Mamici de pepenasi de iulie-august 2008(123)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Am placerea sa va anunt ca vecinica mea,
Locca, a nascut azi noapte pe bb Clara!

Mesajul primit la 6 dimineata suna asa:
"Vecinico, am nascut. Si mie mi s-a parut mai naspa. A durat trei ore jumatate travaliul, dar avem o Clara frumoasa de 3850.
pup,
Locca Ruxandra"

Asa ca:
Felicitari Ruxandra (Locca) si refacere rapida!
Clara, sa ai parte de o viata minunata si multa sanatate!

Kid, multumim frumos ca ne-ai tinut si tu la curent, .

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Felicitari Ruxandra (Diarux) si refacere rapida!
BB Andrei, si tie iti urez o viata minunata si sanatate multa!

Si, cum vad ca Ruxandrele noastre amandoua au hotarat sa nasca una dupa alta (aveam eu o presimtire ca Diarux va naste daca nu a scris ieri pana pe seara cand am citit eu ), iaca si de la mine poezica pregatita pentru Ruxi:


Diarux e profa noastra de romana
Si la bac elevii i-a examinat .
Ca dovada ca are o inima buna ,
Numai note bune ei au capatat .


Pe deasupra, si la versuri se pricepe .
Cum aflam ca s-a nascut un pepenas
Sa compuna o poezica ea incepe :
Versurile apar pe forum mintenas .


Multi “pitici” avut-a cat a fost “burtica”
Ba ca-i una, ba ca-i alta si cum se descurca ea ;
Mereu ii aparea cate o noua “frica” ,
Si pe forum, de la fete, sfaturi tot primea .


Azi citim ca bb Andrei-a si sosit :
Sanatate si noroc noi ii uram !
(n-a mai fost lasat sa sada la dospit )
Ruxi, te pupam si te-asteptam !

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Ceeee, a nascut profa? Nici n-am mai apucat sa citesc mai departe cand am vazut vestea. Deci toata lumea sare binisor randul!

RUXANDRA, FELICITARI, SA VA TRAIASCA MICUTA MINUNE, SA VA BUCURATI DE EL, SA TE REFACI REPEDE SI SA AI MULT LAPTIC !

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita38+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neatza!!!

WOOOOW doi pepenasi scumpi!Felicitari mamicilor!Refacere rapida va doresc!Sanatate maxima!

Dma cum sa ramai ultima cu AMR 3 zile???

Va pup.Noi acuma papam.

Kimmy mami de Timea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

LOCCA, FELICITARI , SI REFACERE RAPIDA!BEBE CLARA BINE AI VENIT PE LUME SA AI O VIATA PLINA DE BUCURII!

Sunt coplesita de atatea evenimente. Fetelor, super tari poezicile ptr Ruxandra, va felicit!

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita38+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

buna dimineata!
ce de vesti bune!
felicitari mamicilor Ruxandre! sa va traiasca puiutii sanatosi si norocosi!

dedicate speciala pt Ruxu nostru drag:
Diarux ea se numeste
Si pe toate ne uimeste
Cu rime si poezici
Nimeni n-a scapat aici!

Pitici a avut destui,
Ba ca-i bine…ba ca nu-i
Ba membrane fisurate
Ba c-Andrei nu da din coate

Uite asa in 11 seara
Apare privighetoarea
Sa vesteasca tare-n sat
Ca Ruxu-i mama de baiat

Uite asa poiata draga
Ne adunaram toate-n graba
Poezici si ganduri bune
Sa-ti uram precum se spune

Sa fii mami sanatoasa
Cu Andrei rapid acasa
Noi te asteptam cuminti
Cu povestea despre print!

Oana
37+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

sunt mortale poieziile!

rux o sa fie foarte uimita cand o sa le vada!

kimmy pai nu vezi ca fetele astea sar randul? ce-ai facut cu leaganul?



M.A. 38s+! a inceput numaratoarea inversa
AMR 3 zile
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna dimineata!
Ruxandra....FELICITARI!Sa-ti traiasca Andreiul!


Ruxandra este ''poiata''
Cum mai naste cate-o fata
Ii scrie o poezie
Cred ca are-n cap .....1000



Toate fetele-o iubesc
Si o mai povatuiesc
Cand are cate-un ''pitic''
Fie el si foarte mic



Si ea are tot ANDREI
Club ne facem noi cu ei
Sanatoasa sa ne fii
Sa ne mai faci poezii


rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Ce de fete talentate avem!Felicitari pentru poezii.Sunt superbe toate!

Dma vad ca se cam sare randul.Dar stai linistita ca acusi vine si la tine comoara .Azi ne uitam putin prin magazine.Sper sa gasesc ceva,desi ar fi fost mai simplu sa comand de pe site-ul din ungaria.Ala de la FP 3 in 1 arata super,si cred ca e f practic.Mai vedem.

Azi trec pe la servici sa vad de salariul bonus,ca cererea am depus-o de vreo 2 saptamani dar banii nu mi-au intrat.M-a sunat sefa sa aduc de la sotu declaratie ca nu a beneficiat el.Astia is batuti in cap.In lege scrie clar ca beneficiaza mama,sau tata in caz ca mama nu e angajata.Ma rog.Azi cer nr de inregistrare si daca nu baga in 48 de ore ii dau in judecata!

Timi azi noapte a fost maraita.A trebuit s-o tin in brate vreo juma de ora si s-o hatai.Isi tot manca dejtele,si am crezut ca nu s-a saturat.I-am mai dat 30 ml,si a dat tot afara...mno.haplea mica

Ana sa stii ca nici mie nu mi se pare ca e slabuta Maria.

Mamicilor cu 2 sau mai multi copii,jos palaria!Tare as vrea sa fiu ca si voi.

Mada superbe canapelele. printesele.Ce frumoase suuunt

Ca si toate pepenasele si pepenasii de la odiseea noastra.Unul si unul!

Fetelor,a depus deja cineva actele pt indemnizatie?Cand si unde se depun?

Kimmy mami de Timea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Dragutelor va invit la capitolul numarul 124 al odiseei noastre.

Mergi la inceput