Mamici norocoase de sept - oct 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:



sunt pe aici, citesc si ma bucur pentru vestile bune, dar...........am mult, mult de lucru si nu reusesc sa scriu la birou, iar seara plimbari cu fox pe afara, pus tara la cale cu tati......cred ca valiza de spital o s-o aduc totusi la birou
si ma inscriu in clubul celor cu sarcina usoara si a celor cu BB2 in urmatorii doi ani, numai sa am cu cine ca al meu barbat mi-a zis un hotarat NU, iar cand i-am zis si de o fetita, a zambit.
Apropo, presimt ca bb2 ar fi baiat(si poate si bb3)

maine merg la analizele de trim III si am pe lista si deja faimosul de acum Streptococ B, va zic ce si cum dupa, sper sa fie gata pana pe 11 august cand am urmatoarea vizita la dr.

bebelinul este bine, ieri m-a lovit tare, aproape ca ma durea si nu inteleg unde vrea sa se catere, am impresia ca acum scoate o mana si ma apuca de gat I-am aratat manuta(sper sa fi fost piciorul si sa se fi intors intre timp) lui tati si el se intreba: Oare vrea sa dam noroc sau imi face deja semnul ala obscen cu degetul in sus?

si vedeti ce nume am la semnatura? Am invinssssssss!
Oricum, ii fac si lui tati o surpriza si o sa-i spun si Vasile, al doilea nume.Apropo Vasile inseamna rege, Vlad putere, asa ca se stie cine va fi sheful in casa

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hmmmm, e delicata discutia cu diferenta de varsta intre bebei. Chiar vorbeam cu a mea soatza intr-o seara despre asta. Nu stiu daca v-am spus, una din cumnate e insarcinata cu BB2 iar BB1 o sa aiba 1 an si 4 luni cand se naste BB2. Mie una mi se pare prea repede, nu cred ca as face eu fata. Aici e vorba despre fiecare cum simte. Eu vreau sa ma gandesc la BB2 cand o sa aiba Andreiutzu in jur de 2 ani. Daca o sa apara vreo surpriza pana atunci nu voi putea decat sa ma bucur.

De anuntat, eu am numerele lui July si Nocom da ele cam nasc inaintea mea si cred ca o sa mai iau si eu numerele de pe mailul comun. SI eu sunt intr-o perioada cu limbarita pt ca ma cam plicti pe aici. Chef de treburi administrative nu prea am asa ca sa stiti si la mine ca daca dispar mai mult de un weekend e posibil sa fiu cu ANdrei in brate sau sa mai dau in vreun virus...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
33+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 6+ SAPTAMANI

AMR 44 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Felicic felicitari pt victorie!!!!!!!!Imi place!

Denisa g

Alexa M ce putin mai ai....

Alyc20 nu pot sa te ajut cu analizele dar eu stiu ca un nr crescut de leucocite inseamna o infectie,sper sa nu confund si sa nu fie cazul la tine.cand ajungi la dr cu ele?

Mami de alexa


Kid,Muhh ce imi place cand povestiti voi cum a decurs nasterea



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 6s!

34+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

avand in vedere ca DPN -ul meu este in a doua jumatate a lui octombrie, o sa intru acum sa pun pe mail-ul comun nr. de telefon la care astept mesaje despre bobocei, scrieti cu incredere despre grasani/e sanatosi si papaciosi.



Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

felicic atunci pe tine te anunt cand nasc!

legat de BB2 eu inca nu sunt hotarata,nu pt ca as fi avut probleme cu sarcina,(de fapt pana acum cand ma mananca burta de ma dispera chiar nu am avut ceva de care sa ma plang) dar eu sunt singura la parinti si recunosc ca tare bine mi-a fost sa ma rasfete tot familionul si sa ma bucur de tot si ma gandesc ca as vrea ca si copilul meu sa beneficieze tot de o asa atentie.....dar ma mai gandesc,sotul vrea 3 dar eu inca nu ma pronunt.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 6s!

34+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

musettepink: te cred, rasfatzato, dar asa bine este cand pui mana pe telefon si iti "barfesti" parintii cu fratii si surorile, pentru ca te-au enervat cu o chestie sau sa stii ca in permanenta ai la cine apela pentru o problema....... eu la asta ma gandesc cand il vreau pe BB2, sa nu-l las singur, doar cu verii si verisoarele......

miruna: de abia astept msg(telefon) despre fratiorul lui Alexei!

alexaM: chiar ca mai este putin!

acum parca imi pare rau ca atrecut asa repede timpul, peste aproximativ 20 zile vedem primii bobocei!

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Felicic pai tu esti o norocoasa daca poti apela la fratii tai,la mine in jur tot ce am vazut intre frati nu e decat razboi in loc sa zic ce rau imi pare ca nu am si eu un frate sau o sora eu zic ce bine ca nu am un frate sau o sora.Cu barfa o rezolv cu sotul

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 6s!

34+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

plec la cumparaturi! Am chef de gatit in seara asta si daca reusesc sa-mi deblochez calculatorul(face niste actualizari de programe si se reseteaza) mai intru si pe seara!
(il suspectez pe sot ca a matrasit ceva pe acolo, este gelos pe forum, ma intreaba mereu: da" acum ce mai scrii? ce s-a mai intamplat asa important de tb sa stai la calc?)

toate

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Fetelor iar intru in depresie.
I-am spus la maica-mea la telefon ca pana la urma am acceptat si ii pun la BB numele Tudor si ea imi spune ce urat nume!!!...M-am depresat de tot mai ales ca nici mie nu imi prea place!!!

Diana
35+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Dyanira stai sa ma lamuresc,tu vrei Andrei si sotul Tudor?pai daca Andrei e primul nume asa o sa i se zica de principiu,ce conteaza ca-l mai cheama si Tudor????

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 6s!

34+LUCA

Mergi la inceput