Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu merge cu banii inapoi. am scris si m-au refuzat. eu am platit direct la o agentie din croatia care a platit la hotel. dk era o agentie romaneasca poate vedeam macar vreun 30 la suta inapoi.
nu cumpara nimeni biletul avand in vedere structura lui (patut copil in camera, juma de masa la copil etc) si data de incepere care e "din scurt".
mihaelutza, da, ar merita sa stea cu picioarele rupte in bucuresti sa se gandeasca la jamaica si sa piarda banii, asa cum o sa stea copilul meu in bucuresti sa se gandeasca la barcuta si ma-sa sa piarda banii. numai asa poate sa priceapa ceva. dar nu pot sa fac asta. de fraiera probabil, nu ca n-ar merita.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Anda DAR EU POT. Daca te coafeaza da un semn.
eu nu stiu cum iti poti stapani nervii, daca mi s-ar fi intamplat mie sigur ma duceam dupa el si faceam vreo nefacuta....Dar mai bine ca tine mai rationala, ca in afara de o statisfactie de moment, dar care face bine la moral, ramai cu problemele nerezolvate.
Pusy
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Nu am citit decat pe diagonala. Am ramas si eu socata de atitudinea fostului tau sot Anda. Nu poti sa il numesti om. Scapa de el cat poti de repede si in privinta lui Nichita.

Si daca nu isi da acordul pana la ora ultimatumului, cred ca r fi bine totusi sa faci cumva sa il duci pe Nichita macar la marea noastra. Ca el oricum nu stie sa faca diferenta. O sa fie si mai nasol daca nu il duci deloc nicaieri. Ar fi f nefericit si neconsolat. La mare nu mai este atat de scump incepand cu 1 septembrie. Noi mergem duminica dupa-masa, si am gasit cazare cu 90 RON/noapte la hotel de 3 stele in Eforie Nord. Mergem 5 nopti si cu drum cu tot sper sa ma incadrez undeva la 15-16 milioane.

Edit: din astea 15-16 milioane 7 milioane m-au costat biletele de tren, la vagon de dormit, ca sotu' nu vrea sa mearga cu masina...din cauza drumului lung si prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

daaa ca pe ziua de azi nu plansesem.
Anda dc nu mai ai bani te imprumut pe perioada nelimitata sa pleci cu copilul la mare la noi.si fara dobanda, comision de deplasare si ce-ti mai ia ...am uitat ce banca ti-a dat teapa.numai nu narui visele copilului.

oricum eram intoarsa pe dos.in wk au fost stiri la tv cu una,asistent maternal, care a chinuit cu sadism un copil ...


i hate the worl today....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

salutare!

Noki , superbe pozele, vreau si euuu anul viitor cred ca la Duni mergem cand ai tu timp te astept pe mess sa-mi spui mai multe.

Anda , vreo veste de la Ionescu?

Mada , hai cu pozele de la mare. Ce ai luat de la Ikea? si eu trebuie sa ajung ca vreau cate ceva pt Bia si o masuta pt sufragerie dar nu stiu cand...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

helo evribadi
ne-am adunat si noi pe la casutele noastre, cu vesti bune. sunt definitiva! revin maine cu detalii, acum ma duc la nani ca sunt nitel 'fresh'

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, daca nu e prea tirziu, as face o alta sugestie. Ce-ar fi sa te faci frate cu dracu' pina treci puntea? Ceea ce-ti propun eu este sa te umilesti, da.. dar obtii ceea ce ai nevoie acum. Multi barbati sint foarte orgoliosi si in situatii conflictuale nu cedeaza nici morti decit daca femeia vine cu coada intre picioare.


Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

anda, draga mea, nu-mi vine sa cred ce citesc de omu' niebun ce l-ai placut odata...... da' stai ca nu-nteleg: de ce tre' sa dea el acordu' sa plece nichita cu tine in vacanta? iarta-ma, io-s pe laterala

mai citesc....

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"August 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

anda, of, saracie, nu-l poti scoate din tara pe nichita fara acordu' lu' fostu' sotu'....... chiar, cum zice bic, intreaba-l pe individ: "ce-as putea face sa rezolvam bucuria copilului? ce sa fac eu pentru tine ca sa pui semnatura pe hirtie?" il lingi pe ego si barbatilor (mai ales niebunilor) le place rau.....

bic, mersi de complimentele de pe facebook ce mai face sma a ta?

bbalinush, ai avut interviul? sper ca te-ai descurcat. ce-am invatat io din atitea interviuri prin care-am trecut e ca orice-ai face, exista un element de nenatural in atmosfera si felu' in care poti alevia asta e sa mentii contact vizual si o mutrisoara zimbitoare si desteapta. orice incurcatura de intrebare s-ar ivi, da un raspuns proactiv: explica ce zici cu exemple simple, traite de tine (sau imaginate ca fiind un ideal de situatie - da' lor nu le spui ca-i imaginatie)

mie nu-mi vine sa cred ca-s inapoi la pittsburgh (mai am scoala pina-n aprilie, cu vacantele de rigoare). am terminat jobu' de vara care-o fost excelent - as vrea sa-mi ofere full-time acolo, sa vedem.

lia si maya merg amindoua la montessori. maya nu mai are scutece. merge la buda ca un om mare. nici nu stiu de unde s-o-nvatat, tre' sa-i dau credit la fiica-mea cea mare, ca ea se tot anunta "merg la pipi", "merg la caca, maya, tu nu?"

pupaturi si puapaturi!!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"August 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Hello, colectie draga!
Azi am mai citit si eu cate putin despre voi, si din cele rele, si din cele bune!
Noki, m-am plimbat efectiv impreuna cu voi in concediu, atat de frumos ati facut poze-amintiri, cu descrierile de rigoare... parca a fost o poveste ilustrata!
Abia astept si povestile lui Lavi. Sa aveti concediu placut!
Alinush, sper ca a fost bine la dublul interviu, de fapt mai ales la care iti doresti tu!
Anda, nu ma pricep deloc-deloc la treburi din astea juridice, dar logic vorbind eu cred ca ar trebui sa existe o procedura prin care un parinte sa poata lua copilul cu el in afara tarii, fara acordul explicit al celuilalt, daca respectivul nu este disponibil... Ori, atata vreme cat nu si-a exprimat in scris dezacordul, de ce nu se considera acord din oficiu?! Si acum, intreb o prostie, probabil: iti cere cineva acordul asta scris in momentul in care iesi? Daca il pierzi?
Despre noi ar fi multe de povestit, chiar prea multe, asa ca nu am sa incep nimic din ce nu pot termina! In schimb, as mai pune niste poze cu noi in albumul pe care il facusem la un moment dat, demult... dar nu mai stiu unde este acel album al gandaceilor! Pe cuvant! A mai dat cineva de noi prin preumblarile in albumele comune? Daca da, rog mult de tot sa-mi spuna si mie unde, sa mai pot actualiza figurile copiilor!
Va pupic si sper sa ne mai auzim, e o perioada mai relaxata la serviciu.

Mergi la inceput