Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (167)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
citat din mesajul lui gabitz78

am fost aseara cu eliza la ortoped si ne-a zis sa facem masaj si sa mergem maine sa-i puna atele!si medicul pediatru m-a bagat nitel in sperieti cand i-am zis ca nu vrea sa stea singura in funduletz...ne-am facut programare si la neuro, dar abia pe 28 august!poate pana atunci nu mai avem nevoie....

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



Incercati sa ganditi pozitiv...stiu ca e greu dar poate vb ta nu va mai fi nevoie de consulturi aprofundate!

Doamne ajuta!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabitz, de ce atele ? ce probleme are piticuta ? eu zic sa mai mergi si la altcineva.
si ce daca nu vrea sa stea in fundulet ? o sa stea cand o sa fie pregatita, ce atata agitatie pentru asta ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Andrei a papat trei sferturi dintr-o cutie de branza fagaras, cu putina paine in ea .

Sim, dau si lapte, da' n-am decat humana 3, e bun ?

am facut pauza de papa Ghighi, entertainment cu dans si muzica din cutiuta muzicala, acum intru iar la cazne ( a se citi ' calcat' si emoticon cu tanti mimi care sterge pe jos cu buretele de vase )



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, nu semnezi azi condica ?
ce face trandafirasul ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

SIM chiar vroiam sa intreb cred ca e ok la varsta asta de urcat cu bebeii cu telecabina pe munte. In sfarsit s-a hotarat si sotul sa mergem, dar acum am devenit eu mai retinuta cand am vazut atatia bebei bolnaviori. Speram ca macar sa-i iasa si ei un dintisor pana plecam sa vad cum se comporta, dar nici un semn. Imi pare rau de degetelul lui Stefan sper sa-i treaca repede.GABITZ de ce ati fost la ortoped si de ce trebuie atele? Si noi trebuia sa-l vizitam dar am tot amanat Si Elisa mea tot pe la opt luni a stat bine in fundulet.BETTY eu nu cred ca e vreo problema cu ciclul ca si alte fete au avut dereglari desi isi facuse aparitia prima menstruatie dupa nastere. Nici la mine nu a venit dar eu alaptez si ziua si noaptea destul de desMELANIA nici a mea nu prea mananca (poveste veche) acum i s-a pus pata pe paine si numai de asta ar vrea.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si tot se vorbeste de bebe2, dar de bebe3 nimic nimeni?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna dimineata si mercic de cafea Papanash!

Eu iar sunt tare in urma cu cititul si cred ca am de vazut o gramada de poze de vacanta…l-am vazut in treacat doar pe Mario

Tudor mai are pete doar pe spate si cateva pe burtica insa mananca din ce in ce mai rau…mult mai putin decat atunci cand avea febra…si partea proasta e ca a scazut si vreo 200 grame din greutatea lui “f mare”.

Sun acu dr sa ma lamureasca pt ca nu mai rezist sa-l vad cum gusta cateva lingurite si apoi da din cap…nici lapte prin somnu nu merge…



Melania, mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)



Melania, exact asa a avut si Lisa o perioada - am tot zis pe aici, ca ma apuca si pe mine disperarea. Manca cateva lingurite si apoi imi arata ceafa. Nici pe departe nu cred ca se satura! Solutia care la noi a functionat cat de cat a fost sa ii predau ei stafeta: o bucata de paine in mana in timp ce eu mai strecuram la lingurite. Cand nici asta nu a mai functionat am trecut la "auto-alimentare", adica i-am pus in fata farfuria cu bucatele de papa. Lua ea si isi ducea in gura si mai ii dadeam si eu cu mana, tot din farfurie. Mai nou refuza sa ii dau eu si prefera sa pape numai ea, mai ales dupa ce i-a trecut putin senzatia de foame.

Nu cred ca Tudor e bolnav sau ceva, ci pur si simplu cred ca puii nostri devin tot mai independenti. Si sa stii ca in perioada asta cresterea in greutate scade dramatic.

Dar poti merge la medic sa verifici, sa fii tu linistita.

Pup bolnaviorul

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Helou,vorba cuiva...ma tarasc deci exist.
Mai habar n-aveam eu ca un copil iti da atata energie...pai cand nu era Erika...eram obosita non-stop si stateam degeaba toata ziua.
Acum parca s-au adunat toate...nici timp sa mai simt ca sunt obosita n-am.

Nu ma uitati
Va citesc pe cuvant...dimieata intre cafea si Erika...dar n-am timp sa raspund.
Acum am noroc ca a adormit mai devreme decat de obicei...trebuie sa ma apuc de gatit,iar apoi sa bag niste PAG si niste "cetire si scriere".

Multumesc tuturor ce au postat comentarii pozelor din concurs.N-as fi crezut niciodata ca o sa va placa.De aceea eram chiar sceptica si gata gata sa retrag pozele din concurs.

Vobreati de oala,Adi nu stiu ce sa iti spun,cum este mai bine.Eu am pus-o pe Erika de la 8 luni juma'...cam in doua saptamani facea kk...insa numai cand o puneam eu.Am ademenit-o cu diverse obiecte...ca sa stea.N-am obligat-o nici o clipa,cand n-a mai vrut,i-am dat liber...si-am mai incercat.
Si acum face doar cand o pun eu pe oala...si in ultima vreme da semne de enervare numai cand ii dau chiloteii jos.Am zis s-o las mai moale.Incep sa cred ca pe noi,ne-am cam fortat parintii...de am facut asa devreme la oala...nu stiu cum este mai bine.Insa nu vreau s-o oblig cu minic...am inteles ca recivideaza daca e fortata treaba.
Insa acum ca tot e cald,o tin in chilotei de practica :) care au la interior material gen prosop...suficient sa tina pipi insa sa se simta "uda"...chiar am tot intrebat in stanga si dreapta,majoritatea au spus ca totusi e prea devreme.


REvin


Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Salutare si de la noi!

Melania, multa sanatate lui Tudor, sa treaca bubitele cat mai repede!Si Antonia cand a fost bolnava nu avea pofta de mancare,dra i-a revenit ulterior. Da-i doar ce ii place lui mai mult. Ea manca mamaliga cu branza si iaurt,iaurt, biscuiti.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Pupam toti bebelusii bolnaviori. Si pe Vladut si Miruna de Slippers. Si degetelul lui Stefan sa se refaca repede!



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput