Mamici norocoase de sept-oct 2008 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

simodina: te-am trecut in listuta, cand esti sigura de dr si spital,completam. Ca si Miruna, nu ma bag sa discut despre Euroclinic vs Elias , dar daca as avea asigurare platita, sarcina si bebe perfect peste 38 saptamani, acolo m-as duce sa nasc. Si eu sunt pacienta dr.Tutunaru, urmaresc tot ce se poate in leg cu Elias si dupa ce am citit aici ma declar multumita. Ramane de vazut treaba cu rezervele, poate prind una din Elias sau CMU. Pe de alta parte, eu una sunt la prima nastere, vreu sa nasc cu Dl.T, tu poate ai avut ceva pb la prima si de aceea vrei altceva decat spital de stat.apropo, l-ai intrebat pe Dr.T daca vine la Euroclinic?
teomaria: imi pare rau ca ai probleme! sa speram ca tratamentul isi face efectul si bebe mai sta in burtica
miruna: sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos si norocos! Cred ca ai rememorat un pic momentele nasterii,eu mi-am adus aminte de chirurgul ala cu ochii verzi

Vasile
25+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

quote:
citat din mesajul lui 300

Buna dimineata dragele mosului! Va servesc eu azi cu ceva de baut!

M-m hotart sa merg la serviciu in asa fel incat sa ajung la 10 si nu la 9 ca pana acum, pentru ca nu mai pot sta atatea ore pe scaun si oricum programul meu asa incepe. Pierd drumul alaturi de sotz dar oricum vad ca la ora la care plec eu e mai putina lglomerat, plus ca n nu mai pot merge nici repede, iar pe el il fac sa intarzie din picina asta, pentru ca fiecare drum spre serviciu e pentru noi lung cat o drumetie.

teomaria si ai mare grija de tine! Oricum ar fi, sa fie bine pentru copilul tau si sa ajungeti cat mai aproape de capat. O sa pun o vorba buna undeva mai sus pentru voi :)

Azi e zi mare si penru Anca! Sa auzim vesti mai bune decat data trecuta!

Mmimi multumesc epntru explicatii, deci e apropiat de laptele de casa laptele asta. La noi nu am ajuns la asemnea standardizari decat pe hartie. In magazine fasesc mereu aceasi lapte cu gust de apa, tot incerc sa gasesc o marca care sa aiba macar gustul mai apropiat de lapte de casa...

Muuh m-ai cam speriat, dr. mea mi-a zis de la inceput ca lucreaza la Elias si as fi vrut sa nasc cu ea

ma duc sa mananc ca e tarziu deja!

27+ fara nume



Pai si ce treaba ai? Ti-a spus si ca sectia de neonatologie este dintre cele mai bune din tzara? Sper ca nu. Este fix aceiasi problema ca si la Euroclinic, sunt buni cat copilul este bine cand intervin probleme si unii si alti isi transfera pacientii la Polizu, Giulesti, Budimex in functie de gravitatea situatiei. Polizu si Giulesti au cele mai bune sectii de neonatologie din tzara, Budimex este specializat pe probleme la nou nascuti dar asta nu inseamna ca trebuie sa nastem numai la cele doua clinici. Se nasc atatia copii sanatosi si la termen. Ii spuneam Simodinei ca atunci cand face comparatie intre Elias (unde lucreaza Tutunaru in mod obisnuit) si Euroclinic sa puna neonatologia pe acelasi loc.

Miruna 30+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

felicic si eu tot la el ma gandeam mai ales ca am rememorat cu prietenul meu cel mai bun (nascut pe 13 iulie) cum a gasit la ora 08:00 (traia pe atunci la Londra) o multime de mesaje care ii spuneau:"Bai nasc astazi, Alexei se naste de ziua ta asa cum ne-am dorit si tu dormi ca o besnita." La ora 11, primul telefon pe care l-am primit a fost de la el:"Bai esti nebuna, chiar nasti astazi??" "Am nascut la 10:25, de ziua ta."

Miruna 30+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la mine.

Sunt super somnoroasa. M-am suit pe cantar si declar 10 kg in plus . Asta este, le dau io dupa. BUrta mi se pare ca nu mai creste, nu mai am nici un chef de serviciu etc...

Eva, toata odiseea ti-am admirat burtica.

Miruna, frumoase amintiri cu prima nastere.

Ma bag inapoi la cu capul pe birou...

DAr nu inainte de a mai scoate inca o data agitatele pt Ancuta

ANCA & CARLA

LE: Teomaria, sunt cu gandul si la tine si ma rog la DD sa fie bine pentru fetita ta si sa mai stea macar pana la 37 de saptamani in burtica Sa ne tii la curent cu vestile si daca vrei poate lasi cuiva numarul tau de tel sa stim de tine.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 61 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata burtici dragi!!!
Ne-am trezit si noi mai devreme ca de obicei cu toate ca am mai fi dormit dar trebuie sa mergem sa facem proba la rochita pe care ne-am comandat-o ca sambata e botezul fetitei nasilor nostri!!!Nu am gasit nimic gata facut care sa mi se potriveasca si am apelat la metoda asta sper sa iasa bine...
Irinatu parca m-ai intrebat ieri sa iti spun ce am mai cumparat.Am colindat vreo 3 ore si am venit tare dezamagita: am cautat camasi pt alaptat pt bagajul de spital si nu am gasit deloc(poate imi spui tu daca ai luat de unde ai gasit?) la fel nici sutiene de alaptat, in schimb am gasit patut in Kappa dar doar l-am comandat sa ne aduca si noua pentru ca nu avea albastru.In rest la Iana nu am gasit nimic hainute pt nou nascuti adica numere mici doar pt 3 luni cele mai mici...nu stiu pe unde sa mai caut poate imi dai tui ceva idei.Eu sunt cam diperata cu cumparaturile ca mai am tare multe de cumparat....
Scot si eu agitatele pentru ANCA SI CARLA


Diana
32+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Buna dimineata si de la noi
Am intrat sa vad ce mai faceti si sa o asigur pe ANCA si CARLA de gandurile noastre bune.Tinem pumnii stransi sa veniti cu cele mai bune vesti
Monicapupici de la noi...iar vis-a-vis de kg sa stii ca si eu sunt in pragul celor 10 adunate pana acum, dar asta e, o sa slabim noi dupa
Teomariaimi pare tare rau pentru neplacerile prin care treci legate de contractii si col deschis...sper sa fie bine in urma tratamentului dat si sa mai stea nitel bebelina in burtica.Ai grija de tine
Muuhsunt 100% de acord cu tine...in alegerea spitalului unde sa vina bebelusul pe lume e f. important ca sectia de neonatologie sa fie din cele mai bune si intr-adevar in Bucuresti Polizu si Giulestiul au cele mai bune sectii de nenato
Eva, Nushafrumoase burticute
Pupam toate fetele si va dorim o zi excelenta

+30+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anca ma gandesc si eu la voi si iti doresc sa fie totul bine, indiferent de ce solutie se va gasi.
teomaria pentru voi doua sa ajungeti cat mai aproape de termen.
maria eu am nascut la Elias si mai nasc odata tot acolo dar daca as fi fost in pericol sa aduc un copil prematur pe lume fugeam de Elias ca de mere padurete chit ca nasteam la Polizu sau Giulesti cu doctorul de garda. Pentru copii nascuti la termen, Elias sau alt spital de stat sunt la fel de bune.

Miruna 30+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata ,la noi e racoare a plouat toata noaptea asa ca s-a mai racorit.
teomaria ma rog sa ajungeti macar pana in 37s,sa-ti lasi un nr.de telefon
Anca
300,felicic,muuh,moni,maria,dya


30+bbelina
AMR 10 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Buna dimineata,

ce bine e sa fie racoare

Eva,mami de Alexa,300, multumim pentru urari...sa ne fie bine la toate burticutele de Odisee pana la capat si sa fie numai momente de genul asta.

Nu stiam ca Elias e asa ...varza la sectia de neonatologie...stiam de Euroclinic, dar la Elias parca nu ma asteptam.Desi nu stiu de ce sa spun ca nu ma asteptam...

Eu am inceput ziua "bine": am ajuns la 9 la serviciu ca e racoare cu ideea ca plec la 3.Si acum mi s-a spus ca am o sedinta la 4....planificata demult, deci e numai vina mea.Asa ca azi o sa raman pe baricade full program....mi-a intepenit ranjetul asta pe buze

28+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

maria si io. Nu-mi fac prea mari griji in privinta kg doar ca ma simt eu din ce in ce mai grea si mai balena si imi este greu.

Io n-am vazut burta nushulicai

Si apropos, mai cu intarziere si scuzele de rigoare pentru khristin si angelynna sa fiti sanatoase si fericite si sa va bucurati de bebelusi



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 60 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput