Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mi-am cumparat aseara Fa roz, miroase tare fain si fresh si am vazut si Nivea, fara Aluminium Chlorohydrate, insa contin alcool. Sunt ok oare ?! ...

(eram cu fi`mea si-i spuneam si explicam ce cautam si dc citim dp cutii si produse... se uitau oamenii la noi ca la extraterestri )



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inex spune:

Si eu folosesc tot Adidas sau Nivea Fresh Natural,doar asta din gama Nivea e fara aluminiu.Scrie pe el deodorant,restul sunt antiperspirante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

eu folosec deodorantele dove. cam de fiecare data incerc cate un model nou. mi-a placut tare mult dove-talco (cel albastru). acum folosesc dove-go fresh (verde - cu extract de castravete)...
am mai incercat si alte marci, insa sunt foarte multumita de acesta si nu l-as schimba pentru nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELICITY05 spune:

Buna,eu sunt super incantata de deodorantul C-THRU,indiferent de culoare...miros excelent...(nici prea prea...nici foarte foarte)...glumeam...sunt multumita...de aceea am si parfum la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amisa spune:

Si eu am folosit Dove, cel sub forma de ciupercuta. M-am impacat foarte bine cu el vreo 2 ani, apoi parca nu-si mai facea efectul, ma udam sub brat si dupa 3 ore miroseam a transpiratie. Acum folosesc Rexona si am vazut acum ca are aluminiu. Clar....trebuie sa-l schimb...va urmaresc cu interes....

Amisa, mamica de fetita alintata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Eu transpir abundent fie iarna fie vara si dupa ,,n'' incercari, am ajuns la concluzia ca Bourjois rol-on de la Sensiblu imi este cel mai util. Acum, citind discutiile de aici, m-am uitat si eu pe eticheta si...contine aluminiu...offf..se pare ce trebuie sa ma reorientez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Eu nu m-am impacat deloc bine cu Rexona solid.
In schimb imi plac foarte mult deodorantele cu bila de la oriflame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Eu folosesc Rexona Crystal Clear Pure de aprox 1 an.
Am ramas la el pt ca am obosit sa tot caut, fara succes, deodorante fara Aluminiu (stiam de ceva timp de faza asta..). In plus, a fost singurul care a rezolvat un detaliu care m-a enervat muuuult timp: petele albe de pe haine.

Deci.. intrebarea mea catre fetele care folosesc Seba Med / Adidas / Nivea sau alte deodorante fara Al : lasa pete albe pe haine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Seba Med-ul care-l folosesc nu lasa urme albe... e transparent... am scris mai-nainte cum se numeste... nu retin...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
citat din mesajul lui rory76

Aveau astia de la Amway, un deo roll on bun, frate, nu putzeai pana a doua zi! Dar nu m-am uitat atunci daca are din asta...aluminiu! Dar oare din cauza deodorantelor astea ma doare la subrat???? Ma duc sa le arunc!!!

"sky is the limit!"


Am eu acum si are si asta aluminiu, m-as fi mirat sa nu aibe. Eu ma imputzesc cam rau mai ales vara si dupa multe incercari am ajuns la concluzia ca ori put ori folosesc antiperspirante cu aluminiu. Pur si simplu nu exista cale de mijloc. Daca mai e cineva asa ca mine si a gasit ceva fara al o rog sa dea de stire.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput