Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Margareta_M spune:

si eu am o mare problema legata de aceste deodorante cu aluminiu, mai ales ca in ultima perioada am simtit o oarece suturime la sani care se amplifica pe zi ce trece. la doctor mi-au spus ca nu ar fi nimic grav...insa nu cred ca este normal sa ma usture sanii fara sa fac nimic.
oare putem sa luam o initiativa in acest sens? putem sa anuntam cumva producatorii ca noi nu vrem sa ne mai expunem la astfel de riscuri si daca totusi ei traiesc din banii nostrii ca ar fi cazul sa faca ceva?
am descoperit zilele astea o pagina pe Facebook unde niste oameni zic..sa incercam sa facem ceva si sa fim un fel de voce a poporului in fata producatorilor. credeti ca o sa functioneze o astfel de actiune? va dau un link mai jos si astept parerea voastra. eu m-as baga dar sunt in dubii: https://www.facebook.com/CeSiCum?ref=hl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Astazi am folosit uleiul de cocos si a fost perfect. Nici urma de transpiratie. Merci Allure!

Eu foloseam deodorantele sotului de la Chanel pentru ca ma gandeam ca alea nu sunt antiperspirante ci numai deodorante si n-ar trebui sa contina aluminiu dar n-am verificat niciodata ingredientele pt ca nu erau pe ambalaj.

Mergi la inceput