Romanii din Marea Britanie (18)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Multumesc Adelyna!
Sa va fie de bine in casa noua, sa fiti sanatosi si sa aveti si voi sarbatori minunate!
Cand ai timp, mai vino si povesteste-ne desppre tine si copiii tai - ai doua fetite?

Cum este fetita leu? Ca Theo deja a inceput sa aiba personalitate puternica, are abia 4 luni, vai de mine cand o fi mai mare... :)


Toata lumea ok? Sper ca nu va afecteaza criza asta desi am inteles ca regatul va fi cel mai afectat de ea din toata Europa. Uf...

Noi numaram zilele, de maine in 3 saptamani suntem in .ro si abia asteptam. Va pupam si va dorim weekend frumos!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Am revenit sa va spun cate ceva despre noi,cum am ajuns aici.
Am luat decizia de a pleca din Romania datorita fetitei noatre mari (6 ani-Natalia)care este un copil cu probleme(modificare genetica).O iubim asa de mult(mai mult decat pot spune in cuvinte)incat chiar daca am intampinat multe dificultati sa o recuperam in tara,totusi ne-am hotarat sa mai facem un copil,stiind ca asta o va ajuta si mai mult.
Anul trecut in martie s-a nascut cea de-a doua fetita a nostra(Noemi-Antonia),care este un alt inger pt noi.
Decizia de a veni aici am luat-o la inceputul acestui an,ne-am dat seama ca fetita noastra nu are nici un viitor in tara.Cu putin noroc am ajuns aici,Natalia a inceput scoala iar noi ne-am adaptat destul de usor fiind motivati de copil.
Am ales Chester pt ca aici a primit sotul transfer de la compania din rom la care lucra la aceeasi companie dar aici in UK.
Noi stand destul de mult prin spitale in Rom nu va spun cum am privit diferenta cu serviciile medicale de aici.

In speranta ca nu v-am plictisit va pupam si ne vom intoarce cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Salut fetele,
bine, sanatoase??

eu am o problema de viata si de moarte
cum pana mea se numeste aici cimbru? si unde gasesc asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ancuta, cred ca e vorba de thyme (cand am avut nevoie am intrebat pe o amica si asta mi-a zis... eu chiar nu prea ma pricep la gatit "romaneste") si se gaseste la toate supermarketurile.

Ce vrei sa faci bun ?



Dark Bendis

34+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 6 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Sar'mana pt rraspuns DarkBendis
Nu stiam ca thyme e... o sa cumpar sa'l incerc, de obicei imi aducea mama tot ce era necesar, din tara.
Pai folosesc cimbru la varza, fasole scazuta, sarmale, musaca de cartofi, mai sunt cateva dar nu imi amintesc acum...
Nici eu nu gatesc prea des, dar o data pe saptamana gatesc ca la mama acasa

Ziceti ca acele creme de la verde sunt bune si pt fata? Caut si eu ceva cu plante si nu prea stiu pe un' sa le gasesc...

Abia astept sa a dau de veste ca sunt si eu graviduta

Sanatate la pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor, cum trimit si eu ceva repede in tara?Cat costa cu posta?nu e greu pachetul.Sub un kg.

Am sunat la serviciile de coletarie dar pleaca la sfarsitul saptamanii si cer min 10 kg.

ROG RASPUNS URGENT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Poti trimite cu posta cu International signed for care inseamna inca 3.50 adaugat la pretul normal al pachetului. Inf ctie de greutate, gasesti preturile aici:
www.postoffice.co.uk/portal/po/content1?catId=19100179&mediaId=19100242" target="_blank">airmail

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Multumesc , merg la posta azi.

Voi mergeti in romania de sarbatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Fetelor chiar asa ce faceti de srabatori?
Aveti idee daca exista pe aici varza murata (pentru sarmale)???eu lunile trecute am pus putin la murat si am reusit sa fac sarmale dar acum ma gandeam ca poate se gaseste pe undeva totusi.


adelyna si piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Seara buna,

Noi de sarbatori o sa stam pe acasa... 2 in 1 sau poate bebe se grabeste , cine stie? Deci va fi ori foarte linistit... ori mad mad mad

Eu am mai facut sarmale cu foi de varza murata cumparata din magazinele poloneze...la borcan. Au iesit destul de bune. Mult succes



Dark Bendis

35+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput