Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (91)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biky spune:

wow...agitatie mai multa in ultima vreme, se pare ca de la noile subiecte aflate in discutie!

Asa ca.... ma bag si eu!
dintii- in numar de 6, din care 2 abia iesiti, nu au trecut inca la operatiunea de spalare efectiva, Caterina doar se joaca cu periutele mimand un fel de spalat cand si cand...nu ma grabesc, toate la timpul lor! Eu am vazut periuta la vreo 6 ani si multumesc lui DD nu am nici o carie! Oricum nu trebuie ignorata igiena bucala, dar nici exagerata!
scaun de masina- il folosesc doar la drum lung si pun un prosop mai lungut pe el, pt. micile deplasari in oras stau in spate cu Cati, intrucat Vasluiul e un oras mic, linistit, pe care il strabati in 10 minute!
alimente interzise- i-am dat branza topita si cremvusti de vreo 4 ori... pentru ca ii placeau, dar acum nu-i mai dau nici un semipreparat facut in comert. A gustat foarte rar cartofi prajiti, snitele de pui si parjolute din piept de pui (necodimentate) si presate bine in hartie absorbanta....mancate cu o placere de nedescris...Oare de ce tot ce e interzis mananca cu pofta?
mancarea zilnica- este cea gatita de mine zi de zi sau la 2 zile si din care nu mananca mai mult de 3 ori (io sunt la capitolul asta la fel ca si Martutza...ca deh, de aia suntem cuscre!).
dulciuri - facute in casa... placinta cu mere sau branza, papanasi, chec, tarte, etc...si rareori un pumn de pufarine sau ciocolata cat o boaba de mazare cand saliveaza in fata Andrei.
sucuri - fresh-uri de fructe facute in casa, uneori zeama de compot.

Caterina e mai mofturoasa la mancare si cam cacacioasa de felul ei si de aceea sunt mai atenta si la ce baga in gura...in rest, ce sa zic, daca copii nu au vreo reactie uracioasa la anumite preparate, o fi ok pt ei, nu stiu ... Au fost vremuri in care ziceam ca as fi bucuroasa sa manance si un kkt numai sa o vad ca mananca!

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Pt cine doreste poze noi aici

Cam proasta calitatea ca sunt cu telefonul facute

Ce ziceti de copilul nacajit??????????

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Iulie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Bun venit Aliona!!

Winnie, mama, dupa ce ca te pun la munca, nici nu te rasplatesc cum trebuie? Ia ca ma interesez eu de telefon la protectia copilului si ti-l dau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Mesaj off topic pentru Aliona:
Prietena mea cea mai buna e din Moldova, a venit pentru o luna la Chisinau sa-si faca niste analize pt o viitoare sarcina. Are Sindromul Ovarelor Polichistice. Spune-mi te rog, daca stii, un nume de medic f. bun, cu clinica, ginecolog si poate un altul endocrinolog, in Chisinau.
multumesc foarte mult,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Hei! Alionushca! Ce bine-mi pare ca ai aparut din nou! Tare imi lipseai! Cand faci meniul ala pentru Ilincuta, poate il impartasesti si cu noi, da?

Acuma imi mai ramane doar sa strig: Iunieeee!!! Treci la apel si mai povesteste-ne de Iarina, daca despre tine n-ai nimic de spus.




Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Eu ma hotarai! Imi fac card si ma pun pe comandat de pe siteuri straine ca de la aia u-mi vine nici cu transportul pretul asa mare ca la noi. Lume cu fundu'n sus! Astept impresii de la fetele care au comandat la bimbomarket si fug la banca


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Pup frumusete de Winnicu!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Daca va intereseaza bimbomarket, uite ce mi-au raspuns fetele care au comandat:

quote:
citat din mesajul lui musettepink

Ce sa-ti zic de bimbomarket,ii recomand.intri pe site,iti faci cont,poti face o simulare a comenzii ca sa vezi cat e transportul si apoi daca iti convine dai comanda.trebuie sa ai un card cu care sa platesti si care sa nu aiba limita de suma pt cumparaturile de pe net.In caz ca ai acea limita mergi la banca si vb cu ei sa ti-o modifice.daca nu reusesti sa platesti cu cardul cei de la bimbo iti vor trimite un mail sa-ti paci contPaypall,la asta nu mai stiu sa-ti zic exact ca nu l-am facut,am platit cu cardul.Apoi ei iti trimit mail de confirmare a comenzii si un link in care vezi traseul coletului.Ajunge cam in 5 6 zile lucratoare.La noi coletul e preluat de cei de la Tnt.cam asta.Succes la cumparaturi!





Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ieeeee lume noua

Ceva ce-i fac Elenei si ar merge si la pici nefitosi (cum sunt ai mei, adica mananca numa pasat) ou fiert in apa (adica spart in apa care clocoteste si lasat mai moale galbenusu), cu putin apa din care a fiert, cu unt si niste miez de paine, amestecat cu furculita... buuuuun...

Io dovlecelul l-am dat de la bun inceput cu sambrui... bagat la blender si gata...

Altceva... dulciuri nu servesc cine stie ce... Mihai e mancaciosul, dar nu prea avem in casa, daca Elena nu cere, io nu prea sunt fan... mai bine sa nu fie... Doar cioco kinder din cand in cat... si au halit pt. ca Elena ramane uitandu-se la tv cu cioc in mana... iar astia se invart pe langa ea... si haaaap... gata ciocolata

Perisoare, ardei/dovlecei umpluti sau sarmale... sunt facute numai cu pui si vita sau doar vita, cu orez si ce se mai pune prin ele... srmalele au cam acelasi continut ca si ardeiul sau perisoarele, iar varza sau foaia de vita n-o mananca... Dar sarmale am evitat sa le dau, pt ca nu au legume deloc... Dovleceulul umplut e alceva... iar ciorba de perisoare mai nou are si legume

mi-au venit paututirle pliante pt. la mare... si jucareau de masina... sunt suuuper... gata, putem sa plecam
eeeeee... mai e doar o luna... dar trece vremea



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Elyana, pune si o poza cu masina sa vedem in ce va incadrati. Si noi ne gandim la o masina mai mare, da' nu de 7 locuri.

In alta ordine, tocmai am terminat de facut niste papa si va invit la o salata de vinete cu ardei copti si la desert porumb copt (deh, combinatii de femeie gravida). Cred ca am innebunit cartierul de miros.

Mergi la inceput