Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu o sa plec acasa curand, ce liniste pe aici.

Simo relativ la ELC ai vazut in Dubai bicicletele alea din lemn fara pedale? Aici sunt foarte apreciate datorita faptului ca invata copilul sa-si tina singur echilibrul si apoi merge ma repede pe doua roti. Ma gandeam poate te atrage ideea, noi i-o vom lua cadou de Craciun asa ca d'aia ti-am zis si tie.

Ca sa vezi de ce vorbesc (sunt mai multe modele):

www.elc.co.uk/toy/wooden-trike-trailer-pink/" target="_blank">un model exista si albastra.
www.elc.co.uk/toy/wooden-pink-moped/" target="_blank">alt model

www.helemill.com/acatalog/LIKEaBIKE_Mountain.html" target="_blank">ceva mai scumpa si pt copii peste 2 ani


Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

luna foarte tare tricicleta pe aici nu am vazut dar e foarte faina!eu nushu ce e aia ELC ..deci ce e ELC ?
Vroiam sa iti zic ca eu nu am nimic cu carucioru dar aici nu am vazut dekt modele pe ROZ....si deaia ziceam k mi se pare aiurea!Plus ca eu knd eram mik ma jukm NUMAI cu jucariile lu fratimiu adik mashinute si soldatzei..


Alex a plecat cu buni afara 2 ore...parca nu am aer....tre sa ma obishnuiesc sa mai stau si fara el

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

phewww ce de juarii interesante si mishtoace...si aici sunt da nu chiar asa...adik...sunt 2 3 jucarii vtech...din lemn doar la ikea.....porcariile alea....si in rest doar chicco care are nishte preturi exorbitante...si ma se gasesc si de la fisher price...care sunt super si ca pret si ca ..calitate!MA OFTIC!

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

salutare.ma bucur sa aflu ca a fost ok la intalnire...tare mi-ar fi placut sa va cunosc insa eu am o problema cu "transportul" lui Andrei.nu vrea sa stea in scaunel si pace! si nici sotz n-am avut sa ma acompanieze :(. .....poate numai daca luam soacra . chiar nu stiu cum sa rezolv "refuzul" lui andrei de a sta in scaunul de masina pt ca asa sunt legata de maini si de picioare si depind tot timpu de sotz sau de altcineva care sa-l tina. as mai pleca si eu cu el dar nu e chip. numai daca as conduce cu el in brate, agatzat de o tzatza, eventual.....asta e! char imi pare rau ca n-am putut veni

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

super pozele!o adevarata placere sa va vad pe toate la un loc.
cristina-timi a plecat mama miercuri,e inca in tara la valcea mai are ceva de rezolvat acolo. a fost tare bine cu ea,m-a ajutat enorm.pe viitor planuiesc sa o mut definitiv aici,sper sa-mi reuseasca.
noi suntem bine eli ne incanta pe fiecare zi cu ceva stiti si voi cum e.de o saptamana a facut si pasi singurica,e ca un kamikaze isi da drumul si pica pana la urma,drept urmare la 3 zile a avut buza sparta si un cucui in tampla.de mana alearga de-a dreptul!dar e dementiala ea asa...e un copil finutz,tare sensibil,lipicioasa...sotul meu imi zice zilnic"ce mi-ai facut tu mami o minune!multumesc!" repeta dupa noi cum poate si sunt o groaza de chestii care au deja apelatrive bine definite:telecomanda=tanda,ursul baloo pictat la ea in camera=bal,plita de la aragaz=asss(adica arde),masina=brum-brum,apa=aba...in fine deastea...vrea sa manance singura,sa se incalte singura(de descaltat ii iese din prima) .cum se trezeste dimineata incepe sa strige "da-da" adica atentie ma dau jos din pat singura.apoi se uita pe geam si urmeaza "tai-tai" si semnul aferent sa mergem afara.cum ajungem la masina tai-tai brum-brum sa plecam cu masina...daca o cert ma cearta si ea.cu mancarea stam o idee parca mai bine ca mananca singura ,isi ea ia de pe tava ce-i place si gata cat mananca, mananca asta e...as mai avea atatea de scris dar plecam afara .
la multi ani sarbatoritului de azi!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mychydutza si noi pateam la fel...oricum eu sunt legata de maini si de picioare ca nu am carnet...dar cand trbuia sa ieshim chiar ma enervam ca alex nu sta nici in ruptu capului in scaunelul de mashina. Intr-o zi am zis gata de azi trebuie sa stay in scaunelul tau esti baietel mare! Sunt sigura ca nu a inteles nimic dar a stat!O fi fost Dumnezeu...o fi fost vreo minune...dar d atunci sta!Si oricum daca incepe si plange nu mai il iau in brate nici in ruptul capului. II dau ORICE (telefon, chei, portofel, ceas, bratara...sticla de plastic etc..) numai sa stea acolo.Uneori mai reuseste si ishi scoate o breteluta ...deasta sunt nevoita sa stau mereu in spate cu el...dar macar shtiu ca este mult mai in siguranta dekt daca l-as tine eu in brate.

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ok, mamii, deci trebuie sa port o discutie mai intelectuala cu el. daca da rezultate iti fac statuie. acum , fara gluma, e destul de neplacut sa refuze copilul sa stea in scaunel. si ma mai gandesc si la siguranta lui, nu-mi place deloc sa-l tin in brate.

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

shtiu mychydutza e destul de frustrant!sper sa reushiti sa il mituiti si sa il obishnuiti la el in scaunel!

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fetelor sa va fie de bine intalnirea. Am vazut pozici cu bebei care de care mai dulci. Imi pare tare rau ca nu am putut veni si noi, dar cine stie...poate se mai lasa cu o intalnire pana se termina caldura.

mamii pt Ale de Sf Alexandru!

mychydutza sa stii ca eu am problema cu statul in carut la Deni, ca deloc nu mai suporta. Solutia gasita: o sticla goala de Nestea la care se chinuie sa ii puna capacul la loc. E ocupatia preferata, ar sta si jumatate de ora sa puna si sa ia capacul la sticla aia!

luna felicitari pentru pasii Adelicioasei! Vezi ce inseamna sa aiba fata motivatie. Ii trebuia un baiat de baiat ca Ale sa ii arate el cum se procedeaza.

Despre jucarii... eu deja incep sa ma mai opresc din cumparat. In afara de un animalut de plastic in care sa potriveasca niste forme geometrice, nu prea am mai luat, pt ca nu mai vrea nimic de cand merge. Are carut din acela mic de papusi, si numai pe ala il plimba toata ziua. Plus ca la mare pret e sticla de plastic cu capac.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna si Matei e expert sa-si aleaga jucarii din magazine ...in principiu o sa vad ce-l atrage pe el, apoi studiez beneficiile

ELC e de la Easy Learning Center...un lant de magazine cu jucarii suuuuper si foarte educative.

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput