Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psi_gabriela spune:

eu folosesc de la inceputul verii nivea energy fresh cu lemongrass si am numai cuvinte de lauda: nu pateaza, nu lasa urme, miroase delicat si chiar mentine pielea uscata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

In avion? Ce legatura are avionu cu deodorantu? Dupa atata mister?

Eu am comandat de pe net un deo facut manual din unt de cacao, bicarbonat si cu miros de rozmarin. Eu transpir foarte urit si nu ma descurc fara aluminiu, dar cu asta imi merge binisor. Inca nu l-am testat pe vara. Oricum e destul de piperat ca pret asa ca am de gand sa adun ingredientele si sa mi-l fac singura data viitoare. Nu e nici o filozofie, am gasit retete pe net.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


nu ai nevoie de aluminiu, oricat de urat sau de mult cantitativ ai transpira, asta iti pot spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Simion spune:

de cand am incercat BODY SERIES Deodorant & Antiperspirant Roll-on de la Amway
Contine: Aluminum Chlorohydrate 25% ww/pp., Propylene Glycol Dioctanoate, Steereth-2, Steereth-20, Lichen Extract, Alclexa, Glycine.

nu stiu cum sa renunt la el, nu am gasit nimic pe piata care sa se compare cu el ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Si eu le-am tot vanat pe cele fara aluminiu, asa ca m-am oprit la doua: cel de Amway, amintit deja in mesajele anterioare, si Bionsen, preferatul meu, tot aluminium-free, un minerale japoneze.

Intr-o vreme gama Bionsense gasea prin supermarket-urile de la noi, insa deodarantul nu l-am mai vazut de ceva vreme, mi-am luat vreo 3 din Ungaria.

Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lexie_88 spune:

Eu am folosit diferite deodorante, de la Nivea la Lady Speed Stick , Dove si Garnier. Cel mai mult mi-au placut Lady Speed Stick cu liliac si cele de la Garnier.

Vreau sa ajung si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somalc spune:

eu folosesc nivea si mi se pare ca e ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

adevarul e ca de multe ori am schimbat deodorantul...mi se parea foarte important sa miroase bine....acum am aflat de aluminiu insa, cred ca voi fi mult mai atenta ce voi cumpara data viitoare...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa86_05 spune:

Buna. E prima data cand scriu pe forumul acesta, dar sper sa gasesc niste raspunsuri. Am 25 de ani si am un nodul la san care tot creste de ceva vreme.Pare sa fie benign ,iar dna. doctor m-a sfatuit sa mai astept vreo 6 luni timp in care iau tratament,dar trebuie sa iau in seama varianta "operatie".Ce mi-a atras atentia este ca Rexona (pe care eu il folosesc de cca 7 ani) contine aluminiu. Ba chiar m-am speriat la cate am citit pe google. Cu ce ma sfatuiti sa-l inlocuiesc? Transpir destul de mult si am incercat sa-l schimb cu deodorantul de la Forever cu aloe vera, dar devin balta la subrat. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata! Eu folosesc roll-on de la Krauter, nu este foarte scump si se gaseste in plafare.

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

AloeVera Shields. Il folosesc de ani de zile. Este foarte bun. Nu pateaza, nu mirosi a transpiratie si, cel mai important nu apreste transpiratia. In plus, vara nu ma irit deloc sub brat pentru ca are aloe vera in concetratie mare si trateaza eventualele iritatii aparute de la caldura, praf, etc. Fetelor, mare atentie la deodorant. Este demonstrat ca este una din principallele cauze ale producerii problemelor la san. Eu nu il schimb pentru nici un alt deodorant.

Mergi la inceput