Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , am intrebat pe soacra si e cam complicat....sotul matusii era frate cu socrii soacrei mele, el a murit si a lasat prin testament pamantul pentru matusa, matusa cand a murit nu a lasat nimic. Soacra spune ca nu stiu cine ia zis ca nu am avea noi niciun drept, doar rudele matusii...care nu stiu daca exista ca noi nu le cunoastem , e complicat, ei spun ca vor ce e al lor de la parinti si atat. Cica saptamana viitoare merg iar la primarie sa vada daca sunt ceva vesti.

Multumesc inca odata pentru ajutor




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Anda rupe-i picioarele bovisului pe cale legala. Daca doresti si o oarecare satisfacie fizica in acest sens avem vreo 2 baieti care o pot face da un semn si umbla stramb vreo luna.
Vecina Noki da un semn de intoarcere. Cum a fost la vecinii si fratii nostrii bulgari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello colectie draga!

Anda, am ramas masca la faza facuta de Ionescu ... no comment ! Cred ca este cumplit sa te confrunti cu o astfel de situatie! Un de incurajare pentru voi!

Lavi, concediu placut! Distractie placuta si sa va intoarceti sanatosi si voiosi cu poze si povesti frumoase!

bb_alinush tinem pumnii la interviuri! De Amalia ce ne mai zici???

Noi am fost la tara la nasi w-e asta. Sambata am ajuns pe seara, insa ieri am bagat apa calduta in piscinuta gonflabila (destul de marisoara) si pe la pranz deja apa era calda-calda si s-au balacit copii de numa'. Ne-am distrat foarte bine.
Daria a inceput sa manance mai bine ... sa nu fie de deochi!

Si din cauza ca ma bantuie gandurile, propun un poll: Ducem copii la cresa anul acesta , sau la anu' direct la gradi? Voi cum procedati? Stiu ca sunt copii care merg deja la cresa, si mai sunt altii deja inscrisi pentru toamna asta... insa restul, cum procedati?
Eu voi merge zilele astea sa vorbesc pentru la anu, dar nu stiu daca sa aleg programul lung sau cel scurt!






Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:



Ne-am repatriat si noi aseara, inca nu mi-am revenit din "atmosfera" de vacanta, totul a fost super, am prins vreme excelenta, apa calda, soare....si...ma opresc aici ca ma apuca deprimarea cand ma uit pe geam si in loc de nisip si mare vad betoane. Noroc ca la sfarsitul lui sept plecam 10 zile in Elvetia asa ca am la ce sa ma gandesc.

Pe scurt, Miruna a stat NUMAI in apa, n-a fost chip s-o scot decat cu rugaminti fierbinti la plecare, cu promisiuni de mers la inghetata, gogosi, loc de joaca, etc. A mancat de a spart si a dormit neintoarsa. Ce face marea asta din om dom'le!

Revin cu poze mai pe seara, sa le sortez nitel.


Am citit rapid scutecul prezent si nu pot decat sa-mi exprim profunda sila pt d-l Ionescu, Anda tu stii ca sincer ma asteptam la asta, si cred ca si tu, dar ai sperat ca va avea un minim de bun simt si sa nu-si puna orgoliile personale in fata bucuriei copilului. E clar ca se razbuna pt faza cu Turcia. In cazul asta, eu ti-am mai zis, nu ai nimic de pierdut, sau mai bine zis ceea ce pierzi dpdv financiar merita cu prisosinta, daca in felul asta poti sa scapi defintiv de el din viata voastra....da-i inainte cu procesul, fa-l praf, fa-l sa planga cu vorbe. Te sustin

Cami noi incepem gradi acum in sept...cu program scurt pt inceput apoi mai vedem.

Ma duc la smotruiala, am tone de rufe de spalat, trebuie sa fac si ceva papa ca bate vantul prin frigider..apoi dau o fuga pana la IKEA.

Pup colectia

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

pupam colectia...

ne-am intors in Cj dupa 3 saptamani de concediu...de azi la smotru,spalat,calcat si altele ca e casa vraiste si frigiderul e gol.

de miercuri merg la servici si zau nu am nici un chef ...dar nu am de ales ca nu ma tine nimeni acasa.

Anda,te sustin si eu in batalia cu sotul tau,in orice caz urat din partea lui, e clar ca nu e sanatos la cap sa se comporte si sa vb in halul asta,chiar nu merita sa mai aiba deaface vreodata cu tine si cu Nik.multa putere si rabdare.

camelia,eu o dau la gradi de 4 ore program scurt ,am de pe acum emotii , abia maine mergem la vaccinul de 2 ani jumate(am tot amanat din diverse motive),porma vreau sa-i dau iar siropel pt imunitate SEPTILIN.

mihaelutat,arati foarte bine in poze,cred ca ai avut un concediu de vis!ce ne mai zici de T???

Lavi,concediu placut,soare,relaxare , multe calatorii si poze!

bb_alinus,sa fii naturala ,sa raspunzi la intrebari scurt si la obiect,succes

catutza,parca tie iti poaceau margelele???de maine am sa vand(pt 10%comision) margele si gblonturi din argint-cica sunt unicat si cu pietre semipretioase,sa vad ce branza voi face pt ca nu sunt afacerista de felul meu dar astea chiar imi plac!

merg la treaba..mai revin...pup

SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!

Ne-am intors si noi sambata seara, dar ieri a fost mult prea ocupata cu sortatul sutelor de poze ca sa mai am timp sa si respir.

Pe scurt: a fost demential, recomand cu caldura locul asta, este un club de o curatenie si frumusete exemplare, verdeata multa, mancare super, mare limpede-cristal si care se adanceste treptat, deci numa buna de balaceala, posibilitati n de distractie, intr-un cuvant o vacanta perfecta. M-am dus cu mari dubii, dupa ce fusesem anul trecut la Botanik, dar se pare ca acest club poate concura cu succes cu resorturile turcesti.
Mi-au placut mult de tot oraselele tipic bulgaresti, stilul vechi, cu pietonale si cladiri istorice: Sozopol si Nessebar.
La Nessebar am avut o reelatie: eu am fost acum 23 de ani cu ai mei in Bulgaria si aveam o poza la o moara de vant, dar habar nu aveam cum se numea statiunea si unde era exact. In Nessebar am mers absolut la plezneala, in drumul spre casa, am oprit ca aflasem ca e stil fortareata si are centru istoric. Si cand am vazut moara nu mi-a venit sa cred ca gasisem acea amintire draga a mea din copilarie.

Sarah s-a simtit excelent, in primele 2 zile a mancat normal, apoi a tinut-o numai pe inghetata si lapte.

Aaaa..si marea realizare: am ingropat suziile in nisip, la malul marii, dupa un scenariu pus la cale de mine cu cele mai mici amanunte, asa ca ne-am dessuzetat si deocamdata e totul ok si a inteles ca nu le mai are ca e fetita mare.

Poze aveti aici: POZE BULGARIA Nu va speriati, sunt enooorm de multe, ca Adila mi-a facut cadou de ziua mea un nou aparat foto, semiprofesionist si cerea sa fie amortizat.


Am iarasi o saptamana full de treaba, ultima din concediu, dar cu tzaspe mii de chestii procedurale, ca deh, de lunea viitoare incepem gradinita si trebuie analize si diverse actaraie.

Va pupicesc si revin diseara sa citesc in urma.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

noki, foarte dragute pozele voastre, atmosfera calda, tu - mai slaba:), numai lucruri pozitive ce sa mai zic..:)
pe de alta parte m-au intristat pozele. prima oara in viata mea. mi-am dat seama ca baiatul meu n-o sa se bucure de nisip si apa. mi-a venit sa plang, pe cuvant.
azi la 18 e termenul limita dat in notificarea pe care i-am trimis-o, nu a dat niciun semn, dupa cum ma asteptam, din pacate nu ma bucura cu nimic ca-l fac de kk intr-un tribunal, speram sa primesc o dovada ca n-am facut copilul cu un exponent al periferiei morale. dar n-am cum de vreme ce asta e adevarul...am facut un copil cu un handicapat care se bucura sa stea fiu-sau in bucuresti, sa-i omoare vacanta promisa copilului la mare, doar ca sa-mi faca mie rau. copilul e o victima colaterala, ca la americani, nu mai conteaza...exact ce ar trebui sa conteze.
inca nu i-am zis copilului ca nu mai merge la mare si nisip, nu stiu cum sa procedez. ma uit la barcuta, colac si-mi vine sa-l omor pe ta-su...ii cumparasem si slip. si betoniera noua pt plaja. si lopatele noi. si umbrela. si suport d-ala pt gat ca am vazut ca-i cade capul in piept cand adoarme in masina asa ca am luat colac din burete, nu stiu cum ii zice. si am frigiderul plin de sticlute de apa cu gura de-aia antivarsare, le-am luat de o luna pt el pt drum ca am zis ca poate imi e mai greu sa tot caut prin benzinarii sticlute speciale. sunt fte bune cand mergi singur cu copilul in masina. si buzunar de jucarele de lipit cu arici pe marginea scaunului de bebe am luat. am planuit tot pt o vacanta frumoasa. un jeg care m-a parasit insarcinata si n-a vrut copilul imi face program acum, cat timp sa petrec eu cu copilul meu.
eu nu i-am spus niciodata un cuvant rau despre ta-su copilului, ca nu are rost pt dezvoltarea lui psihica, dar acum ce-i spun. ca doar n-o sa-i spun ca din cauza mea nu-l mai duc la mare. copilul nici n-a desfacut betoniera noua din ambalaj, stie ca aia e pentru la nisip.
imi vine sa mor de supararea lui nichita. nu stiu cum sa-i spun si nu stiu dk sa ma duc singura doar ca sa nu pierd toti banii ci doar jumatate pentru ca eu acolo o sa stau sa bocesc ca-mi sta copilul acasa. noi vorbim zilnic la telefon si acum, cand e la bran. ce vorbesc de-acolo cu copilul? il mint ca nu sunt la mare si nisip fara el?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Anda, asa rau imi pare si mie! Tin pumnii sa se rezolve totusi situatia asta urata si sa poti merge cu Nichita la marfe !

Noki, mi-au placut tare mult pozele voastre! Suuuuper! Duni resort arata tare bine , se vede ca v-ati simtit bine! Tu arati foarte bine, Sarah e o dulce si Adila are acelasi zambet unic-neschimbat! Cat ati facut pe drum pana acolo? Cum a fost drumul, ati luat-o pe Giurgiu?




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

anda, vinde urgent excursia la cati bani poti si cu astia mergi macar un weekend la mare la noi. Nichita nu stie decat ca va fi cu tine la apa mare nu conteaza unde merge important este ca va fi cu tine,prietena ta nu te poate caza un weekend la ea?
Vorbeste la agentie si poate gasesti pe cineva care sa mearga in locul tau, eu nu as pleca singura.Mult succes in lupta cu scursura umana de Ionescu, te imbratisez cu drag

nokiuta superrrr vacanta! cat a costat cazarea, ati avut all inclusiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

cami, daca aveti cresa buna in zona este bine sa o dati de acum, ea face trei ani in ianuarie, este foarte bine pentru ea sa fie printre copii de pe acum. Alexia este la gradi din septembrie.

noki, na ca uitai, ce aparat ti-a luat soata?

Mergi la inceput