Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Alaptare

Mamele celebre ... alapteaza?

(15 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9

Chuny

4445 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiChuny Adauga semn de carte la raspuns Trimite Chuny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Gazella, nu trebuie sa fii invidioasa ca altii au bani de bone si tu nu! Asta e!

Sibylle

Nasterea ariciului junior VLADIMIR

Cum a intrat Anna in viata mea ANNA

SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE

Mergi la inceput
gazzella
gazzella

1233 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigazzella Adauga semn de carte la raspuns Trimite gazzella un Mesaj Privat  Reply with Quote
clar nu ai acces la situatia mea financiara
dar macar acum te simti mai bine?
Mergi la inceput
ionica
ionica

2523 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ionica Adauga semn de carte la raspuns Trimite ionica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da ,te contraziceam, iti spuneam ca poti sa alaptezi si sa fii si odihnita si aratoasa si de ce nu happy!

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY
Mergi la inceput
ionica
ionica

2523 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ionica Adauga semn de carte la raspuns Trimite ionica un Mesaj Privat  Reply with Quote
si nu trebuie sa ai bani multi pt a avea o bona,din cate am citit mai toate fetele apleaza la serviciile lor.

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2e24f4e077ae85fcc02ed7&utm_source=otm&utm_medium=text_url
Mergi la inceput
gazzella
gazzella

1233 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigazzella Adauga semn de carte la raspuns Trimite gazzella un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
citat din mesajul lui ionica

Da ,te contraziceam, iti spuneam ca poti sa alaptezi si sa fii si odihnita si aratoasa si de ce nu happy!

quote:
citat din mesajul lui gazzella

quote:
citat din mesajul lui ionica

gazzela, da-mi voie sa te contrazic.

[...]

Da este posibil sa fii happy dimineata si sa alaptezi, secretul meu?
am platit timp de un an de zile o bona care sa se ocupe de ea cat timp ma ocupam eu de mine.

zici ca m-ai contrazis?

ionica, io graiam de-o mama, din ce povestesti tu este vorba despre o mama + o bona
...si nu ma intereseaza cat costa o bona, deocamdata nu mi-o permit, chiar fara a incerca invidie
incerc ceva mai mult :-)

Editat de - gazzella on 23/07/2008 00:49:30
Mergi la inceput

Otilia

3204 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Otilia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Otilia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am alaptat mai mult de 2 ani si jumatate!
O intrebam ieri pe Adélie - asa in gluma, ca acum are 6 ani - daca mai vrea "lolo" (adica lapte de la mine) si-mi raspunde: "Nu, merci, destul!" :D

Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea
Mergi la inceput
emaaimee
emaaimee

4062 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emaaimee un Mesaj Privat  Reply with Quote
nici eu nu mi-am permis bona, obo tare cu alaptaul, dar a meritat. si uite ca-s celebra si eu de la alaptat mi se trage
Otilia, a mea ar mai vrea cica(3ani). se tot pisiceste pe langa san.

ALAPTATUL HELPLINE

de piticotu' uriash

m-am facut maricica

POVESTEA MINUNII
Mergi la inceput
nelone77
nelone77

231 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui nelone77  Trimite mesaj yahoo luinelone77 Adauga semn de carte la raspuns Trimite nelone77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
As vrea si eu sa vad o mama care se trezeste noaptea din 3 in 3 ore ptr alaptat ( ca asa se procedeaza cu un sugar pina pe la 2 luni- ptr cine nu stie) si dimineata este "fresh", ca happy cu siguranta este!!
Cu cat pruncul suge mai mult cu atit trebuie sa se alimenteze mama mai bine ptr a avea lapte ( lapte bun calitativ- nu apa )! Asa ca in acele 3 luni nedormite si mincind bine nu cred ca poti slabi 26 de kilograme. Daca voi ati putut doar asa bravo voua, daca ati apelat la alte trucuri gen masaje, ceaiuri, tratamente-iara bravo, numai ca nu e ok.
Si...bona cred ca isi permit mai multe mame, numai ca precum spuneam ieri unele dintre noi poate nu vrem sa pierdem lucrurile importante din viata copiilor nostri, lucruri care nu se pot "cumpara" - primul "mama" pe care risti sa il spuna bonei, nu tie, primul pas, etc... In fond mama e cea care te creste, nu cea care te-a facut!

O zi buna!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77
Mergi la inceput
dalina2x2
dalina2x2

1179 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dalina2x2 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bine zis, Nela! Bravo, mi-a placut!...

Si, ca sa fiu la subiect, nici eu n-am auzit de vedete care-ar alapta...
RUSINE! (si cred ca, in primul rand, ar trebui sa le fie rusine de propriii lor prunci...)

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Editat de - dalina2x2 on 23/07/2008 23:36:10
Mergi la inceput
iuliana
iuliana

2071 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iuliana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am zis eu ca aici se ajunge....sa le fie rusine mamelor care NU alapteaza. Niste nerusinate mamele astea...ar trebuie puse la zid.

Multe alapteaza ca nu au bani sa cumpere formula...cunosc multe mamici din astea care-s mame eroine (nu vreau sa jignesc pe nimeni, sa imi fie cu iertare) care au alaptat pentru ca nu aveau bani de formula sau care au stat 100% cu copiii pentru ca nu avut bani de bone...deh, alta alegere nu au avut, dar sint mame de mame. Celorlalte sa le fie RUSINE.

Editat de - iuliana on 24/07/2008 06:34:00
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com