Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut

Noki, primeste cu intarziere urari de La multi ani!!!! si de la mine si sa va fie de bine concediul. Suuuper pozele. Dar s-a inrosit putin Sarariciul de la atata soare . Mai, da' inca arata bine moara dupa 23 de ani.

Lavi
, bine ca s-a rezolvat cu masina, distractie faina. Noroc de Anda.

Anda, nasoala de tot faza cu al tau domn Ionescu. Si cu orgoliul lui copilaresc, ca sa nu-i zic prostesc. Zi-mi te rog, nu ai facut pana acum actiune prin care Nichita sa-ti fie incredintat, separat de actiunea de divort? Ca sa nu mai stai la semnatura lui. Sau asta urmeaza sa faci acum? Sa nu mai compromiti si alte vacante.
Zic si eu ca prezenta tatalui nu-i face deloc bine lui Nichita. Din ce zici, mai mult sufera puiul tau dupa o intalnire cu tat'su. Multa rabdare sa ai sa-i explici juniorului, la nivelul lei si mai bine mergeti amandoi undeva, pe-aproape (se merita si cu bani de imprumut) decat sa va chinuiti amandoi (tu in asa zisa vacanta, Nichita aici neintelegand de ce nu e la mare, la nisip).

Am patit o faza oarecum asemanatoare (greu poti compara, e adevarat) cu Alex si teatrul. I-am promis o saptamana intreaga ca o duc la teatru, cand a venit ziua de dumunica tot ii ziceam ca iu-hu-hu mergem la teatru si cand am sunat sa intreb ce piesa e, tzeapa, e inchisa stagiunea pana in septembrie. I-am explicat frumusel si, spre surprinderea mea, a inteles si n-a mai pomenit nimic de teatru, desi adora piesele.


Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ALELUIA, AM ACORDUL!
deci sa va informez referitor la finalul episodului 300 din serialul "ma cheama nichita si parintii mei sunt in razboi". am sa incerc sa folosesc cuvinte rezervate deoarece ta-su mi-a confirmat ca citeste topicul acesta pagina cu pagina. ce bine imi pare!
aseara, dupa expirarea termenului din notificarea trimisa lui, mi-a trimis SMS. dupa expirare deci ca sa-mi arate ca are testicule. stiam amandoi ca notificarea nu-l obliga la nimic, dar miza era ca am dovada refuzului si rea-credintei lui dk trece termenul, refuz de care ma foloseam in tribunal, pe langa alte probe ( multumesc pe aceasta cale celor 2 fete, se stiu ele care-s, care mi-au sugerat metoda detectivilor particulari pt a controla activitatile cu copilul) sa arat a nu are sentimente si calitati parentale. deci de fapt mi-a aratat ca nu-l intereseaza dk eu am arme sa sugrum legal relatia dintre el si nichita. atat.
sms-ul a fost hilar, m-a umflat si rasul: ceva de genul ca imi da pasaportul dar "acord nu primesti":))) adica tot legat de mine era refuzul, de copil nu...si ca o sa verifice dk am reusit sa ies din tara in lipsa lui, fara acordul lui:)))))))))))ho,ho,ho, adica dk am dat spaga la autoritatile vamale sau cum?
in timp ce ma scarpinam in cap cititnd sms-ul, mi-am amintit ce m-a facut sa trimit notificarea si de ce nu am apelat direct la procedura ordonantei presedintiale din start. ca n-aveam pasaportul, de-aia. ca dk am pasaportul, se intruneste completul pt ord.pres. in 24 ore si in 48 ore o ai redactata. cu pasaportul ear tiganie ca nu venea sa intru cu executor si politie in incintele lui sa caut pasaportul copilului. ordonanta tine loc de acordul lui, nu-mi mai trebuia dk imi dadea pasap.
asa ca l-am sunat sa cer pasaportul si am vorbit vreo 40 minute pe banii mei, ca la copii, la nivelul lui nichita asa. ceea ce mi-a parut trist si penibil sa fie necesar sa vb asa cu un om matur, sa-i explic pas cu pas ca nimeni nu-si bate joc de el si situatia este invers. ca de 2 ani jumate eu am facut concesii, nu el, si ca mama la bran a vrut sa-l ajute si pe el si copilul ca el nu se descurca ca sa nu zic altfel, nu a vrut sa-si bata joc de el dupa cum striga paranoia din minte si nu era cazul sa tipe la mama si sa mi-o injure si sa-mi refuze acordul pt ca cineva a vrut sa-i corijeze un comportament neadecvat cu nichita.
cica mi-a dat acordul pt ca au insistat niste oameni ca nu-i frumos dk mi-a promis.... auziti fetelor, au insistat niste oameni... el, la 34 de ani, nu gandeste singur. preferam sa-mi spuna ca acordul este pentru copil, ca de-aia se rasgandeste, ca si-a dt seama ca e rau si penibil, dar nu, imi spune ca au insistat unii sa nu-si incalce promisiunea....
n-am mai abordat problema pseudo-pensiei alimentare neplatite de mai mult de o luna ca nu ma mai tineau nervii. cand unul vine la intalnire cu un mustang de 50 mii euro, pleaca in jamaica peste 3 zile, unde nichita nu poate merge nici daca aduna pensia de la ta-su pe un an, dar iti spune ca nu are 700 roni, iti vine cu greata! multa greata!
pentru nichita schimba mami valuta sau mai renuntam la ceva, vedem la ce, lui ta-su ii trebuie pensia alimentara sa aiba de-o shaorma in state, pe aeroport, ca tine mult tranzitul pt jamaica cred.
acestea fiind zise ma duc sa bag ceva la spalat pt bagaje ca maine am 1000 de drumuri.

intrebare: pila la administratia cimitirelor si crematoriilor aveti? aia de pe serban voda. mi-ar cam trebui maine pt un document cam neclar.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ma bucur Anda, pentru voi. Sa aveti o vacanta placuta. Sper sa ii placa lui Nichita.
Noki, vazut pozele tale.Foarte faine , Sarah imi aminteste de mine cand eram mica si aveam parul roscat deschis ca al ei...intre timp s-a mai inchis la culoare. Iar tu esti slaba....de ce mai vrei sa slabesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Anda, ma bucur ca s-a rezolvat. Vreme buna sa aveti la mare si nisipuri si uita acest incident nefericit. Sa va bucurati de vacanta binemeritata.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai, ma lupt cu auto route-ul, cu harta ro si cu harta croatiei, ceva de speriat. unde e lavi, ca ma descurca ea acum cu traseele...nu stiu dk sa ma tupeizez sa ies din autostrada ca sa o scurtez. autostrada ocoleste mult, dar , pe de alta parte, cica unele drumuri sunt pentru sobi cseh si alti cascadori deoarece sunt fara parapet si incape o masina juma pe ele..si cand ma uit la harta nu prea imi dau seama care ar putea fi alea...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Anda, poate ar fi mai bine sa te ghideze un GPS. Daca mergeti doar voi doi cu atat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

hai mai mandy, de unde sa mai scot bani de gps acum. las ca ma descurc io si fara. o sa fac niste trasee de iesit din tara si p-orma le supun aprobarii aici:), ca poate voi ati mai calatorit in artea aia a tarii. auto route-ul ma scoate din tara asa: bucuresti, pitesti, baile govora, horezu,bengestii de mijloc, targu-jiu, apoi cobor in motru, continui coborarea si ies pe la drobeta turnu severin. sau as mai putea iesi prin apropiere, pe la orsova.
aveti vreun comentariu de facut la traseul asta? imi e cam frica de zona targu jiu, din punct de vedere al drumul. si coborarea spre motru habar n-am cum e, o fi prost drumul?

monet, ce bine imi pare ca te "vad" si "aud". poate ai noroc si te tin angajatorii care ti-au placut tie la practica. am vazut ceva poze cu fetele pe facebook,dar as mai vrea:) ca tare frumoase mai sunt! poate ne mai arati ceva noutati foto.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Anda, nu ma prea pricep ca nu am umblat prin sudul tarii prea mult.Sorry. Eu ma gandeam sa iei imprumut un GPS nu sa il cumperi, nu ai de la cine? Si noi am procedat la fel...nu aveam bani inainte de concediu si pentru un GPS. Macar incearca pe la prieteni / cunostine.
Daca nu ai cum sa faci rost sunt de parere ca drumurile principale/nationale sa le ai in vedere, evita scurtaturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , ma bucur mult ca plecati in concediu abia astept sa va intoarceti si sa ne povestesti cum a fost si daca ia placut lui Nichita la mare
Ca si Mandy eu zic sa nu te abati de la drumul principal, chiar daca ocolesti putin.

Intra la vacante si vezi la subiectul Croatia ce spun fetele, ce traseu au ales, alta idee nu am sa te ajut ...



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

anda! ma bucur c-ai rezolvat si-o sa desfaceti camionu' pentru nisip din cutia lui!!
io-am fost prin croatia prin '97 si-mi aduc aminte ca ne-am impotmolit pe niste drumuri laterale - ca erau mici, numa' o masina incapea, in lat..... asa ca io zic sa te tii pe drumurile principale, chiar daca ocolesc oleaca.

vacanta faina!!!

(am citeva poze la linku' de mai jos )
pupici multi si lipiciosi

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"August 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput