Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Buna seara fetelor,
azi am zis pas la parc, am fost in carrefour cu bb si ne-am obosit suficient pe caldura si aglomeratia asta.

Am citit si eu povestea ta Ereena, of Doamne prin ce ai trecut!

Silvia(creata) am admirat-o pe blondina ta in pozele recente, e o frumusete, sunt curioasa daca va avea parul si blond si cret in viitor. Si ce bine, voi putea afla asta, tb doar sa tinem aproape.

Fetelor este si va fi super sa vedem cum vor creste clopoteii nostri, ce culoare a ochilor vor avea, ce aptitudini, ce pozne vor face si asa mai departe!

Miri sorry pt patania de la aeroport, iar in privinta sanatatii lui Sacha, tin pumnii sa nu fie ce banuiesti, ci sa fie baiatul sanatos tun si vesel la madame.



Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Jelimoni ce bine se racoreste Robertino in colacel! dar vad ca ii place sa se joace si cu paspusile, hihi! tuta de mine nu i-am luat si eu lui bb un colac de la mare, desi era plin de diverse modele pe acolo, nu mi-am dat seama.



Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

am citit in cap trecute dezbaterea despre fierberea legumelor, msa pregatesc su eu de tema asta, sunt de acord cu Virgo ca merita investit intr-un steamer- se pastreaza mai bine vitaminele si celelalte chestii bune din legume, plus ca nu se face asa abur si cald in casa

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Roli, norocul meu ca mi-am luat sot misto!

Laurici - tu ai vazut-o si in realitate de curand, asa ca poti sa nu te uiti la poze,

Louiza - vacuta se numeste Jojo Milli si e prietena ei,

Roxana - de-abia astept si eu sa o vad live pe Adela,

Miri - ce-mi place ca te incapatanezi sa ii spui Ilona!! Cat despre otita... aoleu, voi o dati din lac in put? Sper sa nu fie otita, ca asta e cu dureri, din cate stiu eu. Fugi repede la doctor si da-ne de stire.

Ellenuta - uratica, Biti???! Fugi de-aici ca nu stii ce vorbesti!!!

Scaunul este acesta http://www.inglesina.ro/moovy.html si l-am luat direct de la reprezentanta Inglesina, 3.600.000. Are 4 pozitii pentru spatar si duce pana la 18 kg, undeva in jur de 4 ani. Dar cand faci comparatia intre scoica si scaun, iti vine sa iti pui copilul inapoi in scoica, ca ai impresia ca se chinuie in scaun. E doar o perceptie... insa.

Jelimoni, da-i copilului un soldatel, nu o papusa!!

Auzi, din canita aia chiar bea sau e ca la poza ca Mariuca mea cu Leffe?

Ramona - am si norocul ca o prind in diverse ipostaze, cu diverse mutrite,

Ema - eu continui sa ma semnez Creata 1 cu Creata 2 si sper sa fie creata, dar daca nu o sa fie, macar are ochii albastri, hehe!! Privesc partea plina a paharului. Si oricum ar fi pacat sa nu tinem aproape, mai ales ca noi si, implicit copiii nostri, suntem legate si impartasim sentimente extraordinare.

Ma retrag in vastele mele apartamente. A, am uitat sa va zic: finuta mea, graviduta, a fost la control. Silviuta are 2,5 kg si se pare ca va veni prin cezariana chiar inainte sa plecam in concediu, undeva pe 30-31 iulie. Sunt extrem de bucuroasa si de-abia astept sa retraiesc toate emotiile unei nasteri!!

Va pup, ma duc pe terasa sa citesc. E perfect afara. Putin racoare, dar atat cat trebuie.

Ciao!

Creata 1 cu Creata 2
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ashea, am culcat broscutsele oracaitoare...

am fost la medic cu sacha... are otita, evident. iie plina urechiusa cu puroi si are si o eczema urata in pliul de la urechiuse. umezeala a facut dracia aia in pliu:( prin urmare, antibiotic pe nas - avem si muci verzi - pe urechi si fucicort in pliuri pana se usca si vindeca buba. cica e o sensibilitate a unor copii... ma rog... in afara de plansul isteric de azi noapte si de smiorcaiala de la amiaz la somn, sa batem in lemn, nu e dificil. maine e ultima zi la tanti - pe care o iubeste foarte tare - si deja ma iau de cap cum o sa ma descurc cu doi acasa, lucrand de la 5 dimineata.

ellenutsa, meriti un shlap la cur! cum adica nu-ti mai place de bitsi? cum adica nu e frumoasa??? eeeeeeeeeeeeee, sa nu mai citesc dintr-astea ca ma enervez mai tare ca cu chestia de la servici:) e o dulce si-o dodo delicioasa! si daca vreodata o sa am o fetita, are toate sansele s-o cheme eva maria:) si sa aiba obraji bucalati! asta daca intre timp nu o fi calcand sacha stramb, sau poate chiar bruni (desi bruno e deja indragostit de alice de la gradi)

acu, astept sa treaca noaptea. sa treaca ziua d emaine, si sa vad cum s-a terminat toata tarasenia:( si repet, ca sa ma linistesc eu, de-am gresit eu, nu mai pot schimba oricum nimic:( dar sunt sigura ca am sa fiu cu ochii in 20 de-acu incolo si n-am sa am incredere nici in mama mea:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Moni chiar ca sta ca un boier Roberticu ... un pui scump
Mai fetelor da unde fugiti seara?mereu sunt singura pe aici,ca dimineata cand intrati voi eu sunt cu buburuza afara

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oita spune:

,,,da,Lala, stiu cum te simti,ca si eu cand mai intru,asa,rar, voi toate dormiti si eu mi-as dori sa fiti on-line,,,oricum,felicitari pentru fetita ta,cum o cresti si ingrijesti,te admir foarte mult,sa stii.Uite un pupic de la mine ca sa nu te mai simti as asingurica
,ia si o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oita spune:

LauraD,noi nu suntem in Houston,ci in California,destul de aproape de San Francisco;nu stiu dac ami-ar fi placut mai mult sa fi fost acolo,stiu doar ca imi place aici,si asta e cel mai important :D
Ellenuta, am trimis cateva poze pe adresa e-mailului comun, despre astea era vorba;si,in alta ordine de idei,te rog mult,nu mai zi de bitsi asa,ca eu stiu sigur ca nu-i adevarat.Auzi,nu-ti mai place de ea!!precis tu ai gandit altceva cand ai scris asta,asa-i?!pupicei pentru tine si scumpetea de bitsilina,frumusica si plina de energie ca si bebi a mea.
CatiM,deci asaaaaa....banuiai tu ceva dar ai asteptat sa sparg eu gheata,,,ei,nu-i nimic,e bine si-asa!Nu am apucat sa vb cu rubedeniile respective,si, sa vezi de ce:sotia preotului e medic pediatru,ma rog,acum are un cabinet si a trecut pe medicina de fam,dar eu am consult mereu cu ea in privinta cresterii fetitei mele,si acum,nu am mai sunat-o ca,,,precis ma cearta ca nu-i fac supa lui bebi,asa cum m-a sfatuit ea;ii dau numai din borcanele,deocamdata,si o sa-i fac supica cand ii voi introduce si carnita,m-am handit eu,asa,dupa mintea mea si din ce-am mai citi t pe ici,pe colo. Pe de alta parte,cum o cheama pe bunica sotului tau,ca eu le stiu aproape pe toate babutele alea de la biserica,si el iubesc mult,mult,,
Asaaa,acum sa-ti explic cum e cu pozele:desteapta cum sunt,mi-am facut pana l aurma un account pe un site,dar,culmea,am uitat p ecare anume(era pe unul pe care am vazut ca aveti si voi albume,dar ,deh,cum era de asteptat,voi nu aveti toate p eacelasi site);dupa care,ce crezi,mi-am mai facut un alt account,acum stiu pe care site,dar,culmea,nu reusesc sa mai match-ez parola cu id-ul,nah,ca-n filmele cu prosti,ei,si ,pana la urma,cand am zis ca,gata,am descurcat atele,nu am reusit sa pun pozele,ca alea care imi plac mie erau in calculatoerul mare,si eu foloseam laptopul atunci,ba,altadata bebi nu m-a lasat,,,oricum,cert e ca nici pana azi eu nu am reusit sa am un album public cu niste poze.Pare de necrezut,dar,asta e!!

trimit mesajul aista si sper sa revin,
pupicei,
Oitza si Bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
citat din mesajul lui LaLa_20

Moni chiar ca sta ca un boier Roberticu ... un pui scump
Mai fetelor da unde fugiti seara?mereu sunt singura pe aici,ca dimineata cand intrati voi eu sunt cu buburuza afara

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!




lala am trimit pachetul sper sa-ti ajunga maine!sper sa-ti placa...am mai avut ceva ce-am vrut sa-ti trimit da o venit curieru peneasteptate si n-am mai gasit ce vroiam
astept sa-l primesti!pusici

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oita spune:

"acu, astept sa treaca noaptea. sa treaca ziua d emaine, si sa vad cum s-a terminat toata tarasenia:( si repet, ca sa ma linistesc eu, de-am gresit eu, nu mai pot schimba oricum nimic:( dar sunt sigura ca am sa fiu cu ochii in 20 de-acu incolo si n-am sa am incredere nici in mama mea:)"

da,miri-mik,asa sa faci!iti tin pumnii stransi ,ma rog si la DD pentru tine sa fie bine!pupicei de la oitza ,mami de bebitza

Mergi la inceput