Mamici norocoase de sept-oct 2008 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Cred ca si privirea lu' barbatu-miu cam tot asta zicea

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

al meu nu s-a dus sa-si faca analizele guvernamentale, dar sa se bage la asa o chestie

32+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 8 saptamani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

FELICIC ce e cu tine ? S-a intamplat ceva ?

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Mult succes maine la dr fetelor!! Sa veniti cu vesti bune despre voi si bebelusi.

EVA

MUSETTE

LAURETA

35 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

OFFF eu tot scriam la capitolul vechi, revin cu mesajele scrise acolo:


Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Am intrat si noi....sa uram la timp Evei bafta la eco si sa facem galerie pentru voinicul Luca

Si ca tot am citit 'lectura de vacanta'...sunt de acord cu Clau.Nu stiu cat efect va mai avea acum pentru colul scurtat statul in pat, dar cu siguranta nu e recomandata pozitia verticala care pune presiune si mai mare asupra colului.

Clau, tu cat mai iei Gynipralul?Ca citeam ca dupa 35 de saptamani nu mai e indicat.

33+
bebe David

Lucrusoare bebe David


sper sa iau doar pana vineri cand merg la control, si sa imi spuna ca nu mai e cazul, insa am vazut in spital si cu 38 s care luau gynipral, asa ca, cred ca depinde de medic.



Citat:
citat din mesajul lui felicic76

neatza si de la mine (mai pe la pranz)

Boo: sa te tina starea asta si saptamana viitoare! Mi se pare asa placut sa mergi la "marea intalnire" senina si calma, bravo!
Clau: crezi ca poti sa faci link si sa pui pe prima pagina? Nu de alta, dar cando sa ma apuce pe mine nasterea, voi o sa fiti cu bebeii in brate, poate doar daca gasesc vreo "norocoasa cu colici" sa mai stati pe net, nu o sa mai aveti chef sa-mi spuneti si mie cum se declanseaza travaliul.
Apropo, am avut si eu o contractie nedureroasa, in sfarsit am recunoscut-o, m-am trezit la shushu si aveam burta rotunda si tare, parca inghitisem un balon, nu ma durea nimic, am stat un pic sa vad ce se mai intampla, dar nesimtirea a invins si am adormit la loc.

mai am un pepene la rece, ma duc sa-l intreb de sanatate, mi-e teama sa nu se plictiseasca

Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei



Felic, as pune link insa nu ma pricep, poate reuseste alta burticuta sa o faca. Sorryy si stai linistita ca sigur vom mai intra sa vorbim chiar daca vom fii cu bebeii


Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Neata burtici!Noi acum ne-am trezit ca am petrecut pana spre dimineata!

Felicic eu maine merg la dr apoi vad cand imi zice sa mai vin si iti spun si poate ne potriv ok?cata energie ai!

Andree and ati luat cercelusii?

Kid cu intarziere!

Laureta

babytza eu zic sa ai incredere in dr T si sa nu te mai stresezi,luni mergi la el?

300 am rezolvat cu crema dr boici a luat-o sotul deja am si probabat-o

Julax


Clau imi pare rau ca nu te simti ok,sanatate multa mamico si nu te mai gandi la travaliu ca nu te apuca inca spun eu sigur.

Andy sper sa treaca alergia


Eu raportez ca soricelului Luca nu prea i-a placut la nunta,prea multa galacie pt el,de cate ori ieseam afara dadea din manute si picioruse si cand intram la muzica se linistea brusc si nu cred ca ii placea muzica,cred ca isi baga mainile in urechi iar cand am plecat acasa a fost o veselie in burta!


asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 25 ZILE




Musette si sa dea Dumnezeu sa fie cum zici tu
Tin pumnii maine la dr. sa vii cu vesti bune
MUSETTE



35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Laureta bafta la dr !!!

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

O mamica din Egipt a nascut 7 copilasi

http://news.yahoo.com/s/ap/20080816/ap_on_re_mi_ea/egypt_septuplets



Laureta bb2 - 35+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Fetelor, daca Felicic are dreptate si dupa ce nasteti nu mai intrati eu va bantui !!!! Pai forumul asta da dependenta Eu ce ma fac daca nu mai intrati ???????

Sunt sigura ca vom avea multe sa ne spunem si vom avea nevoie in continuare de sfaturi, asa ca vom fi aici si cand va naste ultima mamica de pe lista

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Saracutza, cum s-o fi descurcat cu burtica asa de mare?

Am venit din piata si bineineles ca nu am mai gasit decat pepeni. Asa ca am luat 2 pepeni si am venit inapoi. E cam greu cu mersul pe jos, of, ce vremuri cand eram si eu sprintenioara si tzopaiam ca o capritza.

Fetelor cu alunite, voua vi s-a intamplat ca in ultima perioada sa se inmulteasca? ca eu daca o tin in ritmul asta o sa arat ca un dalmatian. Oare or sa treaca?

34+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

fetele, eu va pupicesc ca vreau sa incerc sa ma odihnesc un pic, poate imi face bine.

aveti grija de voi si de burtici si neauzim maine dimineata, numai cu vesti bune, sper.



35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput