Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (167)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sim, la unghie cu infectie ( la mine) eu am pus betadina si a trecut.
si o poti pune si fara bandaj. iti dai seama ce durere are mititelul ?
si eu am avut probleme cu o masina aici in cartier, era plina de colorati care au scos si capul pe geam sa ma injure, dupa ce ca eram speriata rau. Nici nu i-am zis lui barbati-miu, ca asta nu stie multe, era in stare sa plece cu pistolul dupa ei .



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu am culcat baiatul si la vecini e mare galagie, bormasina si bocanituri , de vreo ora....
ma bag si eu la calcat camasi si lenjerie, afara ploua, bani n-am, sotu-i la birou....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

papanash - de portocale...

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, i-am dat cu betadina si Fucidin. Azi dimineata era un pic mai bine, dar degetul tot rosu si putin umflat. Vorbisem de sambata cu un ortoped pentru ca nu reuseam sa dau de pediatra lui si exact asta mi-a zis, comprese cu betadina. Auzi, dai si lapte la cafea? Parol, ca as bea o cafea si cu ochii si nu mai am in casa, afara sta sa ploua si nu am chef sa ies.

Betty, aoleu! Stefan se mai inroseste si el de la anumite fructe, tot cu Bepanthene ii dau.

Piciulika, m-am delectat cu pozele din concediu, sunt absolut superbe. Lui D i-au placut tare mult cele de la Schoppernau, iar pe mine m-au uns la inima cele cu rododendronii infloriti, desi le mai vazusem.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Asaaa, am vazut si pozele puse de Gabitz, m-am delectat cu cei doi pui veseli ai ei. Si uite asa mi se face pofta de bebe2. Tortul ala a fost belea, dusmanul oricarei cure de slabire.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am citit zilele astea o carte, Labirintul rozelor, si mi-a trezit curiozitatea sa citesc mai multe despre anumite lucruri. Cum afara e urat, ma apuc sa caut informatii mai multe. Sa aveti o zi buna.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata si mercic de cafea Papanash!

Eu iar sunt tare in urma cu cititul si cred ca am de vazut o gramada de poze de vacanta…l-am vazut in treacat doar pe Mario

Tudor mai are pete doar pe spate si cateva pe burtica insa mananca din ce in ce mai rau…mult mai putin decat atunci cand avea febra…si partea proasta e ca a scazut si vreo 200 grame din greutatea lui “f mare”.

Sun acu dr sa ma lamureasca pt ca nu mai rezist sa-l vad cum gusta cateva lingurite si apoi da din cap…nici lapte prin somnu nu merge…



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

am fost aseara cu eliza la ortoped si ne-a zis sa facem masaj si sa mergem maine sa-i puna atele!si medicul pediatru m-a bagat nitel in sperieti cand i-am zis ca nu vrea sa stea singura in funduletz...ne-am facut programare si la neuro, dar abia pe 28 august!poate pana atunci nu mai avem nevoie....

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Am admirat o floricica zambareata cu palariuta (Eliza de Gabitz), o motata dragalasa si falcoara (Teo de Bikmaria), un mariner odihnindu-se in carucior (Ghe de Sabina) dar si un iubitor la florilor () Andrei de Aeperju).
M-a amuzat teribil nazdravanul cu capul in masina de spalat (Andrei de Roxana G) si flacaul ce doarme cu tati pe plaja (Mario de Betty)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am uitat sa va spun, am fost la Real Berceni. Mai interesant decat hypermarketul mi s-a parut magazinul Alabala deschis acolo, aveau reduceri. I-am luat lui Stefan un trening si un hanorac pentru concediu. Vreau sa urcam cu telecabina in Schwangau si sigur va fi frig sus. Si in Garmisch vreau sa urcam pe munte, asa ca a picat la fix.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput