Mitropoliul Corneanu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

quote:
citat din mesajul lui Marilena12

Iata aici decizia Sfantului Sinod: http://laurentiudumitru.ro/blog/2008/07/09/sinodul-bor-i-a-iertat-pe-ips-nicolae-corneanu-si-ps-sofronie-drincec/

Marilena
Blogul meu



Marilena si Irina, mie mi-a placut punctul de vedere al parintelui Savatie, de pe blogul lui. Si articolul si comentariile de dupa decizie.
Ma uitam azi si pe razboi, sute de comentarii la articolul in care s-a prezentat decizia in timp ce pe la subiectele umanitare grupate pe razboi nici un comentariu.
Parca ceva nu e in regula.
Daria este fetita unui fost profesor al meu:
http://www.razbointrucuvant.ro/Fratii-mai-mici-ai-lui-Hristos/

denizel, nimic nou sub soare...aceleasi ranjeli siniste, neinteresant!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
citat din mesajul lui Marilena12


Auzi papusa, ma numesc Marilena!

Blogul meu




quote:
citat din mesajul lui Marilena12


Mai cucoana, a gresit omul, dar nici chiar asa...




Marilena12, in lumea in care traiesc eu, femeile nu isi spun una alteia "cucoana".
Am vazut ca mi te-ai adresat astfel si, din dorinta de a putea stabili un dialog cu tine, m-am adresat la fel.

Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".

Insa, daca acesti termeni iti sunt dragi si familiari, eu te inteleg si iti permit sa ii folosesti in continuare atunci cand mi te adresezi.
Eu ma voi adresa asa cum am facut-o si pana acum, cu "Marilena12".



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
citat din mesajul lui xenocid

Denizel, mai gandeste'te un pic. Individul a turnat la securitate pana a dat si pe el. Cam la fel ca Anania doar ca a incurcat potirele....


Come to The Dark Side ... we have cookies!




Da, dar pentru turnatoreala nu te pedepsesc prea-sfintii, ca dac-ar face-o am ramane fara popimea cea batrana-n pacate!

Si cum se vede-n final, un mare "fass".
Da' tot mi-o placut gestul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuta spune:

quote:
citat din mesajul lui denizel


Marilena12, in lumea in care traiesc eu, femeile nu isi spun una alteia "cucoana".
Am vazut ca mi te-ai adresat astfel si, din dorinta de a putea stabili un dialog cu tine, m-am adresat la fel.

Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".

Insa, daca acesti termeni iti sunt dragi si familiari, eu te inteleg si iti permit sa ii folosesti in continuare atunci cand mi te adresezi.
Eu ma voi adresa asa cum am facut-o si pana acum, cu "Marilena12".



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.




Se poate, dar nu intereseaza pe nimeni si nici n-are legatura cu subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
citat din mesajul lui larissa_79

quote:
citat din mesajul lui Marilena12

Iata aici decizia Sfantului Sinod: http://laurentiudumitru.ro/blog/2008/07/09/sinodul-bor-i-a-iertat-pe-ips-nicolae-corneanu-si-ps-sofronie-drincec/Marilena
Blogul meu

Marilena si Irina, mie mi-a placut punctul de vedere al parintelui Savatie, de pe blogul lui. Si articolul si comentariile de dupa decizie.Larisa si Alexia (13 iulie 2006)http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

ma bucur ca ps Corneanu a facut pocainta macar in ultimul ceas, si nadajduiesc ca a fost sincera. Domnul stie! Irina, mami de bb Ilinca(26 aprilie '04) si debb Teodora(26 august 2007)
am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Denizel

quote:

Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".









Va rog sa ma scuzati daca la un subiect atat de serios unde nu am indraznit sa particip pt. ca nu ma consider suficient de competenta,totusi, intervin off-topic;pot sa culeg un buchet de cartonase ,dar merita!
La cele spuse de Denizel merita sa radeti cat sa uitati de resentimente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
citat din mesajul lui b.nica

Denizel
quote:

Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".









Va rog sa ma scuzati daca la un subiect atat de serios unde nu am indraznit sa particip pt. ca nu ma consider suficient de competenta,totusi, intervin off-topic;pot sa culeg un buchet de cartonase ,dar merita!
La cele spuse de Denizel merita sa radeti cat sa uitati de resentimente!




b.nica, am si io chef de ras, da' de data asta am atat de multe posibilitati, incat nu stiu pe care sa o aleg, ca sa fiu sigura ca ma prapadesc de ras .
Deci, radem fiindca pustii imberbi mi se adreseaza cu "ce faci, papusa?"
Radem pentru ca Marilena12 mi se adreseaza precum pustii imberbi?
Sau, pur si simplu radem fiindca o doamna ca tine nu stie ca pe strada merg alaturi de ea fel de fel de mojici care ii consuma aerul? .
Astept raspunsul in pozitia de start :-)).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
citat din mesajul lui denizel

quote:
citat din mesajul lui b.nica

Denizel
quote:

Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".

Va rog sa ma scuzati daca la un subiect atat de serios unde nu am indraznit sa particip pt. ca nu ma consider suficient de competenta,totusi, intervin off-topic;pot sa culeg un buchet de cartonase ,dar merita!
La cele spuse de Denizel merita sa radeti cat sa uitati de resentimente!


b.nica, am si io chef de ras, da' de data asta am atat de multe posibilitati, incat nu stiu pe care sa o aleg, ca sa fiu sigura ca ma prapadesc de ras .
Deci, radem fiindca pustii imberbi mi se adreseaza cu "ce faci, papusa?"
Radem pentru ca Marilena12 mi se adreseaza precum pustii imberbi?
Sau, pur si simplu radem fiindca o doamna ca tine nu stie ca pe strada merg alaturi de ea fel de fel de mojici care ii consuma aerul? .
Astept raspunsul in pozitia de start :-)).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.


esti off-topic
de altfel cred ca acest subiect ar trebui inchis, avand in vedere ca nu mai e nimic de discutat, Sf. Sinod a dat decizia in cazul ps. Corneanu
Irina, mami de bb Ilinca(26 aprilie '04) si debb Teodora(26 august 2007)
am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

[quote]citat din mesajul lui denizel
Vad ca acum mi te adresezi cu "papusa".
Cu "papusa" mi se adreseaza doar pustii imberbi si cu vocea in formare si posesorii de BMW rosu decapotabil care au iesit la agatat pe Magheru.
Asadar, nu as putea sa iti raspund, adresandu-ma tie cu "papusa".

Insa, daca acesti termeni iti sunt dragi si familiari, eu te inteleg si iti permit sa ii folosesti in continuare atunci cand mi te adresezi.
Eu ma voi adresa asa cum am facut-o si pana acum, cu "Marilena12".
quote]



Ma surprinde ce conotatii iau unele expresii destul de dragute de altfel, la tine. "Papusica" sau "papusa" eu ii spun fiicei mele de 2 ani, si nu o fac nicidecum asa cum esti tu obisnuita, de altfel, nu ma prea plimb pe Magheru si nici nu am tinuta adecvata prin care as putea atrage atentia mojicilor, deci nu posed asemenea explicatii ale cuvintelor.
In alta ordine de idei, Cucoana, eu spun unei doamne pe care nu o cunosc (vezi si tu pentru documentare sensul clasic al cuvantului).
Ca si concluzie, acum inteleg de ce limbajul pe care il folosesc pe blogul meu personal iti este dificil de inteles si asimilat, dar iti promit un lucru: avand in vedere ca obisnuiesti sa ma vizitezi, voi face efortul de a folosi un limbaj mai uzual. Mult mai uzual decat cu expresii de genul "cucoana" sau "papusica"...
Scuze pentru off-topic!

Marilena
Blogul meu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
citat din mesajul lui Marilena12


Ma surprinde ce conotatii iau unele expresii destul de dragute de altfel, la tine. "Papusica" sau "papusa" eu ii spun fiicei mele de 2 ani, si nu o fac nicidecum asa cum esti tu obisnuita, de altfel, nu ma prea plimb pe Magheru si nici nu am tinuta adecvata prin care as putea atrage atentia mojicilor, deci nu posed asemenea explicatii ale cuvintelor.
In alta ordine de idei, Cucoana, eu spun unei doamne pe care nu o cunosc (vezi si tu pentru documentare sensul clasic al cuvantului).
Ca si concluzie, acum inteleg de ce limbajul pe care il folosesc pe blogul meu personal iti este dificil de inteles si asimilat, dar iti promit un lucru: avand in vedere ca obisnuiesti sa ma vizitezi, voi face efortul de a folosi un limbaj mai uzual. Mult mai uzual decat cu expresii de genul "cucoana" sau "papusica"...
Scuze pentru off-topic!

Marilena
Blogul meu







Marilena12, iti multumesc pentru lamuriri!
De altfel, nu mai erau necesare. Asa cum ti-am mai spus, atata timp cat iti sunt familiari si dragi termeni ca "papusa" si "cucoana", atunci cand te adresezi unei femei, iti permit sa le folosesti in continuare.


Cat despre referirea la tinuta mea, daca vei primi avertisment, bine.
Daca nu, faptul ca traiesti zi de zi cu tine insati, mi se pare o pedeapsa suficienta :-).




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput