Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

De la o emisiune tv(nu mai stiu care) am inteles ca pt pielea noastra este mult mai indicat un deodorant simplu decat unul antipespirant.

38+ (Amaris-Stefania)
AMR maxim 2 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna. Si eu am de la un timp o mica problema cu transpiratia. Daca pana acum o luna sau doua nu prea conta cu ce ma dadeam, acum nu mai stiu ce sa folosesc. Mi se pare ca indiferent ce as folosi tot miros. Am incercat si nivea pearls( care e groaznic), dove cu capac verde, adidas si chiar am imprumutat anti-perspirantul prietenului meu de la o marca infinity. Ce ma sfatuiti? Aaa si ce e cu faza cu aluminiul din deodorante, ca v-am citit pe diagonala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Dupa ce am citit toate raspunsurile vostre m-am decis sa incerc cu bicarbonat de sodiu. Acum sa vedem daca merge... Inca ceva: de unde luati produsul de la Seba-Med?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra_10 spune:

l-am cumparat si eu... intr-adevar a fost extraordinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyo85 spune:

buna fetelor. eu folosesc de fiecare data altceva. ma inteleg acum f bine cu rexona sexy..am incercat toate felurile si sub forma de gel, stick, deo etc...nimic nu m a multumit..ca sa nu mai zic k am folosit chiar si deo scumpe gen c.k, dolce etc,,si degeaba..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencici spune:

Eu folosesc de ceva timp Deodorant net&frais de la Burjois, este foarte eficient si placut ca miros. m-am uitat acum si pe eticheta: nu contine alumini!! contine, in schimb, alcool.
va pup si spor la informare, oricare ar fi subiectul! bravo voua ca va preocupa sanatatea si va sfatuiesc sa adoptati, pe cat posibil, un mod de viata cat mai eco!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_stan spune:

Eu folosesc Fa skin friendly, nu contine aluminiu clorhidrat.Sunt foarte multumita de el, este disponibil in 3 variante si are un miros delicat
mami de ingeras Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allinutzza spune:

Buna fetelor!
sunt noua pe forum , dar mi-am facut cont s apot afla cat mai multe despre restrictiile in perioada sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

produsele de la seba med le gasesti in farmacii.am incercat deo de la seba med si nu mi sa parut atat de grozav.acum depinde cred si de la persoana la persoana. eu folosesc deodorantul anti-transpirant de la vichy cel cu capac alb. dupa ce ma dau cu el astept sa se usuce si apoi ma imbrac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Si eu vreau sa evit deodorantele cu aluminiu mai ales ca am o sensibilitate la sani si acum folosesc Aloe ever-shield de la Forever living dar... nu tine. 2-3 ore si gata.

Mergi la inceput