Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25

Si eu vreau sa evit deodorantele cu aluminiu mai ales ca am o sensibilitate la sani si acum folosesc Aloe ever-shield de la Forever living dar... nu tine. 2-3 ore si gata.



Maya
Ce mai faci? Esti bine si tu si fetita? Stiu ca o perioada nu ai mai scris la mamici de martie aprilie 2009, nu mai stiam nimic de tine.

Si eu am folosit Aloe ever-shield de la Forever living, are un miros placut, discret dar intr-adevar nu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Iuliya, suntem ok, crestem mari. Mai scriu cand mai am vreme, cand ma lasa Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Si eu am folosit Seba Med...iarna mai merge, cat de cat, dar vara aici...nu se poate! Sunt, acum in mai, 45 de grade afara....asa ca deocamdata tot la Lady Speed Stick am ramas..pana acolosha prin octombrie....

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

De la Vichi, fara saruri de aluminiu, dar nu a fost foarte eficient (am gasit in farmacii doar varianta sensitive si nu a facut fatza. Acum caut varianta pentru transpiratie abundenta, dar nu o gasesc pe nicaieri).

Tot de la vichi, tratament de 7 zile impotriva transpiratiei - este foarte eficient.

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khadijah spune:

eu am folosit cu succes Garnier minerals varianta solida si Adidas control tot varianta solida, din pacate au saruri de aluminiu,dar macar sunt eficiente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Pana acum ma consideram o anormala in leg. cu folosirea Antiperspirantelor, nu pot folosi nimic, de niciun fel,am incercat tot ce am gasit pe piata la timpul respectiv, dupa 3 zile de folosire a lor, fac o iritatie foarte urata la subrat, asa ca m-am lasat la mana naturi care ma ajutat foarte mult,sunt o fericita acum cand citesc la voi, sa nu contina aluminiu, alcool (sper sa nu-l manai pe DD), pot spune ca transpir dar, nu miros,nu fac nimic special decat sa folosesc sapunul, dupa folosirea gelului de dus trebuie sa folosesc sapunul musai la subrat.Mi-se modifica mirosul usor doar daca fac un tratament, in perioada CM sau daca ma sterg cu servetel umed, doar atat trebuie sa folosesc : apa si sapun(nu conteaza marca). Folosesc dimineata o picatura de parfum si atat.
Foarte bun subiectul vostru.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Anticorpii antispermatici, Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reptila spune:

Buna!eu in prezent sunt foarte multumita de Dove~Invisible Dry-Anti White Marks e super. am folosit si eu Forever Living cu Aloe dar nu mi-a placut, tot transpiram.si nici de deodorantele solide de la Adidas nu am fost multumita, au miros placut, dar imi patau bluzele si transpiram putin. ce mai folosesc la anumite bluze-spray Adidas sensitive pentru femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Am citit, dar nu tot .
Si eu transpir foarte tare si am incercat foarte multe si nimic nu a dat rezultatul dorit, adica sa nu mai umezesc tricoul asa rapid.
Am gasit in farmacie in De www.everdry.eu/" target="_blank">acest produs pe care l-am si cumparat. Am citit mai intai pe net cat de multumiti au fost cei ce l-au folosit si m-am decis sa-l cumpar, desi puteau fi daor vorbe neadevarate. Am intrebat si farmacista daca e bun ori ba, iar ea mi-a raspuns ca-l foloseste cu succes si ca a fost ultima incercare, de nu era bun se opera pt ca se saturase sa se "imbrace numai in negru".
Il folosesc deja de 2 luni, are aluminiu, dar macar sunt uscata . Costa in jur de 17€, insa cred ca o sa ma tina tot anul deoarece se foloseste foarte rar.
Cand se utilizeaza pt 1x se foloseste 3 seri la rand, apoi dupa o saptamana ori cand simtiti din nou umezeala. Si, pe mine ma mananca/mici usturimi apropae de fiecare data cand il folosesc, dar stiu ca pt mine merita sa ma scarpin cateva ore pana adorm decat sa fiu mereu transpirata.
O zi frumoasa si "uscata" va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

imi poti da te rog un mesaj ?
merci.

Citat:
citat din mesajul lui Inex

Si eu folosesc tot Adidas sau Nivea Fresh Natural,doar asta din gama Nivea e fara aluminiu.Scrie pe el deodorant,restul sunt antiperspirante.

Inex ,de 2 x mamica

"Invata de la ieri,traieste pentru azi si spera pentru maine"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Cam de 4 ani folosesc Mitchum... il gasiti in Selgros dar si la Real.. este facut pt Revlon. Are si varianta fara miros dar nu l-am folosit pe-acesta. Este singurul deo roll-on care ma ajuta cat de cat sa nu fiu "stinki".
Pe sotul meu am tot incercat sa-l conving sa se dea dar a refuzat pana intr-o zi cand mi-a zis sa ii iau un roll-on si i-am luat Mitchum for men.. acum vreo 1 luna. Eh el nu s-a lasat pana nu si-a luat Garnier Mineral (ca deh era nou... sau ma rog..). Cand i s-au terminat astea a trecut la cel luat de mine si-apoi mi-l lauda ca-i cel mai bun. Evident ca nu recunoaste ca-i spun de mult de el si ca i l-am arata si in Selgros si nu l-a interesat... barbatii nah!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput