Mamele celebre ... alapteaza?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

eu stiu de LIANA STANCIU ca a alaptat destul de mult. am citit odata un interviu cu ea in care povestea ca incepuse lucrul la radio, si fugea acasa intr-o pauza de doua ore, sau cam asa ceva...ca sa alapteze, apoi fugea iar la lucru...

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Eu stiu ca si Andreea Marin alapteaza.




**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

[quote]citat din mesajul lui mihaelk

Eu stiu ca si Andreea Marin alapteaza.

Salutare!
F bun acest subiect!!!

Eu cred ca "vedetele" noastre nu alapteaza si nici macar nu au curaj sa nasca normal. Aici vorbesc mai ales de Andreea Marin. Si zic asta ptr ca la nici 2 luni dupa nastere a fost intr-o vacanta de o saptamina la Paris cu al ei sotior, doar ei 2, si banuiesc ca nu a avut lapte muls asa de mult incit sa ii ajunga copilului cit timp a lipsit ea. Apoi a urmat excursia in Tanzania sau unde a fost ptr acele poze din revista The One. Asa ca ..NO WAy ca ea sa alapteze si sa ne mai scuteaza ea si alte "mame devotate si iubitoare" ca ele isi petrec timp cu copii lor, sau ca ii alapteaza si datorita acestui fapt au ajuns ele la greutatea lor initiala. O fi eu frustrata ca nu am slabit de cind am nascut si am pus 17 kg in sarcina dar sa nu creada ea ca toate mamele din Romania sunt atit de prostute incit sa creada ca ea a slabit cele 30 kg puse in sarcina in doar 3 luni cu "dans si alaptat".Ha haaaa!! Totusi...nu ne-a facut gaina....




Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazzella spune:

nelone77
clar, tie ti-a lipsit Tanzania
ca banuiesc ca de dansat ai dansat si tu

ama, eu nu urmaresc cronica
care-s vedetele italiene care alapteaza?
frumoasa..cum o cheama...cum o cheama....?
nevasta unui fotbalist a alaptat fix o luna dupa care a prezentat festibal bar
aveo talie super! si eu eram plina de ragade pe atunci
ah, dar avea copilul cu ea in culise

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Si ce inseamna asta? Ca daca nu alapteaza nu sint mame bune? Nici eu nu am alaptat mai deloc si nu sint vedeta...pur si simplu nu mi-a placut.

Ce se vrea subiectul asta? O noua polemica alaptat vs. nealaptat? Vedetele sint si ei femei ca oricare altele, pina la urma, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
citat din mesajul lui iuliana

Si ce inseamna asta? Ca daca nu alapteaza nu sint mame bune? Nici eu nu am alaptat mai deloc si nu sint vedeta...pur si simplu nu mi-a placut.

Ce se vrea subiectul asta? O noua polemica alaptat vs. nealaptat? Vedetele sint si ei femei ca oricare altele, pina la urma, nu?



Salut!

Eu cred ca fiecare mama face ce crede ca este mai bine ptr ea si copilul ei: daca una crede ca nu e bine sa alapteze- ok, daca alta alapteaza-iara ok, daca o mama se intoarce la munca cind bebe are 2 luni ca sa aiba mai multi bani- ok, daca alta sta acasa 2 ani sa nu piarda lucrurile importante din viata copilului(primul zimbet, primul mama, primul pas)-iara ok. Nu ar trebuie nimeni sa judece o mama ptr deciziile pe care le ia! Ce incercam eu sa spun mai sus este ca mie personal mi se pare ca se face prea mult tam-tam in presa si la Tv pe subiectul" Andreea Marin" pe care eu una NU suport si am destule motive!!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazzella spune:

spun eu ce nu-i ok
sa afirmi ca "am alaptat cu drag si sarguinta si am pierdut si 12 kile, am fost si la gala premiilor Oscar, scriu si corect, si dorm, dorm, dorm, dorm, iar dimineata sunt toata zambet pentru micul dejun al copilului"

iuliana, mie pot sa-mi fie dragi si mamele care n-au alaptat nicio zi, dar tare ma calca pe bataturi cele care "au alaptat" si au fost si odihnite, si cu mintea clara, si prin excursii, si la cursuri de dans, si la unele de arte


nu-i ok sa prezinti imaginea femeii care alapteaza suprapunand-o pe imaginea unei veline
pentru ca o mama care alapteaza, cel putin la inceput, e in plina furtuna hormonala, cu sanii ce-i stau sa plesneasca, durerosi, cu nopti nedormite
si peste aceasta realitate se suprapune nepermis imaginea supermamei, iar confruntarea poate sa fie dureroasa pentru cele care-si permit sa incerce sa alapteze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

gazzela, da-mi voie sa te contrazic.

Eu am slabit fix 26 kg datorita alaptatului ,am avut timp de mine sa ma ingrijesc, sa merg la coafor,la manicure,la cosmetica si tot restul.
si am fost in vacante cat cuprinde, chiar am avut chef sa dansez si sa ma ocup si de sotul meu.

inca mai alaptez si o fac cu mare dragoste pentru fiica mea,ragaze nu am avut niciodata atata timp cat am pus-o in pozitia buna la san.

Da este posibil sa fii happy dimineata si sa alaptezi, secretul meu?
am platit timp de un an de zile o bona care sa se ocupe de ea cat timp ma ocupam eu de mine.


http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazzella spune:

quote:
citat din mesajul lui ionica

gazzela, da-mi voie sa te contrazic.

[...]

Da este posibil sa fii happy dimineata si sa alaptezi, secretul meu?
am platit timp de un an de zile o bona care sa se ocupe de ea cat timp ma ocupam eu de mine.


http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY



zici ca m-ai contrazis?

Mergi la inceput