Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mystique2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Eu folosesc Vichy si ma impac foarte bine cu el...pana acum foloseam Nivea sau Rexona... dar am trecut la Vichy si sunt foarte multumita.

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011



Si eu folosesc Vichy deo solid fara aluminiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

La Plafar se gaseste o gama de deodorante (3-4 feluri swunt, parca), stick, cu glicerina si plante, si dureaza de te saturi de el, e mult mai natural si fara aluminiu si parabeni. Imi scapa numele dar intrebati, eu sunt fan de multa vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Am gasit acum ceva timp un deodorant la Sephora DeoDry, iar la descriere are urmatoarele:

What it is:
A long-lasting stick deodorant.

What it does:
This deodorant, in a refreshingly cool scent, contains a volcanic mineral that absorbs wetness to keep you dry and essential oils that mask unpleasant odor.

What it is formulated WITHOUT:
- Parabens
- Sulfates
- Synthetic Dyes
- Phthalates
- GMOs
- Triclosan

Culmea este ca nu scrie de aluminiu in clar, dar pe etica nu apare nicaieri aluminiul.

29+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

am vazut in DM My Dry deo; a folosit cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenanalbaru spune:

Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenanalbaru

Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal

Mamica printesei mele Maria Sara :)
[url=http://www.ticker.7910.org/eng]www.ticker.7910.org/as1cJWQ0g410000MDAwNDk5MWR8MDAwMTg4M3N8eW91ciB0ZXh0.gif" border="0">[/url]


si eu l-am folosit pina...azi.
tocmai ce am aflat ca si deodorantul cristal (piatra de alaun) contine aluminiu
de azi inainte: ulei de cocos! masat usurel pina intra in piele la subrat si gata.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu.
eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.

m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu.
eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.

m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta

---------------------------------------------



tot ceva de genul ala aveam si eu.
citeste cu atentie ingredientele ca esti in eroare: "potassium alaun" e de fapt potassium ALUM (care e pe scurt aluminiu...)

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/02/16/aluminum-lurks-in-crystal-deodorants.aspx

m-am lasat de el... cum spuneam, uleiul de cocos - face treaba de minune.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, uleiul de cocos se poate folosi ca deodorant? Really? Si nu mirosi dupa el? Ca eu (si din pacate si fiica-mea la fel) miros dupa f multe deodorante normale, cred ca dupa uleiul ala as puti de-a dreptul:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Allure, uleiul de cocos se poate folosi ca deodorant? Really? Si nu mirosi dupa el? Ca eu (si din pacate si fiica-mea la fel) miros dupa f multe deodorante normale, cred ca dupa uleiul ala as puti de-a dreptul:(

Caro


banuiesc ca depinde...de persoana. eu nu ma imput prea tare de obicei...rar cind miros nitel la subrat, de obicei in anumite zile cu ceva furtuna hormonala.
in rest nici daca bag nasul la subrat nu detectez nimic.
uleiul de cocos e antibacterial, antifungal, antimicrobial,etc.

cel mai sigur e sa incercati... asa aflati daca va merge metoda.


Mergi la inceput