Mamici de septembrie octombrie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Clau imi pare rau ca ai avut o noapte asa agitata,sper sa mai treci cu bine peste o noapte ca sa te poti intalni cu dr.
Durerile acelea pot fi si din cauza ca esti constipata.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Clau imi pare rau ca ai avut o noapte asa agitata,sper sa mai treci cu bine peste o noapte ca sa te poti intalni cu dr.
Durerile acelea pot fi si din cauza ca esti constipata.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


multumes frumos Andy, as vrea sda cred ca durerile sut de la constipatie, insa ma indoiesc fiindca am mai fost constipata si nu am simtit nimic asemanator.
Ramane de vazut maine.


37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Clau, sa stii ca si eu cand sunt constipata (cam tot timpul de altfel..dar cand situatia devine mai dramatica) a tot dureri jos cam ca la menstruatie...si ma gandesc daca o fi constipatie sau altceva.
La mine dupa ce supozitorul cu glicerina isi face efectul durerile dispar imediat.

Oricum gandeste pozitiv:te vedeai acum cateva saptamani ca ajungi aici?Ai trecut pragul cel mai cel:37 de saptamani sa nu mai fie prematurel.Asa ca incearca sa privesti mai optimist lucrurile.Eu am zis ca daca as ajunge 37 de saptamani deja dau petrecere...incep sa ma plimb si ies in oras

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Tzitziri sigur dai petrecere ,ma primesti si pe mine?


37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Tzitziri sigur dai petrecere ,ma primesti si pe mine?


37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


Ne vedem la mijloc?
Pentru tine dau si petrecere speciala daca se intoarce..desi nu mai sunt asa de sigura ca imi doresc asta musai.

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

asta afli maine nu?Parca asa ziceai ca mergi la dr,sau ma inseala neuronul?

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andy.p, nu te inseala neuronul.Asa am zis initial dar apoi am zis ca asteptam pana miercuri cand mergem la dr cu care nastem si poate ne spune atunci....nu are eco prea performant la cabinet, dar macar pozitia o vede.
Deci miercuri te anunt daca bem sau nu...acum intrebarea e:bem daca se intoarce sau daca nu?

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Clau, sa stii ca si eu cand sunt constipata (cam tot timpul de altfel..dar cand situatia devine mai dramatica) a tot dureri jos cam ca la menstruatie...si ma gandesc daca o fi constipatie sau altceva.
La mine dupa ce supozitorul cu glicerina isi face efectul durerile dispar imediat.

Oricum gandeste pozitiv:te vedeai acum cateva saptamani ca ajungi aici?Ai trecut pragul cel mai cel:37 de saptamani sa nu mai fie prematurel.Asa ca incearca sa privesti mai optimist lucrurile.Eu am zis ca daca as ajunge 37 de saptamani deja dau petrecere...incep sa ma plimb si ies in oras

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David


ai dreptate, mai ca imi vine sa dau party, nici nu ma asteptam sa ajung pana aici. pt incurajari
am pus si supozitor dar durerile persista si au inceput si contractii. Eu tot cred ca se pregateste de venire sau face misto de mine "sa vin, sa nu vin?"

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si daca da si daca nuNu pierdem o ocazie ca astaca cine stie cand ne mai lasa bb-eii sa ne facem de cap.
Eu zic ca va fi asa cum vrei tu...stii tu

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andy.p, chiar ma gandeam ca bebe poate mi-a facut un serviciu ca nu s-a intors pana acum...pentru ca asa cum zicea Joy, de cand se intorsese bebelina ei simtea presiune mai mare pe col..si mie nu imi mai trebuie presiuni suplimentare pe col la col deja scurtat....asa ca poate o sa ii multumesc ca mi-a facut un serviciu
Iar cum vreau eu e greu de spus....nu imi e teama de nasterea naturala dar incep sa am dubii dupa ce am mai citit pe aici...iar la nastere naturala cu bebe in pozitie pelviana nu ma bag..sper sa nu insiste nici dr.

Vedem....oricum noi bem

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput