Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (167)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:



Daca tot am scapat de afurisita de infectie urinara, se pare ca s-a gandit Stefan sa imi dea altceva de treaba, asa ca unghia la care s-a lovit acum cateva zile s-a infectat, am fost azi la Medicover si l-a vazut si dr Oros si dermatoloaga, trebuie sa ii aplic tratament local si cica sa il bandajez. Pai pot sa pun eu mama bandajelor ca nu le tine acolo neam . De bine ce am ajuns acasa, eram la trecerea de pietoni de langa bloc si vroiam sa cobor rotile din fata de la carut pe sosea, bine ca m-am oprit cu ele in aer ca a trecut un dement cu viteza (avea cam 70-80 km/h) si era sa il loveasca pe Stefan peste picioare . Mi-a stat inima, imi pare rau de tot ca nu i-am luat nr de la masina sa ii fac scandal si la firma (era o masina de curierat rapid rosie, parca Express Curier) si sa sun si la 112 sa reclam si acolo. Poate aflu totusi cum se cheama firma exact ca tot sun la ei si fac scandal, trebuie sa stie graficele de transport ale soferilor sa afle care masina era.

Cam astea de la noi, ma retrag ca sunt in pragul unei caderi nervoase si nu ma simt in stare de mai mult. Ma duc in pestera.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ma tarai, deci exist!

Sunt cobza. Alerg intre cresa si servici. Copilul a dintzosit LA GREU saptamana trecuta - fara success, inca tot sub gingie! - si nu am dormit de n noptzi (M zbiera ca disperatul, neconsolabil -> Radu + subsemnata suntem cam f varza).

Dupa ce am racit bine (miercuri) am luat paracetamol si de la aia sau de la dintzi sau de la ... varsta?, castorul nu prea se mai da deloc in vant dupa tzitzi si era sa ma aleg cu o mastita. Disperata am aplicat toate tehnicile stiute si am scapat. Deocamdata.
Dar inca ma simt MIZERABIL, deadline-urile ma haituiesc... si uite asa ma gandesc de ce n-am stat acasa...?!?!

Daaaar... ceva tot mi-a luminat weekendul: am citit postarile voastre de pe 7 iunie!!! Suntetzi a d o r a b i l e !!!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dragelor, sa va spun ca m-am simtzit absolut complesita?!?! Va datzi seama!!!
Va imbratzisez si va multzumesc la fiecare ca existatzi!


Teodora, esti o scumpa – asa frumos mi-ai urat! Un demaraj frumos pentru asa o zi plina de ganduri bune.
Carpatina, sa stii ca asta-mi doresc si eu: inca un matroz… sau o sirena mica? Si s-au dus carliontzii, dar are o chica deja…! Vin altzii.
Isabeluta: am primit pupicul atunci, dar nu stiam de la cine era… ahaaa, deci tu-l trimisesi!
Roxana, multumesc mult! Sa se implineasca!
Papanash, asa m-ai facut sa plang – rau! Asa montaj frumos! Si Radu s-a emotzionat! Si muzicaaaa… te imbratzisam tus-trei strans-strans!!!!

... uff, nu mai pun pupici, ca amortzesc! Va pup de acuma pe toate:




Sabinelu, multzumesc, Doamne-ajuta! Sa-mi vad stranepotzii, dar doar daca nu ma dilesc pana atunci. Eu cand ma dilesc, plec, da?!
Yaya, zambete carliontzate sa fie! Ce haios: le si vad!
Bernix, merci, merci! Si nici tu te rog n-o lasa singura pe Degetzica! Eu te ascult, sa stii, si-n 2 ani fac semne de aterizare la barza!
Adriana, multumesc mult! Nu m-ai uitat, desi te luptai cu servici, bone, dintzisori… Sper ca intre timp totul e ok si v-atzi intrat in ritm si Gabriel nu se mai chinuie asa cu dintzisorii.
Danielle, multzumesc! Si tzie-tzi doresc fericire multa – dau si de la mine, ca acuma am. Sper sa ramana asa.
Kriss, te pup!
Moldoveanca, te pup dulsie di tot!
Devylla, multzumim! Exact asa ne dorim si noi!
Nana, merci mult! Si florile sunt superbe – ador freziile! Cum mai e Fluturasul tau iubit? Sa stii ca m-am gandit la voi, asa, din departare!
Gabriela, m-ai flatat, sa intri pentru mine! Multumesc tare-tare mult si sa stii ca atunci cand vin la Cluj musai sa ne vedem! Mai ales ca zulufila intreaba de Sara lui, din Dealul Clujului!
Andies, nu-mi dori, mama, chiar 100 de ani si zau ca nu garantez pentru creierul meu… nu cred ca-i fezabil planul. Oma mea (bunica) care face 90 ani in decembie (sper!) spune ca nu e amuzant sa fii asa batran. Hmmm, ma mai gandesc. Oricum, restul urarilor se iau cu bucurie si (sper!) se executa!
Ramonaiani, pe tine nu te uit cu ziua mea si cu tortulica de 33 de ani pana pa aia 100 de ani, si de la lasa cerebelul! Si merci ca mi-ai facut odorul „finutz“!
AlinaClau, multumesc!
Magdaz, rara avis, m-ai emotzionat! Nu-s eu nemaipomenita… sau, voeba aia: “you’re unique! Just like eveybody else!“ He-he-he! (vezi ca iau modelul tau si am devenit hiper-rara avis).
Sim, ce ducle esti! Merci tare-tare! Mi se busise telefonul in Gemania: a pierit semnalul, apoi bateria, definitiv. Sabotaj de ziua mea! Acuma am altu’ fainutz. Mai fac o data zi de nastere, sa te aud!
Ricea, dulce! Asa cantam eu acum vreo… 7 ani, de ziua mea, la Venetzia: „Astazi e ziuaaaa meeeaaaa, zi frumoasa ca miiiineee…“. A fost si inundata bine Venetzia de ziua mea – probabil ca am cantat prea fals?!
Tomasa, te pup dulce de tot!
Alehiam, si tzie pusilici!
Gabitz, pupicei!
Afibebe, multzumesc, pusi!
Maria, si tie tot ce e mai bun!
Danuta, pupicei dulci-dulci!
Andruzza, multumesc si te pup!
Erina, multzumesc mult!
Betty, te imbratzisez!
Balaceanu, multzumesc mult si va doresc si voua la fel, acum, la „inceput de drum“!
Miaunici, pupicei dulcei!
And (almost) last but not least: Luy, multzumesc! Din suflet! Ce felicitare… m-ai uns la inima – si pe Radu! Si eu, care nu am apucat sa te urez + imbratzisez pe masura dragului ce tzi-l port! La Multzi si Fericitzi Ani! Dar tu stii ca gandurile mele cele mai bune sunt langa tine si ai tai, asa-i? Si nu numai de ziua ta. Te pup cu elan si drag mult! Nici tu sa n-o lasi pe frumoasa-ochioasa singura, da?! Fetitza – ca stii bine ce faci – sau un baietzel, sanatosi si voiosi, asa ca tine!
Prisi, multzumesc mult! Lasa, ca eu la punctualitate nu mai am nici scuze…
Roxali, esti o dulce! Merci!
Cecilia, multzumesc mult! Si voua asemenea!
Adi merci de mailul minunat de ziua cu pricina - te pup in curnad tot pe el - doar sa ma adun!

Inca o data, nu am cuvinte sa va spun cum mi-au mers la inima urarile voastre, chiar (mai mult!) citite cu intarziere.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, o intrebare scurta: mie nu mi-a venit CM-ul pana acum...oare este normal...de 1 luna apatez doar seara si dimineata si nimic....mi se pare deja cam mult....

citesc din urma si revin....

Sim multa sanatate lui Stefan

Si noi am avut probleme cu Mario... a facut o alergie sau o ciuperca pe oute...saracutul sambata avea pielea rosie si umflata si in anumite locuri aproape sangera....si cand ii scoteam pampersul incepea si se scarpina si tragea de zor de oua....parca mai avea putin si le rupea....uff ce mila imi era de el.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna dimineata !
aveti de la mine cafea pe alese, am pus ibricul la foc .



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
betty - si ati scapat?de la ce a facut????pupici si sanatate multa.
papanash - da' un fresh dai????

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Betty, al meu se irita de la sucul de fructe, face pipi acid si zici apoi ca are carne vie la oute. de-asta am evitat sucurile.s-a rezolvat cu bephantene, in 2 zile. Si spalat la fiecare schimbare, cu apa si sapun, am evitat si servetelele umede. Ciuperca de unde s-o ia ? ati fost la medic ?




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Gabitz, de care fresh vrei ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mai Carpatina si dna Teo, sa fie clar ca io nu regret rien . am sunat ieri la agentie si o sa-mi trimita o alta tanti la curatenie. Va tin la curent cu evenimentele.



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi!
Piciule drag, sa treaca raceala si sa iasa dintzulinii ursuletului mai repede. Stiu cum e. Fluturasul nu are nici un dintulin iesit, dar baloseste non stop si e cu degetelele in gurita toata ziulica!
Sim dulce pentru tizul nostru si degetelul care il necajeste. Offf.

Ieri ne-am intalnit cu Maria si cu dulceata de Teo. Si ea si mamica sunt 2 frumoase. Teo nu sta locului o secunda, vorbeste, rade, merge tinuta de manute de mami, bate din palmute bravo si e tare sociabila si ranjita. Iti vine sa o maninci, asa scumpa e! Sper sa ne intalnim mai des de acum incolo, pana plecam.
Norocul ei ca e luata de Mihnea de Teo, ca altfel o faceam o nora. Nu mai zic ca are niste ochisori absolut superbi. mama pe ea de dulceata frumoasa.
Revin, ca plange fluturasul.

P.S. Am facut si poze, sper sa am timp sa le pun, daca nu, poate reuseste Maria mai epede decat mine.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=6" target="_blank">Nan1 si Nan2, Mireasa si mire cu stil


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput