Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Basilique spune:

CD si / sau Vichy pt piele sensibila, nu stiu daca au aluminiu dar o sa ma uit. In orice caz sunt deodorante si nu antiperspirante.

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu n-am descoperit deodorantul fara aluminiu si parabeni si alte alea... de la care sa nu incep isa mirosi dupa o vreme, si sa te uzi la subrat... Nu cred ca exista... pt. ca antiperspirantele fac asta... si cele cu sarururi de aluminiu... Si cum n-am cum sa le impac pe amandoua... iau la mine servetelele umede si deodorantul...

Si am mai obs. ca ma tricouri 100% bumbac in care put... indiferent cu ce m-as da... iar altele in care pot sa transpir oricat, dar nu miros urat...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Eu n-am descoperit deodorantul fara aluminiu si parabeni si alte alea... de la care sa nu incep isa mirosi dupa o vreme, si sa te uzi la subrat... Nu cred ca exista... pt. ca antiperspirantele fac asta... si cele cu sarururi de aluminiu... Si cum n-am cum sa le impac pe amandoua... iau la mine servetelele umede si deodorantul...

Si am mai obs. ca ma tricouri 100% bumbac in care put... indiferent cu ce m-as da... iar altele in care pot sa transpir oricat, dar nu miros urat...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica




Offff..........mi-era teama de raspunsul asta ......

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Despre ce se vbeste aici pana la urma? Deodorante sau antiperspirante? sau despre ambele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Eu vreau antiperspirant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Vreau si eu sa imi spuneti 1 ex de persoana care a facut cancer de la antiperspirante....
Eu zic sa le folositi...mai ales vara si 2 dusuri zilnice....restul sunt fitze.....cum numai in RO se practica.....Eu una sunt satula de subiecte din astea......lumea moare de foame dar antiperspirantele provoaca cancer....Hai sa luam unul fara parabeni super scump si sa tragem de le 6 luni in timp ce putim in metrou/autobuz/etc




Lara
Erinn's mummy
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Fiindca subiectul este despre deodorante o sa spun ca Pret-a-POrter este cel care imi place. Am schimbat zeci de marci pana am dar de el.
Ca antiperspirant, incerc sa folosesc din cele tip roll-on, nu mai folosesc stick solid. Si aici iau cam ce imi cade in mana sau cu tronc (Dove, Burgeoix, Nivea, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Un deodorant obisnuit e 10 ron... iar unul fara saruri de aluminiu si parabeni e 30 ron ... nu mi se pare suuuuuper scump...

Eu am avut un nodul la san, m-am operat, din fericire n-a fost malign... nu au putu sa-mi zica din ce cauza a aparut... dar a aparut... Si atunci de ce sa nu elimin o pozibila cauza???




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sideris spune:

De acord, chiar daca unii oameni de stiinta releva ca parabenii si aluminiul cauzeaza cancer de san, iar altii infirma hotarat acest lucru, eu personal prefer sa elimin o potentiala cauza. Si cred ca la fel gandesc majoritatea femeilor, cu cancerul mamar nu e de gluma :(
Depinde, normal, si de organismul fiecareia, unele au un sistem imunitar beton si cred ca nu au de ce sa isi faca griji.
Si oricum, cand faci cancer, nu cred ca afli vreodata exact din ce cauza ai facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mie cel mai mult imi place Nivea, pentru ca nu intra in conflict cu parfumul pe care il folosesc. De obicei, daca te dai cu un deo, nu se potriveste cu parfumul deloc... la Nivea nu e asa

monis 11+

Mergi la inceput