S-a mai nascut o stea: ALESSIO

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Felicitari Dana, stiu cat ti-ai dorit copilasul! Ai trait o minune!
Musai sa participi la anul in concursul de fotografie DC, Clipe 2008 cu poza asta

Sa aveti o viata fericita impreuna!

pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

SUN iti multumesc. Da...stiu ca exista minuni...tu esti dovada vie, adica THEO. De asemenea si voua va doresc ce-mi doresc si mie: sanatate, sanatate, sanatate!


MARIANA am ales fara epidurala ca tare ma mai sperie efectele negative.....si acu' ca nu mai e nimeni gravida ca nu puteam sa povestesc acest lucru la odisee.....era o fata cu mine din Bolivia....nastea natural....cu epidurala....un travaliu de peste 24 de ore....a ajuns si clipa de push.....si supriza: bb s-a blocat in canal. Deci, unul din efectele negative ale epiduralei e ca de la anestezie, canalul sufere si sa se faca rigid. Si asa...copilul risca sa ramana blocat cum s-a intamplat la fata asta. Pe ea, imediat au dus-o de urgenta in sala sa-i faca cezariana. A scapat cu bine. Bb a avut putin de suferit dar acu' sunt amandoi ok, ca a tinut legatura cu ea ca tare afectata am mai fost.....Iti multumesc de cuvinte la fel si tie iti doresc sa fiti fericiti familia M. imi place la nebunie chestia asta ca toti aveti numele care incepe cu M. Foarte original.

MARIAA multumesc mult si da, am sa particip, chiar daca inca nu stiu unde sa ma uit ca sa particip dar gasesc eu.






ALESSIO, comoara mea




S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Felicitari!!!Sa va traiaca si sa va bucurati de el!!!Ce frumoasa poveste!!!
Pupam baietelul!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

RAMONELLA multumim, de asemenea si voua. si -am pe Bea cea cu nume de printesa!




ALESSIO comoara mea
S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Dana, totul e bine cand se termina cu bine!
Ma bucur ca viata ta a iesit din zona intunecata in care se gasea si te poti bucura alaturi de cel mic si de familie de frumusetea ei.

Sa cresteti mari si sanatosi!

Ai povestit foarte frumos, dar nu stiu daca as recomanda povestea unei gravide care se pregateste sa nasca

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cat am fost insarcinata, eram fan povesti ale nasterii.
Dupa ce s-a nascut fluturashul, am incetat sa mai citesc asa ceva, din simplul motiv ca ma faceau sa sufar.
Acum, la aproape 1 an de la nasterea mea, am avut curajul sa iti citesc povestea nasterii stelutei tale minunate, si pot sa spun ca m-a emotionat si m-a facut sa plang, in special ultima parte, cand povestesti ce se intampla de cand s-a nascut steluta.
Sa va dea DD multa sanatate iar steluta sa straluceasca tare tare si sa va umple inimile numai cu bucurii!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=9" target="_blank">Nan1 si Nan2, Mireasa si mire cu stil!


[b]Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

SANZIANA multumesc de cuvinte....nu stiu ce sa zic....am povestit exact prin ce am trecut.....poate sa nu uit eu vreun amanunt...

NANA iti multumesc si sanatate multa si voua.







ALESSIO comoara mea, 07.06.2008

S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

sa iti traiasca dana si sa te bucuri de el :X e o bomboana de baiat :D chiar nu am mai vazut de mult asa frumusete de baiat ! sa va bucurati de el si DD sa va dea minuni dastea cate doriti ! ( mai putin dureroase bineinteles )

Va pup ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Dana ai avut o nastere grea, dar cred ca nimic nu a mai contat cand ti-ai vazut baiatul. Ma bucur mult ca ati reusit sa treceti peste esecuri si probleme si ca acum aveti doi copii sanatosi si frumosi. Felicitari!

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor va multumesc. Azi am recitit si eu povestea si ptiuuu ce m-am reemotionat. Acum ca astept al treilea copilas.....pot spune ca D-zeu are planuri mari cu mine. Sanatate multa copiilor.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi

Mergi la inceput