Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!


Am mai scris si vineri dar bineinteles ca nu ma logasem asa ca am pierdut tot!

In primul rand as vrea sa urez si eu LA MULTI ANI!!!! multa sanatate, fericire, numai impliniri si sa va iubiti mult parintii tuturor strumphilor care si-au aniversat ziua de nastere.

Eliana, imi pare rau sa vad ca nu ai terminat cu problemele. Iti doresc muuuulta sanatate si tie si picilor, casa de piatra surorii tale si multa fericire! Multa putere sa treci peste toate si o sa vezi ca va rasari si soarele pe strada ta.

Despre noi ce sa spun. Fetele cresc si se schimba de la o zi la alta. Ana are si ea acum 3 dintisori si se pregateste si al patrulea. Alearga prin casa toata ziua, arunca cu jucariile pe jos (ne iubeste foarte tare vecina de jos ). De vorbit nu prea se agita, mai mult pe limba lor si mai nou in somn. In parc Ana alearga dupa catei, iar Moni dupa bete si baieti. Nu am rezolvat inca cu mesele de noapte dar macar s-au mai reglat. Ce jucarii sunt interesante pentru varsta asta ca s-au cam plictisit de tot ce au?

Va pupam si sper sa intru mai des. Oricum de citit va citesc tot timpul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

eliana, chiar ma gandeam la tine ce faci cu operatia... multa sanatate baietilor, sa le treaca repede, iar tie multa putere sa treci peste toate

ieri seara in gradina, tudor le tragea pe fete cu patura si ele evident ca erau foarte fericite; la un moment dat se aseaza tudor pe patura si stephani eincearca sa-l traga; tudor ii zice: du-te si ia-o si pe isabelle, sa trageti amandoua; se duce la ea "aaa"; isabelle raspunde "aaaaaaaaa" si vin amandoua in fuga la tudor sa-l traga cu patura

hei hei, peste o saptamana pe vremea asta sunt la mamica mea acasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Dragelor, va iubesc sincer!
Tare bine mi-au facut cuvintele voastre....
De descurcat ne descurcam cat de cat si incercam sa facem cat mai putine compromisuri.Dar tot trebuie sa renuntam la cateva din lucrurile pe care ar trebui sa le facem zilnic.
Noroc ca baietii sunt cuminti si intelegatori. Nu plang cand ii caram dupa noi prin magazine dupa materiale sau mancare. Nu se supara daca mai trece o seara fara sa ii spal pe dinti sau ca trebuie sa stea cu bunica cand sunt de garda.
O sa fie bine cand o sa reusim sa ne mutam din garsoniera la mai multe camere.

Eliana, Doamne ajuta sa iti rezolvi cu bine problemele de sanatate!
Tot frumoasa ai ramas, am vazut eu.... Iar mandra e leita tie! Ce mai "runs in the family" din cate vad eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:


Va multumesc din suflet pentru urari!!!!
A fost frumos, dar si obositor...nici macar nu am apucat sa ma machiez...Copiii s-au culcat dupa miezul noptii ( au rezistat eroic pana la ora aia, prima oara in viata lor...). Au fost fericiti, s-au jucat cu totii, tare sociabili... Au suflat in lumanari (am avut grija sa exersez cu ei asta ). Andrei a avut si el tortul sau - o steluta, iar gemenii un soare si o luna (facute de sora mea, nu cumparate, asa cum ne-am priceput si noi....).
Am pus cateva poze de la aniversare, si sunt si altele de putin timp inainte ... http://picasaweb.google.com/ainia76/2Anisori
Va pup si va multumesc!
O sa va mai scriu....cand pot.....ca vineri incep scoala de soferi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! YYYYUUUUUUPPPPPYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!! YES! YES! YES!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:


TEA & RARES, LA MUUUULTI ANISORI si din partea noastra, chiar daca e un pic mai tarziu, toate urarile sunt din suflet, cu toata sinceritatea si dragostea: sa crtesteti mari, sanatosi, sa aveti viata lunga si frumoasa, plina de noroc!!!!!!! Iar mami sa fie toata viata mandra de tot ce veti face!!!

si pentru Teodora & Maria, la implinirea primului deceniu!!! Sa va dea Dumnezeu inca 10 decenii de-acum incolo, cu multa sanatate si noroc!

N-am mai intrat cateva zile si iar am pierdut "evenimente"...
Am fost ocupata si cu dusul la servici (atat cat e, dar ma cam da peste cap )
Si zilele astea am tot plecat la ai mei, care (cred ca v-am zis) sunt in Arad pentru trei saptamani si stau la socrii mei. Am plecat dimineata cu ciupercutele si am venit seara, franta de oboseala (deh, nu-i ca acasa...), asa ca nu am mai intrat pe net dupa ce le-am culcat pe fetite, cum fac de obicei - adica si acuma

Sunt tare suparaaataaaa Nu mai am aparat de fotografiat!!! Am fact imprudenta sa-l scap din mana cand eram pe-afara, in fata blocului si s-a dus naiba, nu mai focuseaza si "vede" imaginile distorsionate rau... Ce-o sa ma fac eu, ca aproape in fiecare zi le faceam fotografii la minuni.... (vad eu..)

Am dus-o pe Anita la stomatolog, a spus ca nu e pericol de cariere, ca-i foarte putin ciublit. Pfiu!!... Am rasuflat usurata!
In schimb in seara asta mi-a facut o surpriza tare "draguta", a vomitat tot la ultima lingurita (de iaurt). Bause apa mai devereme o gramada... pana le-am pregatit eu masa ea i-a cerut lui tata apa si s-a umflat... pentru ca au mancat mai devreme pufuleti si le era sete dragutelor! Asa ca... maine o sa ma trezeasca mai de dimineta sa bea lapticul.

Eliana, ce rau imi pare sa aud asemenea vesti.. Iti tin pumnii si ma rog sa se finalizeze cu bine "hopul", iar piticilor le doresc din suflet multa sanatate!! Felicitari pentru reusita nuntii surorii tale! Casa de piatra si multa fericire si intelegere si copii reusiti ca ai tai!!! (frumoasa foc mireasa, rochia, tortul, buchetul si.. nu in ultimul rand: Nasa!! )

Maine ne ducem iar la ai mei, mai stam si cu ei ca trec repede cele doua saptamani cat a mai ramas si cine stie cand o sa ma mai vad cu ei... Cat de norocoase sunteti cele care aveti parintii aproape!!!...

tuturor!

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/
http://ro.fotoalbum.eu/dalina

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Saru'mana pt. complimente si incurajari...

Am mai pus cateva poze de la nunta... intercalate printre cele vechi, ca sa fie intr-o oarecare ordine...
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Iunie2008_NuntaAlinei

Baietii sunt mucosi... eu credeam ca am scapat de durerea in gat... dar vad ca iarasi ma doare...Elena e la tara de azi, cu ma'sa mare... pt. vreo saptamana... deci liniste in casa...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Eliana, dulce copila poti sa ai!...

Si noi suntem "la rand" cu raceala, asta seara Anita mi-a facut febra 39... nu mai stiu ce sa fac!! si le-apuca tot vinerea, sa nu am cum sa ma duc cu ele la cabinet! iar doctorul nostru pediatru e atat de comod... niciodata nu-si "uita" telefonul deschis in week-end!
si, oricum, de cate ori ma duc la el cu raceli dinastea, repede pe cefalexin!
nu stiu ce sa ma mai fac... cred ca o sa apelez si la homeopat pana la urma. nu m-am dus pana acum pentru ca am experienta sora-mii care, de cate ori a fost cu eric al ei, niciodata nu si-au facut efectul "bibitele"

Voi ce experienta aveti in "domeniul" asta?

Va pup si va dorim un weekend cat mai placut si plin de povesti frumoase!



_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/
http://ro.fotoalbum.eu/dalina

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

in sfarsit a venit vacanta si pentru mine
venim in ro pentru 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dalina si noi o patim la fel... febra mare vinere seara sau sambata dimineata...
Dar al nostru raspunde la telefon... insa nu poate sa-mi dea tratament prin telefon... asa ca vechea poveste... antitermice... la 4 ore alternat nurofen cu panadol si daca nu si nu supozitor cu algocalmin...
Si impachetari cu prosop umed, mai rece decat temperatura lor... Asta cand febra e f. mare si nu sunt sanse sa scada usor...
Eu asa procedez la Elena ... ei in creste temp. f.f. repede...

La baieti, pana acum... in cada cu apa mai rece de 37 de grade... vreo 35... Da la ei mai tine ca sunt mici si usor de tinut... cu elena nu era chip...

Sanatate multa si sa treceti cu bine peste noapte si we-ul asta...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Mersi mult pentru "tips", Eliana!
Inca n-am apelat la faza cu impachetatul sau chiar baita incada, pentru ca de obicei le creste tare temp. in somn, noaptea. Acum insa am ascultat-o pe sora-mea si am luat Eferalgan, care zice ea ca merge super la Eric al ei. Si... da! dupa doar doua doze de 2,5 ml/6 ore nu mi-a mai facut nici urma de febra, comparativ cu data trecuta cand pana in ultima zi de antibiotic ea tot fierbinte era!!... Si ce-i mai "ciudat" un pic e ca nu are muci, nu tuseste, doar febra si nu mananca mai nimic... iar cad inghite da sa vomite. Deci, e clar ca-i de la gat.
Sper sa-ncepem saptamana cu dreptul si sa nu cumva sa-mi faca surpriza si Miriam. Vad ca pana acum nu "zice" nimic; dar am si avut grija sa nu-si mai schimbe canitele de apa, suzete sau altceva, ca ele cam au obiceiul asta.

Catalin & Adrian !!!
Dia_b, sa-ti traiasca puii si sa creasca mari, sa fie sanatosi si sa aiba parte de tot norocul din lume!!!

Mai da si tu cate-un semn, ca n-ai mai "trcut" cam de multicel pe-aici! Mai povesteste-ne ce mai fac feciorii tai, acum maricei, dar si papusica de fetita!

Mamaana, ne bucuram tare ca o sa veniti in vacanta!... Unde anume in Ro?

Na, hai ca mai vb saptamana viitoare, pe care v-o doresc frumoasa, linistita si cu cat mai mult soare!



_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/
http://ro.fotoalbum.eu/dalina

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput