Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 22

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


La muuuuuuuuuulti ani, Tea si Rares!




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani Tea si Rares !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

citat din mesajul lui alexas


Mi-as dori sa vorbesc cu mamicii despre copii eu am doi copii gemenii o fetita si un baiat comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
citat din mesajul lui Sheannamp

citat din mesajul lui alexas





Si un citat din mesajul Annei pe cand? Hai, cu curaj , 2 randuri!



Alexas, bun venit! Zi-ne mai multe despre tine si copii tai!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Laurici, asta e atac la persoana!

Iertare dragele mele pentru ca numai apuc sa dau pe aici.
Sunt in constructie (la propriu, ca o facem in regie proprie), cu serviciul, am inceput garzile, cu treaba prin casa.....


In primul rand Un sincer La multi ani pentru baietii viteji ai lui AYUMI, Naoki si Ryuji! Sa fie sanatosi si ascultatori ca pana acum..Iar tie, un BRAVO din toata inima pentru cum ai reusit sa te descurci singurica cu

Apoi, Tea si Rares, La multi ani dragilor! Sa cresteti mari si voiosi si frumosi la fel ca fratele vostru si parintii vostri minunati!
Lavinia, sper ca ati petrecut pe cinste de ziua lor

Noi suntem foarte bine. Ioan tine tirada pe o limba necunoscuta noua, aduna gunoaiele din parc si le arunca la gunoi, stie sa recunoasca literele A si O si B, toate cifrele sunt 3...
Gabi fredoneaza toata ziua "Old Mc Donalds", intelege tot, se catara peste tot, ar face muzica toata ziua la diverse jucarii sau improvizand cu oale, linguri, imi da pupici cand nu e nimeni sa il vada.....

Sunt foarte veseli, cuminti, mofturosi la mancare, nu vor sa stea pe olita/wc, s-ar balaci in apa toata ziua si....cresc......

Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

felicitari felicia si nu te speria ca esti singura,si eu am o fetita si un baietel de sapte luni si singura ia-m crescut , conteaza cum ii inveti de mici eu nu iam invatat in brate dorm fiecare in patutu lui ,de la doua lui nu mai sug oricum le dadem si supliment si nici nu mananca noapte.De la sase luni dorm singurii in camera lor de seara de la 10 pana dimineata la 7 este cand 8 . Ziua ii pun in tarc si se joaca cu jucarii , inca ceva sa nu-i inveti lenganatii .Iti doresc nastere usoara si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



am aparut si eu...Cum planurile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ... s-a modificat totul. Am ajuns la bunici, mare nebunie cu pisicile si cainele... fugim in rotobile sa le prindem, ne place totul.. dar Elena nu adoarme fara mami Cum ies seara din camera cum incepea sa planga. Au incercat bunicii fel si fel de smecherii dar n-a tinut. Asa ca ma hotarasc sa raman cu ele toata sapt.
Miercuri la pranz o descopar pe Ana cu febra 39... direct la pediatru... nu are nimic decat 2 dintisori care se chinuie sa iasa. Febra a mai avut doar joi, i-am dat Nurofen si alternam supozitoarele de Novocalmin cu Paracetamol... dar acum nu manaca, adica papa, dar doar ce-i place cred: iaurturi, lapte cam 200-300 ml/zi, cereale, supa... mancare gatita mai deloc. A mai patit cineva asa? Cat dureaza? In rest stare generala buna.
Elena in schimb mamanca enorm, cred ca-i prieste aerul si activitatea! Ce m-a mirat la ea: a fost constienta ca Ana e bolnava si are nevoie de mine, asa ca n-a mai facut scandal seara daca eu am stat cu Ana! asa ca i-am taiat si ei "cordonul ombilical"

eu am venit acasa azi noapte si vineri plec la fete. Daca e totul ok mai stau cu ele o sapt. la bunici ca tot avem toate lucrurile acolo.

Am hotarat cu tati sa repetam si in august vizita la bunici!

merg sa citesc in spate...




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Raport pe scurt:
- baietii tusesc si's cu muci in barba
- operatia mea s-a amanat fo luna
- cateva poze de la nunta surioarei aici (pana una-alta furate de pe siteul fotografului) ... cand am mai multe le pun si pe alea...
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Iunie2008_NuntaAlinei





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Anna spor la tot ce faci, ca vad ca ai o gramada de lucruri in agenda in fiecare zi. Mie mi se parea ca ma descurc f bine si cu job si cu copii si casa, fara ajutor mai deloc. Dar zau ca nu inteleg cum faceti voi sa aveti si servici mult mai solicitant, sa construiti case, sa faceti scoala, Eliana s-a ocupat f, mult de nunta la care a fost nasa (am vazut eu la alt subiect unde am tras cu ochiul ca a facut ornamentele de pe masa si o gramada de alte chestii) etc. etc. etc. Si mai aveti eventual si cate un copil in plus pe langa gemeni! Bravo voua! Sa ne 'vindeti' si noua niste ponturi!

Pussi asa facea Rares cand ii ieseau dinti/masele: nu manca decat iaurt, fructe pasate cu cereale sau branza de vaci, lapte ...nimic gatit! Nici supa, nici piure de legume, nu punea gura pe nimic. Il tinea 1-2 saptamani, apoi usor, isi relua mesele normal. Cred si eu ca le e bine la bunici! Si la ei mei se vede imediat diferenta de apetit si somn cand mergem la tara si stau mult pe afara, la aer. Si eu am avut emotii mari cand i-am lasat prima data acolo singuri. Mai ales ca asa l-am intarcat pe Rares si el era obisnuit sa doarma cu mine acolo si sa se 'cupleze' la san de cum 'facea ochi', la prima ora. Dar a fost bine, s-au descurcat bunicii .

Eliana sanatate multa la toata familia! Am vazut de aseara pozele. Superbe! Mirii frumosi foc, aranajamentele de pe masa super! (fara sa te laud, dar chiar mi-au placut!), buchetul miresei, rochia, nashica, totul f, f, frumos! Poate ne mai dai o relatare tot asa, pe scurt macar, despre cum s-au comportat copii la nunta.

Si Rares e un pic racit de vineri, dar nu complicat. Tuse expectoranta, ceva muci si cam atat. Bianca vad ca iar a scapat, desi ii tuseste frate'su in nas toata ziua. Sambata am fost un pic in parcul zoologic (e o chestie anemica, cu cateva pasari, 2 caprioare si un cerb, 2 ursi, iepurasi, o vulpe, un lup) si Bianca mea era cocotzata in varful unui gardutz ce delimiteaza trotuarul de tzarcul caprioarelor. Cand a venit un baiatel de vreo 6-7 ani si a pus un picior pe gard, a inceput sa strige la el "Nu baietel, nu e voie sa te urci aici! Cazi, te lovesti si plangi! Da-te jos!" Dar pt ea era voie!

Lavinia asteptam poze!!!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Laura, la nunta n-am luat-o decat pe Elena... pt. ca baietii erau mucosi atunci si n-am vrut sa-i duc asa (in plus si maraiti) in fum, galagie...

Noi eram destul de obositi pt. ca bantuisem toata ziua si dupa cateva ore de somn... n-as fi fost in stare sa ma ocup de toti... in biserica Elena a stat numai langa mine sau tac'su si a racait la lumanari... imi era teama sa nu-i curga ceara topita pe maini... Iti dai seama nebunie cu toti trei dupa noi...

Iar despre partea cu facut fata... pai trebe sa faci fata... n-ai alta varianta... nu mai pierzi timpul gandindu-te
Si in plus, am doi pici cuminti...

Oricum, Anna ne intrece pe toate... garzi, casa... nu stiu cum reuseste...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput