Mamici norocoase de sept - oct 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

a propos de bagajul de spital:sambata am spalat tot ce aveam in plan, toatra ziua, adica de la haine, lenjerie de pat, cuverturi, paturi...pana la hainele mele pt spital, chiar daca sunt noi, de fapt cu ele am inceput (de asta am avut seara o tensiune astronomica). azi am program de calcat dar e asha de cald!!
eu n-am luat pampers pt bebe, ca sa vedem intai ce dimensiuni are...la spitalul asta unde nasc, nu ai voie cu haine pt bebe, de fapt nu-ti cer decat pampers si-ti spun ei de care sa iei...
pompa de muls are soacra-mea..va dati seama ca are 35 de ani?? (pompa) e in stare f buna si a mai folosit-o si fina mea acum 5 ani. se fierbe si e ok, zic sa vad cum ma descurc cu ea si apoi sa ma gandesc daca-mi iau alta...

teomaria, arati ff bine in poze!! sanatate multa!

zambetmic, pt reducerea programului iti tr o adeverinta medicala de la medicul de familie. el tr sa scrie acolo in ce luna de sarcina esti si ca si recomandare: reducerea programului de lucru la 6 ore. eu am mai facut o cerere..raport, in care am precizat ca sunt insarcinata si ca, conf adeverintei medicale solicit scurtarea programului, daca fac pe nebunii, te duci cu legea...cred ca scrisa undeva pe prima pagina, daca nu, dai cautare pe net, ca nu mai stiu exact cum ii zice

Boo, nici la mine nu a iesit buricul, e doar f plat! si nici linia nu prea se vede, e tot asha...anemica i f stramba:))

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

35+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

baby_boy, pls, intreaba-ti prietena cam care sunt scorurile la cezariana. vad ca nu ai PM activat, eu il am si astept raspuns, daca vrea fata sa ne zica:) eu nasc cu patru, imposibil sa nu fi auzit cum merge treaba pe acolo.



fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

35+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Hello, aparem si noi dupa o vizita la posta, unde era un colet mareee de la redoute si ranjeam si ma bucuram, speram sa fie al meu, dar tanti aia s-a uitat putin la el si a zis ca nu e al meu, ca poate diseara vine...si eu am un feeling ca era al meu
ilia elicitari pentru bebe
teomaria sper ca simti mai bine acum si tinem pumnii sa stea bebe in burtica cat mi mult
monica, eu am vazut carucior cu 20 milin carrefour, dar n-am luat, stiam de la tine ca e 10 mil in cora, dar in care cora?, sper sa nu se faca si acolo 20 de mil pana ajung eu (offf...m-au incurcat si cumnatii care tot zic ca ne dau scoica si landoul...acum ca ne dau landoul...si am tot asteptat sa vad ce ne dau si....uite asa n-am luat nimic)
sper sa nu patim la fel cu patutul, ca au zis ca vor sa ni-l cumpere ei, sa fie cadoul lor...eu am incercat sa le zic ca am vrea sa-l ia deja, ca trebuie sa facem modificari in casa, sa mai aruncam un birou, sa mutam mobila ca sa incapa patutul si ei au zis ca ni-l iau cand venim de la maternitate ; daca ne apucam sa cumparam noi cred ca se supara..., ce probleme am si eu

32s+ Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

salut fetelor.

iar am ramas in urma cu cititul, sper sa pot recupera ce ati mai scris.
am citit in schimb povestea claudiei - sa-ti traiasca fetita! sint asa de dragutzi copilasii tai, mi-au placut tare mult pozele.
bitza, boo - mai aveti asa de putin. tin pumnii strinsi sa aveti nasteri usoare si bebelusi sanatosi si grasunei.

eu sint nebuna, cred ca nu realizez ca mai am asa de putin pina nasc. ieri am fost la formula 1, am avut bilete gold si nu aveam chef sa ratez, la ce scoruri au astia la bilete si mai ales ca nu o sa mai avem sansa sa mergem prea curind, avind in vedere ca plecam din Ungaria. asa ca bebelina mea a fost la formula 1, sper ca zgomotul nu i-a facut rau! adevarul e ca s-a cam agitat cam tot timpul... sper sa fie bine!
maine ma duc la doctor, nu am mai fost de o luna, sper ca totul sa fie bine!

in rest, am cumparat aproape totul pt baie pt bebelina plus a salteluta din nuca de cocos si o scoica pt masina!

pupici si o zi buna!

34+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CD, eu vineri l-am vazut in Cora Pantelimon cu 1200 RON, Trio Enjoy exact ce am luat noi dar alta culoare. Probabil daca te uiti in cutii sunt si alte culori ca si noi la fel am facut. E pacat, e diferenta foarte mare. Noi atunci l-am luat pe utlimul intreg in cutie cand a fost oferta cu 1000 RON, am avut mare noroc pt ca ne dusesem dupa lapte si nici bani nu aveam la noi, am stors toate cardurile. In fine, sa sti ca eu am prietene care au la fel si sunt super incantate. E adevarat ca landoul il folosesti doar cateva luni dar e foarte practic. Scoica o poti folosi la masina cam pana la 1 an. NU stiu, dar eu sunt extrem de incantata de el ca raport calitate pret.
Aaa, si vezi ca tot asa, mai aveau cateva cutii, nu prea multe.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
34+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 5+ SAPTAMANI

AMR 40 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Boo ce masura sunt baxurile alea de pampers? Nu de alta ca daca sunt new born poti sa dai cadou vreo trei dintre ele. Eu am folosit new born fix doua saptamani apoi am trecut la 1 si foarte repede la 2.
bitza iti dau dreptate tie cu DPN-ul probabil ca bebe al tau este mai maricel de asta zic ei ca e DPN mai devreme.

Eu sunt pentru intalnire, am vorbit si cu Mommy Magda si spunea ca ar veni si ea. Joi, vineri oricand stabiliti voi.

De spalat haine ma apuc saptamana asta. Sa vad unde le gasesc loc pentru ca Alexei mi le-a cazat pe jos in dulap la el si poate il conving sa imi cedeze macar doua rafturi.

Miruna 34+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

muuh, monica: eu optez pentru joi, vineri incepe we si sigur mai pleaca cineva la mare, munte, de asemenea propun si ora 18,(eu as putea si la 19) dar depinde de mamicile cu bb1 la activ, si daca vreti, sa ramana tot Parcul Tineretului.

edit: o sun si pe July sa-i spun.

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata fetele mosului, cam offtopic eu acum, ma invart pe la munci sa scap de caldura.

A propos de nick-ul meu straniu, cand am inceput sa scriu pe forum explicasem ca nu imi gaseam nici un nume de utilizator si mi-am adus aminte de o faza cu care faceam misto de filmul ala 300 cu spartanii. Si imi venea sa strig Spartaaans! Asa ca de-atunci ma chiama 300 pe DC...

Am primit chestia asta
http://images.usefulzero.com/s/sparta-chess/

Revin sa vad ce-ati mai scris (sperrrr sa fie timp) Si sperrrr sa va gasesc vesele cum sunt eu acum...

30+ fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

fetele, azi am dormit pana la 12, sunt o mare puturoasa.

Tzitziri super lucrusoarele pt bebe David, iar bunica chiar are gusturi bune, imi plac la nebunie lenjeriile! Sa le stapaneasca baiatul sanatos pe toate! Bouncerul arata exact ca pe site, de-abia astept sa-l primesc si eu. Vad ca a ajuns coletul meu la Viena, mai stii cumva cat a durat pana a ajuns la tine?
Lucutta, Ilia felicitari pentru bebeii maricei!
Babytza frumoase poze, frumoasa mamica si familie! Casa de piatra si multa multa fericire!
Simodina haios rau Serban al vostru cu intrebarile!
Teomaria ma bucur ca esti mai bine si ca nu trebuie sa mai stai in spital. Felicitari pt bebelina maricica! La multi ani cu intarziere!
Freshanana ai fost mortala tu cu laptele si cu florile, mereu ma faci sa rad.
zambetmic imi pare rau ca nu te simti bine, eu centura mi-o tin cu mana mai larga asa, sa nu ma tina la burtica si mai ziceau fetele pe-aici ca poti sa pui o pernuta, ceva.
baby boy, babytza felicitari pt schimbarea semnaturii!
Boo eu am spalat si spal in continuare hainele bebelinei pe masura ce le cumpar ca nu vreau sa le pun asa in dulapior, cine stie pe unde au stat. Probabil ca in nebunia mea o sa le mai spal odata pana nasc, iar de calcat nu le-am calcat inca. Am vazut pozele, ce mamica frumoasa, radiezi toata!
Claudinna felicitari pt intrarea in luna a 9-a!! Wow, ce putin mai e!
Eva eu suport pt cadita nu am vazut la ikea, si m-am uitat, poate cine stie, nu aveau atunci..
CD eu le-as spune cumnatilor ca patutul trebuie sa-l ai deja cand te intorci acasa, in ce o sa doarma bebe? Eu zic sa-ti iei carutul daca fluctueaza pretul asa mult si mai raman destule lucruri pe care ti le pot cumpara ei daca vor.
Piolica welcome back, bafta maine la doctor, si noi tot maine mergem la o eco de verificare.

Am fost ieri in Obor sa-mi iau halat pt spital si am mai luat si cateva lucrusoare pt bebe, manusi, pantalonasi, paturici bumbac, caciulite, botosei. Noroc ca stiam preturile de pe net ca altfel imi luam o mare teapa, unele produse sunt mult mai scumpe in magazin. Inca nu am luat cadita si suport, nu stiu inca daca sa o comand pe net sau daca mai ajung prin magazine sa caut...parca as vrea sa o vad live..


34+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu sunt libera ca pasarea cerului. BB1 si tatal lui sunt plecati din Bucuresti toata saptamana. Iar cele doua potaite pe care le mai am in grija nu imi pun probleme. Pentru mine e foarte ok si parcul Tineretului.

Miruna 34+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput