Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Neata!
Dana, cer si eu voie: pot sa pun si eu 2-3 poze in care apare si Andreea, pe site-ul ei? Sa ramana amintire...
Eu ce poze am facut, alea cateva, le-am pierdut , s-a stricat cardul, cand l-am scos din aparat, si nu mai merge...
Mai am cateva poze facute de sotul meu, cu alt aparat, si o sa le pun si eu pe alea...vreo cateva 6-7..dar el nu a prins chiar toti copiii, ca a ajuns mai tarziu

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 28+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Henrik - Miriluta

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

la multi anishori Henrik


Neata ??
foarte frumoase pozele cred k a fost super intalneala..


CAFERAAAA, LUNA, LIA, NIKOLE, ne-ati uitat?lasati vacantele ca nu fac bine



Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

La multi ani Henrik

Mamii mii de multumiri pt cafa, tare bine-mi prinde.

Weekend placut strumfarie!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

La multi ani tuturor care ishi sarbatoresc numele Alexandru/Alexandra

Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Eu azi lucrez ca sunt in urma cu conturile.

Am citit din urma si mi-au dat lacrimile gandindu-ma si vazand intalnirea voastra. Sunteti niste frumoase toate.

Cristina nu stiu cand mai intri dar v-am visat aseara pe tine si pe Ingrid.

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea. Nu mai am timp de nimic poate sapt viitoare sa ma mai eliberez.

Ah si sa ma laud cu printesa mea ca desi facea ceva pasi pasi inca de la ziua ei de cand am venit de la Roma unde a mers prima data pe jos afara dupa Alex acum clar prefera mersul biped in locul mersului patruped si aseara am iesit la o terasa sa mancam ceva iar ea a facut ture peste tot. Deci suntem bipede.

Va pup

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ah si Mamii fie-mea clar intelege ambele limbi, zice ceva in ambele insa nu vorbeste prea mult comparativ cu altii de varsta ei. Adica fetita englezoaica de varsta ei zice ceva cuvinte bune, cea romanca la fel insa niciuna nu sunt expuse la o alta limba. La noi clar o inebunim de cap cu doua limbi insa stiu ca o va ajuta mai tarziu.

Ieri am iesit cu ea si pentru prima oara Lis s-a jucat in ELC (magazin numai de jucarii pt pitici) cu un carucior de papusi si a urlat cand am plecat rau asa ca vazand ca si-l doreste cu adevarat i l-am cumparat si plimba papusi acum toata ziua.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Ehe ce bine ca acum merge si Adelicioasa.Eu de cand merge Alex...sunt mult mai linishtita...taraie toate alea prin casa dupa el...etc..Eu ma gandeam sa ii cumpar o MATURA deaia mica ca prea vrea sa mature prin casa cu matura mare .M-as fi gandit si la un carut dar mi se pare aiurea!Te puuuup


Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

AAAAAAAAA Luna1 Abia astept sa ajung in Emirate la ELC...strang bani de pe acum

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo inainte sa ajungi sa imi zici sa iti spun ce recomandari are Lis ca le-a incercat pe toate la greu. Vreau sa-i iau luna viitoare masinuta d'aia de stat pe ea si impins cu picioarele.

Mamii sa stii ca am vazut baieti cu carucioare, aici e ceva normal pentru ca zic psihologii ca daca vrei sa nu cresti copilul sexist sa inveti baietii sa se joace si cu un carut si o papusica iar fetitele si cu masinute. Aici am gasit carucioare bleumarin pt baietei.

Oricum la Cosmin am avut papusa si doar o mai dadea cu capul de pereti din cand in cand iar Adelise desi i-am luat masinuta ei tot dupa ale lui frate-su' alearga. Mai amuzant e ca si cand le prinde stie cum sa se joace, face bruuuuummm si le misca pe podea exact cum l-a vazut pe Cosmin.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput