Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Allure - minunat dar noi suntem aici nu in Canada
eu am verificat weekendul asta si Fa, Dove, Nivea, Lady speed stick defapt toate de pe raftul din Carefour au aluminium...
mama mi-a facut cadou piatra magica de dat la subrat de la l'occitane - tot miros si asta repede dupa o ora, doua - iarna a fost buna dar acum - nici gand
mi-am mai luat unul bio de la un plafar - dupa 2 ore incep sa miros si asta fara sa ma agit mult
mai are cineva vreo idee care sa se gaseasca la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Eu folosesc de 2 ani roll-on de la Amway si sunt multumita de el. Acum am citit pe el ca si asta contine aluminiu ... of' viata mea! Nu stiu ce sa mai iau !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Dupa sarcina m-am trezit si eu ca sunt cam „scoancsa„.
Desi am incercat si stick-uri de mari firme ... Lancome, Bvlgari pe langa Lady-speed stick, roll-on Fa sau Dove n-am reusit sa fiu multumita de rezultat. Am descoperit insa de ceva vreme .. un roll-on numit Mitchum... contine aluminiu dar e singurul ok pana acum. Sau daca folosesc apa de toaleta/de parfum.... de marca... nu stiu daca are vreo importanta neaparat.


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui thea_m

A incercat cineva cristal fresh, e un deodorant solid despre care am auzit de curand ca ar fi foarte eficient impotriva mirosului de transpiratie...
acum ca tot vine vara

aici am gasit.....http://www.natural-shop.ro/deodorant_stick_natural.html

Astept si parerile voastre! MULTUMESC!




Dana_bebe, eu am dat un exemplu orientativ. Linkul postat de Thea contine exact acelasi produs de care vorbeam eu si vad ca se gaseste si in Romania. L-ai incercat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

putine persoane nu au probleme cu transpiratia si mirosurile, eu am in familie!, dar personal nu am acest noroc, ei si daca pana la 30-35 ani reuseam aproape cu orice sa raman ok, acum nimic nu mai face fata
si slava domnului incerc de toate ca umblu si am de unde cumpara
deci problema e si de varsta, cum spuneau unele ca deo lor e f. ok, ei eu nu cred ca sunt pe langa mine ca varsta (asta pe langa celelalte neajunsuri constatate cu stupoare pt. ca, creierul nu vrea sa inregistreze varsta reala ), plus ca am pus si niste kg deloc neglijabile, si astea ajuta cu siguranta la transpiratie
de aluminiul continut nu stiam, febra bio nu m-a cuprins, dar m-am uitat repede peste ce am in baie si am si cu si fara...oricum nici un produs de succes pt. mine care nu ma agit, stau mai toata ziua (la calc.), nu in soare...dar pana seara put!
nu sunt genul sa creada in minuni decat daca le vede

poza cu noi
poze diverse
www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935" target="_blank">aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

mi-am luat azi Seba-med - va spun daca -si face efectul sau nu - a fost 32RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu am o alta problema....toate imi termina bluzele/tricourile..le albesc si le fac mai scortoase..Voi aveti aceasta problema ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

da, dar nu le albesc le ingalbenesc - cel mai rau nivea!!!
nu se mai curata cu nimic,niciodata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Pe mine ma streseaza ce am auzit despre roll-on si epilat. Am inteles ca nu este indicat sa il folosesti dupa epilat pentru ca acopera porii si nu se mai elimina toxinele. Folosesc Amway fara miros e super ok si nici nu pateaza numai ca dureaza o gramada pana se usuca si daca ma grabesc e jale. De faza cu aluminiul nu stiam...dar am inceput sa imi pun intrebari...

Si apropo de substante ciudate din cosmetice, am citit recent undeva, nu mai stiu unde , cred ca mi-a trimis vreo amica in mail, ca unele rujuri contin plumb care e cancerigen. Ati auzit si voi despre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am acum o problema si mai delicata. Fetita mea de aproape 7 ani transpira si pute. Pediatrul zice ca nu are alte probleme, asa ca va trebui sa o dau cu deo. OK, dar care? Ca a avut si dermatita atopica destul de urata cand era mica.

Cristalul natural o fi alegerea potrivita?
Bicarbonatul de sodiu?
Deo pe care le folosesc eu gen Givenchy, Kenzo@Co, fara Al, parabeni, triclosan etc?

Ce parere aveti?

Mergi la inceput