Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

am promis ca revin - astazi dupa mers prin caldura vreo 30 de minute + masina incinsa e soare la 36 de grade sunt ok nu miros deloc
deci Seba-med a functionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sideris spune:

Mai nou, folosesc piatra de potassium alum, pe care o gasiti aici:
http://sideris.ro/shop/index.php/cosmetice-bio-organice-corp/deodorante/essential-care-deodorant-natural-solid-potassium-alum.html

Se umezeste cu apa si se aplica pe piele, apoi se clateste si se pastreaza in saculetul cu care este dotata. Sa stiti ca are efect, elimina total mirosurile neplacute si, desi nu este antiperspirant, sunt multumita de el. Ce imi place cel mai mult este ca poate fi aplicat pe pielea proaspat epilata, nu irita, ci dimpotriva, ajuta la inchiderea micilor iritatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am acum in casa deodorant spray de la Nivea (l-am folosit vreun an - desigur nu un singur tub- pana am inceput sa fac niste pete rosii si care ma mananca-ustura imediat dupa aplicare) si un stick Dove (auriu) cu care ma inteleg excelent de ceva vreme. Insa tocmai am primit articolul ala cu antiperspirantele vs cancer si m-am cam speriat. Acum citesc si aici, citesc etichetele la ce am si ambele sunt fara alcool dar au aluminiu.... Maine caut seba-med daca ziceti ca ala e fara Al.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Citat:
citat din mesajul lui aissa

Eu am acum in casa deodorant spray de la Nivea (l-am folosit vreun an - desigur nu un singur tub- pana am inceput sa fac niste pete rosii si care ma mananca-ustura imediat dupa aplicare) si un stick Dove (auriu) cu care ma inteleg excelent de ceva vreme. Insa tocmai am primit articolul ala cu antiperspirantele vs cancer si m-am cam speriat. Acum citesc si aici, citesc etichetele la ce am si ambele sunt fara alcool dar au aluminiu.... Maine caut seba-med daca ziceti ca ala e fara Al.

Cris

Seba Med gasesti aissa la orice sensiblu in jur de 31.50 lei dar pe caldurile astea mi-e nu-mi ofera protectia pe care o am de la Rexona anti-perspirant.Iarna mai merge dar vara....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Rexona antiperspirant este stick, roll sau spray? si e fara aluminiu si alcool? Am tema de casa acum sa caut deo safe...doamne ce vremuri traim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miiutachan spune:

eu ma irit foarte repede...de la deodorantele puverizante cu alcool,dar de cand am dat de adidas nu mai am nici o problema,este foarte eficient si nu irita deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Eu, dupa ce am incercat mai multe variante de deodorante bio, m-am oprit la acest deo stick http://www.organik.ro/products/index/deodorant-100-natural-cu-nalba-si-frunze-maslin - e deodorant, nu antiperspirant. Este 100% natural certificat, iar pretul e ok. Te protejeaza cateva ore (5-6), dupa care ai nevoie de reimprospatare. Si asta e valabil pentru toate deodorantele bio, desi de obicei afli abia dupa ce l-ai testat ... in fine, pana la urma se rezuma la ce sacrificii esti dispusa pentru a-ti pastra sanatatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Folosesc un antiperspirant roll-on, MITCHUM, de la Revlon, din 2006, de care sunt extrem de multumita, este fff eficace. Spun asta deoarece pana la el n-am mai intalnit unul atat de bun, in sensul ca nu mai transpir deloc axilar, miroase bine si nu pateaza.
Despre aluminiu... nu stiu, acum am citit aici... sa citesc si pe ambalajul meu.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Folosesc un antiperspirant roll-on, MITCHUM, de la Revlon, din 2006, de care sunt extrem de multumita, este fff eficace. Spun asta deoarece pana la el n-am mai intalnit unul atat de bun, in sensul ca nu mai transpir deloc axilar, miroase bine si nu pateaza.
Despre aluminiu... nu stiu, acum am citit aici... sa citesc si pe ambalajul meu.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)



Are aluminiu, parabeni?

nepotica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Foloseste cineva rollon-ul de la Vichy? Am intrebat intr-o farmacie de un deo fara aluminiu si alte prostii si a fost singurul care mi-a fost recomandat. Oricum, eu nu vad sa citesc etichetele cu scrisul ala minuscul, asa ca tre sa cred ce a zis farmacista...

leuta

Mergi la inceput