ea nu stia in momentul discutiei mai multe deste acest Stafilococ (nu e vorba de mult discutatul Streptococ B), e un alt brontozaur ce traieste pe acolo.

Miruna 38+ si Alexei (13.07.2006)



Multa sanatate. O pupam si o imbratisam cu mare drag.

Eu, iepurica 32+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

neata si de la noi

raportez o noapte urata rau, cu multe ture la toaleta, dureri mari jos, atat pe col cat si de bazin, dureri de spate, o stare cumplita de agitatie si de neliniste si tensiunea inca mare 13 cu 7.

Chiar am crezut ca mi se rupre apa la ce dureri am avut. Acum vad ca sunt un picut parca mai bine, insa sunt constipata dar vad ca am crampe.

de abia astept sa vina maine dimineata sa merg la control sa vad ce zice de col si de bb si sa stabilim odata ziua pt operatie.

cele care ati nascut, sunt normale aceste simptome ale mele? sti trecut si voi prin asa ceva?

Alexam

si sper ca restul v-ati simtit mai bine decat mine

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

neata si de la noi

raportez o noapte urata rau, cu multe ture la toaleta, dureri mari jos, atat pe col cat si de bazin, dureri de spate, o stare cumplita de agitatie si de neliniste si tensiunea inca mare 13 cu 7.

Chiar am crezut ca mi se rupre apa la ce dureri am avut. Acum vad ca sunt un picut parca mai bine, insa sunt constipata dar vad ca am crampe.

de abia astept sa vina maine dimineata sa merg la control sa vad ce zice de col si de bb si sa stabilim odata ziua pt operatie.

cele care ati nascut, sunt normale aceste simptome ale mele? sti trecut si voi prin asa ceva?

Alexam

si sper ca restul v-ati simtit mai bine decat mine

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin


aaa, si am avut si dureri de burtica ca inainte de menstruatie, dureri pe care inca le am si desi acum o saptamana la control mi s-a zis ca a inceput sa alunece dpul, totusi acesta nu a cazut sau eu nu l-am vazut.

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput