Mamici de septembrie octombrie 2008 (134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burticutze

Cafeluta e bine venita

Andreea imi place sa vad boboceii numarati pe lista

La Dinamo am avut si eu fetita luna trecuta. Si inoata acum de parca e peste !!! I-a placut si am avut si un instructor bun.

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Neata!!!!!!

Vad ca va plangeti de stari de voma,am avut si eu aseara rau de tot dar cred ca de la faptul ca am mancat cu o pofta nebuna o punga plina de chipsuri care vad ca a cazut ca un bolovan .....si pt ca nu am putut adormi m-am uitat la un film bolnav de-a dreptul cu unul care omora oameni cu drujba,toporul,etc si drept urmare am visat numai sange si crimebrrrr.

300 merci pt sfat dar nu am carcei,am doar picioarele amortite cand ma dau jos din pat dar nu sunt carcei si oricum iau elevit care are si magneziu cred ca ar fi cam mult sa iau si magneziu separat nu?

JuLy felicitari mamico!!!!!Maia bine ai venit pe lume!


Acum cred ca e cazul sa mai vina si un baietel dupa atatea fetite nu?




asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 13 ZILE




musete, filmul e cumva "crime online"?? ca n-am avut ce face si l-am urmarit si eu pe hbo sapt trecuta si 2 nopti imi era frica sa umblu prin casa



32+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata,la noi e innorat cred ca vine ploia.
Am dormit bine azi-noapte cu plimbarile obisnuite la shushu si am simtit ca mi se intareste burta de cateva ori,mai ales cand ma intorceam dupa o parte pe cealalta.
Eu dorm mai bine pe partea dreapta decat stanga,vi se intampla si voua?Pe stanaga ma dor toate.
300,felicic
ange nu te supara cu socrela ca nu-ti face bine,spor la shopping in continuare
denisa imi pare rau ca nu ti-a trecut poate ar trebui sa o suni pe dr sa vezi ce zice
clau esti o harnicutza,da nu cred ca-i place la bb asa ca ia stai linistita in patuc
nushu somn usor

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nushule: felicitari de semnatura
musette: bey, esti la termen, ai facut 38 sapt, ia stai tu cuminte in we asta, sa apuc sa te vad si eu luni.....cumva baietelul de vrei tu sa apara este LUCA ?
Ai vreun presentiment? ziceai ceva de 8 sept, da?

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

felic, andy multumesc!!! singura mea pb e ca nu stiu s-o schimb...am intrat la profil personal si e schimbat totul pe acolo si nu ma mai descurc



32+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andy ploaie ?? Vrem si noi....

Nushulica felicitari pentru semnatura !!!


Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

fetele care au cumparat cosulete de scos bebeii din spital, irina parca, intariti cusaturile la torti, chiar daca par zdravene, si sora si nasa mea si-au scapat bebeii, a cedat o toarta, nimic grav, s-a intamplat in casa, dar mai bine evitati emotiile. Iar bebeii aveau intre 3-4 kg, nu erau uriasi.
joy21: ramasesem datoare referitor la bazinul de la Dinamo, se organizau cursuri de inot pentru copii, profesoara era fosta inotatoare D-na Carmen Bunaciu, de aceea intrebam, daca este sa-l dau pe bebe la inot, acolo il dau.altfel, ce mai faci?
lauretta: cum esti?
mami de alexa: bine ai revenit! v-ati relaxat?
babytza: bafta la dr! Pacat ca nu mergi luni, ne vedeam toate trei! si musette
denisa.g: sper sa treaca! sotul Alexei zicea ca marti-miercuri revin acasa, pb acum este ocupata cu bb, o asteptam sa se elibereze.
clau_geo:hai la apel!
edit: clau: am vazut ca ai aparut, harnicuto, tu credeai ca glumesc cand am zis ca-mi duc bagajul de spital la birou? apropo, nu mai este dupa mine, eu vreau si simt ca pot sa mai muncesc, dar bebe imi spune STOP cateodata si tb sa ma opresc, ma duc acasa si ma odihnesc

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei



asa asa, ca doar nu esti robot, si ma bucur ca reusesti din cand in cand sa mai iei pauze cu munca



37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Neata!!!!!!

300 merci pt sfat dar nu am carcei,am doar picioarele amortite cand ma dau jos din pat dar nu sunt carcei si oricum iau elevit care are si magneziu cred ca ar fi cam mult sa iau si magneziu separat nu?



Eu chiar am dezbatut subiectul asta cu dr. mea, in cazul meu nu mai erau amorteli ci carcei, am voie sa iau magneziu peste elevit, ceea ce si fac. Cum uit cum ma sageteaza un picior... Magneziul are rol in metabolizarea calciului, cel putin asa am citit pe undeva, deci daca mananci alimente bogate in calciu si iei si magneziu ar treb. sa fie OK.

Oricum, in trim III suntem pasibile sa ramanem cu ceva carente de calciu, mie una mi s intampla ceva si mai aiurea decat carceii, mi se cojeste pielea in jurul boticului, arat groaznic. Odata mi-a venit soata in birou si s-a aplecat sa ma curete. A intrat un third party si a crezut ca ne pupam... Ghici la cine m-am stropsit atunci.

34+ Anda Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

nusha cand intri la proffil personal dai pe sageata in jos de la ultimele chestii si atunci poti sa schimbi.
musette vrei sa scoatem agitatele,simti tu ceva??Sa ne spui si noua deaa??
babytza va trimit cu toata placerea

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

neata!!!

azi e ultima zi de birou. Oficial. ca de venit pe aici, cu sau fara treaba sigur voi mai veni.

Are cineva Nr de tel al Babitza-i? Stiu ca vorbisem cu ea pe PM sa-mi dea SMS si constat ca eu pe al ei nu il am. Si nu stim nimic de ea. As suna-o sau i-as triit un sms....

Nusha felicitari pt schimbarea semnaturii.

Eva felicitari pt bebe in grafic si col beton.



Eu, iepurica 31+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput