Mamici norocoase de sept-oct 2008 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eu ma intrebam...oare Maryb s-a suparat pe noi ?? Vad ca nu a mai intrat deloc....Sper ca e bine si nu s-a intamplat nimik cu bb ei...

Maryb chiar daca nu vrei sa mai vb cu noi, macar da-ne un semn ca sunteti bine !!!!!

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Eu cred ca am inceput sa fac febra ma simt cam febrila. Am niste supozitoare cu paracetamol de a lui Inisa si cred ca o sa le folosesc per alea. Calduri si febra o placere va fi
Am apucat sa dorm jumatate de ora cat cupii mei au plecat la piscina. Acum ma apuc de bucatareala. Azi avem salau

Si eu si eu miine la doctor, cred ca va fi control pe masa, poate se indura si imi mai face o echo


Eva Mussete bafta miine la echo

Felicic, eu am citit a seara. Tb sa fim optimiste

Boo gataaaa vine bebelica. Eu sunt la a doua sarcina tot nu realizez.

mussete io zic ca i placea muzica daca se linistea, si teb a certat de ce ai plecat

Maria cum se descurca pitica cu bicicleta? Are si a mea si are pedalele asa tari de ma inervez si eu. Duna un timp coboara so tragem noi de bici

Andy acum cum este pielea?







Laureta bb2 - 35+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Mussete BAFTA MULTA MAINE LA DOCTOR!!!
Sa vii numai cu vesti bune despre bebe
Felicic,Andy,tzitziri,sanziana
lauretapuiule meu acum se descurca binisor cu bicicleta..are bicicleta din aceea cu 4 roti (din care 2 ajutatoare) si merge sigurica, fara ajutor. Problema e ca in scurt timpo se cam plictiseste sau da de prieteni de-ai ei care sunt fara bicicleta si o abandoneaza.Drept urmare mergem noi cu ea "sub brat".Pupici multi de la noi

+35+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Laureta sper ca nu faci febra pe caldura asta.Pielea si-a revenit si e k.Vezi ca am intrebat ce sa fac ca m-a intrebat dr daca sa-mi lege trompele sau nu si nu stiu ce sa fac.Tu ce faci?Iti legi trompele sau nu?
Laureta

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Andy m am gandit si eu la varinta asta cu leg trompelor. Nu m am lamurit inca de consecince.
Doctorita mea stie si daca ma hotarasc sa le leg ea imi face si operatiunea asta.
Parca stau un pic pe ganduri, daca mai vreau un bebe?( poate castigam la loto). Nu stiu, ma mai gandesc. Al meu nu zice nimic nici da nici nu.







Laureta bb2 - 35+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Andy eu vreau sa fac legare de trompe, i-am spus si dr, dar era la inceputul sarcinii (si mi-a taiat-o scurt, "mai e pana la metodele contraceptive). Eu nu mai vreau alt copil, pe sot l-am convins, acu sa vad ce rezolv cu dr. Al meu dupa cum am vazut eu, cam stramba din nas la metoda asta, ca daca te razgandesti, daca mai vrei copii????
felicic ce ai mamico? Ia sa imprastiem cu ganduri pozitive pe aici!

32+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 8 saptamani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si eu stau pe ganduri nu stiu ce sa fac...nu stiu daca voi mai vrea alt copil,nu stiu care sunt consecintele legarii trompelor,daca au urmari.Ma mai gandesc,sotzul zice ca este decizia mea ..dar inclina spre legat ca el zice ca nu mai vrea alt bb.


35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Andy eu la urmatorul control, cand vom fixa si cezariana, voi aborda cu dr subiectul (eu chiar sunt hotarata, numai eventuale dezavantaje majore mi-ar putea schimba hotararea, dar sa le aud de la dr).
Mai e si varianta cu injectia facuta din 3 in 3 luni, dar nu am incercat-O si parca nu am incredere Iar pastile o viata intreaga e riscant din multe puncte de vedere....vorba ta, ma tot gandesc si tot la legarea trompelor ajung.

32+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 8 saptamani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Cam asa va fi si la mine la urmatorul control tre sa-i dau raspunsul dr.Eu pastile chiar nu vreau sa iau mereu de acum incolo..i-am sugerat sotzului sa-si fac el vasec...s-a uitat la mine si nu stia daca vorbesc serios sau nu.

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Al meu nu se atinge comoara lui




Laureta bb2 - 35+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput