Romanii din Marea Britanie (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Buna,

Am si eu un card Visa Electron in lei, de la Raiffeisen, si vreau sa stiu daca il pot folosi in Anglia la marketuri? Banuiesc ca de scos bani cache, pot scoate cu el de la orice banca de pe acolo, nu? Cei de la banca spun ca da - dar vroiam sa stiu de la cineva care a folosit.

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Salutare fetelor! Am intrat pe fuga sa va fac cunostinta cu Theo, care s-a grabit si a venit pe lume vineri, 25 iulie 2008, la 8.32 dimineata.
Elena Theodora

Va pup, am sa revin cu povestea nasterii cand am timp s-o scriu.

--------------------

Andra




E o dulcica ...Sa va traiasca, sa creasca mare si sa fie sanatoasa!!!!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Salutare
Sa-ti traiasca fata motaniksi sa-ti aduca numai bucurii!
Eu vreau sa va intreb cum se procedeaza pt rezervarea unui loc la o gradinita de stat.E prea devreme sa ma preocup de acum ?Rares are 1 an si 3 luni acum dar as vrea sa fiu sigura ca am unde sa-l las la 2 ani jumate.
Eu am inceput sa lucrez ca nursery nurse si fac si baby sitting in weak -end ocazional.Tare mi-as dori sa pot sa-l dau si pe el la gradinita dar nu-mi permit la cele particulare.
VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu stiu ca la gradinita de stat abia dupa 3 ani jumate ti-l primeste si doar vreo 4 ore pe zi. Nu sunt sigura insa stiu sigura ca nu inaite de 3 ani jumate. Si daca e nascut aici iti vine o scrisoare acasa unde i-au pastrat loc, la ce gradinita in zona ta.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Mersi Luna.Intre timp m-am desteptat si am aflat.Voi va trimiteti copii sub 3 ani la nursery?Cat costa una rezonabila(adica ieftina)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu nu o trimit pe cea mica, mi se pare prea devreme si sincer mi-as da tot salariul pe nursery, una rezonabila incepe pe la 700 lire si ajung si la 900- 1000. Adica cu ce castig eu, o parte as da la nursery iar restul ar acoperi lunch-ul si benzina. Prefer sa lucrez doar 2 zile si o las la soacra. Asa scot banii de cheltuieli personale lunare.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Luna, la multi ani (cu intarziere mare) pt stelutele tale, sa va traiasca si sa fie sanatosi amandoi!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Eu am un card Visa Electron de la Procredit si l-am folosit in Anglia anul trecut, fara probleme. la magazine, benzinarie sau la ATM, pt cash.
Sper sa nu ai nici un fel de probleme. dar sa intrebi la banca ta cit te taxeaza pt platile cu cardul. ca sa fii in cunostinta de cauza.
pa



Citat:
citat din mesajul lui xelanoimis

Buna,

Am si eu un card Visa Electron in lei, de la Raiffeisen, si vreau sa stiu daca il pot folosi in Anglia la marketuri? Banuiesc ca de scos bani cache, pot scoate cu el de la orice banca de pe acolo, nu? Cei de la banca spun ca da - dar vroiam sa stiu de la cineva care a folosit.

Merci.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Sorry da nu am mai scris de mult timp ca nu am mai reusit suntem super busy cu botezul si cu renovarile ca sambata la 14 tre sa fim la biserica si maine dim la 7 si ceva vin rudele din italia mergem la aeroport sa ii luam. Eu is bagata pana in gat la bucatarie la marinat carnuri si etc ca facem acasa petrecerea.
Mama a plecat pe 20 iulie noi ne descurcam bine fetele sunt cuminti cresc frumos Ari a facut si ea 2 anisori pe 21 si sambata ii facem si ei ziua deci facem ambele deodata. In rest mai avem putin si terminam cu toate renovarile etc ramane numai bucataria o sa va mai pun si poze da acuma nu am timp.
Pupici multi la toate fetele si revin cand reusesc sa am ceva timp.

Mami de printese Ari si Ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La multi ani pt Ari, sa va traiasca si sa fie sanatoasa si fericita!
Distractie placuta la botez, asteptam poze!

Am pus si eu cateva cu fata www.dropshots.com/lari_breahna#date/2008-08" target="_blank">aici Am luat un kg de la nastere, implinim maine 5 saptamani, suntem o alintata si o scandalagioaica.

Va pup!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput