Mamici de septembrie octombrie 2008 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Gargaritza – intepaturile acelea jos de tot le am si eu de vreo 1 luna. Iau no-spa si stau in pat. In schimb cand am contractii mi se intareste burtica si ma doare.. adica un pot sa ma aplec sau sa apas pe burtica (jos sau sus) ca ma doare toata. Dar sa un neglijezi nici intepaturile. Dr-ul meu mi-a zis ca nu trebuie sa tina mai mult de 15 min pt ca se pot rupe membranele. Asa ca no-spa si daca nu cedeaza dupa 15 min. Il suni pe dr.
Sper ca te-a ajutat cu ceva.

Andreea_and – multumesc si pupici


37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

La mine continua starea de rau de aseara, desi am reusit sa dorm azi-noapte. Imi vine in permanenta gustul acela f.f. amar de la fiere si sa vars in continuu. Ceai de sunatoare si paine prajita scrie in meniul meu azi.

AlexaM nu a venit acasa?


37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Neata burtici,

gata 300 fac si eu prezenta

aseara am adormit pe la 11.30 insa m-am trezit de vreo 2 ori peste noapte sa merg la baie. M-am trezit la 6 si de atunci am facut un dus si am calcat cateva hainute, ca in baza sotului raman necalcate (e un vraf de 1 m de tricouri si lenjerii, plus cateva bodyuri de bb, de 1 luna pe pat si nu le-a calcat), asa ca mi-am luat inima in dinti si am calcat eu cateva. Bubulina nu cred ca a fost asa incantata ca am stat in picioare fiindca s-a agitat rau. Azi e a doua zi cand dimineata am dureri ca la menstruatie dar care daca ma intind si iu no spa incep sa cedeze, plus ca parca de noaptea trecuta curge mai multa leucoree (cred ca e dopul gelatinos care s-a subtiat). Pana acum am avut vreo 2 contractii dureroase dar suportabile. Astept sa vad ce se intampla azi.

Vad ca nici Denisa nu se simte bine , imi pare rau ca ai inca greata, si eu mai am din cand in cand dar trece de la sine. sa treaca.

300
mai lasa serviciul ca acum e momentul sa te mai si odihnesti daca vrei sa faci fata dupa ce vine bebita , lucru valabil si pt Felic




37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 4 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

fetele care au cumparat cosulete de scos bebeii din spital, irina parca, intariti cusaturile la torti, chiar daca par zdravene, si sora si nasa mea si-au scapat bebeii, a cedat o toarta, nimic grav, s-a intamplat in casa, dar mai bine evitati emotiile. Iar bebeii aveau intre 3-4 kg, nu erau uriasi.
joy21: ramasesem datoare referitor la bazinul de la Dinamo, se organizau cursuri de inot pentru copii, profesoara era fosta inotatoare D-na Carmen Bunaciu, de aceea intrebam, daca este sa-l dau pe bebe la inot, acolo il dau.altfel, ce mai faci?
lauretta: cum esti?
mami de alexa: bine ai revenit! v-ati relaxat?
babytza: bafta la dr! Pacat ca nu mergi luni, ne vedeam toate trei! si musette
denisa.g: sper sa treaca! sotul Alexei zicea ca marti-miercuri revin acasa, pb acum este ocupata cu bb, o asteptam sa se elibereze.
clau_geo:hai la apel!
edit: clau: am vazut ca ai aparut, harnicuto, tu credeai ca glumesc cand am zis ca-mi duc bagajul de spital la birou? apropo, nu mai este dupa mine, eu vreau si simt ca pot sa mai muncesc, dar bebe imi spune STOP cateodata si tb sa ma opresc, ma duc acasa si ma odihnesc

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

clau - harnicuta, harnicuta mamica azi . Acu' gata, cuminte in patuc sa nu se supere pe tine bebelina. Eu am scapat de calcat, le-a calcat tati ieri si alaltaieri...

37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

july felicitari pt printesa maia!!!sa fie sanatoasa si mancacioasa!refacere rapida!

clau_geo ma bucur ca trec durerile cu no-spa , mai stai in pat lasa calcatul...eu una nu mai calc i le trimit maica-mii ca mi-a ajuns cat am calcat acum 2 zile ....intre timp le-am spalat pe toate si s-a facut un munte de calcat

andreea and e bine ca ai numarat boboceii ca eu ii numaram tot timpulsi acush se va mari lista si nu mai poti sa stai sa-i numeri

bafta fetelor care merg la dr, eu ma culc ca-s super obosita



32+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

multumesc Felicic. Deci sunt bine sanatosi, asta e important, ca nu mai stiam nimic de ei. Daca mai vb cu ei sa-i pupi din partea noastra.

37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

stati asa ca-s tare adormita!!! azi schimbam semnatura!!!am implinit 33s si incepem s34



32+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

multumesc Felicic. Deci sunt bine sanatosi, asta e important, ca nu mai stiam nimic de ei. Daca mai vb cu ei sa-i pupi din partea noastra.

37 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica


nu am vb cu ei la telefon, mi-am adus aminte msg postat de sotul Alexei, cand ne-a anuntat venirea pe lume a mostenitorului

32+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!!!!

Vad ca va plangeti de stari de voma,am avut si eu aseara rau de tot dar cred ca de la faptul ca am mancat cu o pofta nebuna o punga plina de chipsuri care vad ca a cazut ca un bolovan .....si pt ca nu am putut sa adorm m-am uitat la un film bolnav de-a dreptul ,cu unul care omora oameni cu drujba,toporul,etc si drept urmare am visat numai sange si crimebrrrr.

300 merci pt sfat dar nu am carcei,am doar picioarele amortite cand ma dau jos din pat dar nu sunt carcei si oricum iau elevit care are si magneziu cred ca ar fi cam mult sa iau si magneziu separat nu?

JuLy felicitari mamico!!!!!Maia bine ai venit pe lume!


Acum cred ca e cazul sa mai vina si un baietel dupa atatea fetite nu?




asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 13 ZILE

Mergi la inceput