Mamici norocoase de sept-oct 2008(86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nerantula: inclin sa cred ca da, te vor interna o zi.este totusi interventie chrurgicala si tu esti Profita si fa-ti pile la asistente si infirmiere, daca vrei sa nashti la Elias!
monica: bafta multa si multi
300: am sters postarea, am pus-o in blog!

later edit: nerantula, scuze, am mutat-o la b;og, la semnatura, mi s-a parut usor nepotrivita , scuze inca o data!

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Felicic, semnatura ta e putin diferita de ticker ...
In ce priveste asistentele de la Elias, eu cred ca sunt sectii diferite, deci nu prea am ce 'pili'

27+ AMR 89 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Salutare fetelor ne-am intors si noi din concediu (am pus poze la semnatura, daca veti avea rabdarea sa le vedeti)! A fost superb si a trecut ca un vis!
Nu am reusit sa citesc decat acest capitol:
Anca imi pare enorm de rau ca trebuie sa treci prin emotiile astea, eu stiu ce inseamna un retard de crestere, sper la tine sa fie o greseala ecografica!
Monica mult calm si poate se mai linistesc si contractiile!

Eu ma simt foarte bine, am pus deja 7 kg pana in saptamana 25+, am 55 kg momentan si astept si eu cu nerabdare intalnirea cu bebe de luna asta, nu l-am mai vazut de 5 saptamani!

25+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2
Poze concediu 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata, va servesc cu ce doriti , ceai, lapte, suculet abia facut:)
monica sa treaca supararea. tin pumnii sa te intorci mai optimista de la dr. multa bafta!
sanziana, frumoase poze !!! da' burtica, burtica unde e?
am fugit, va mai scriu de la scirbici.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza,

Multumesc pt incurajari fetele. Sunteti cele mai dragute

Noi ne-am hotarat sa mergem maine la spital avand in vedere ca azi trebuia sa merg dupa ora 10 iar la 13,30 avem eco la Herghe. PLus ca mi-a dat si analize de facut si asta insemna sa merg maine dimineata oricum din nou.
Asa ca Mami de Alexa, eu as bea un laptic



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
29+ Cuculetz Andrei

AMR 75 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata!Noi tot in santier asa ca nimic nou.
Alina multumesc de cafea,eu o vreau cu mult laptic
Monica imi pare rau ca ai probleme,vezi ce zice si dr.azi.si nu te mai ingrijora ca va fi bine pana la urma.
sanziana bine ai revenit din concediu.vazut pozele si burticutza
Nerantula felicitari ptr.bb in grafic si succes cu MR.H.Tin pumnii sa fie bine
Felicic,300

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

un laptic pt mami de pisic. Mai mergi la Herghe? Multa bafta!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata Laura! spor la amenajari! ce ati facut in casa? Andy, ce mai face? Poate ma invrednicesc si eu intr-o zi si pun si eu poze cu ap nostru renovat la inceputul anului:)

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Hey Alina!Amenajam camera lor a lui Andy si a bb-linei si cu ocazia asta scimbam si usile .Andy e suparat ca in camera lui e totul intors si ne tot intreaba cand va fi gata.
Sa ne pui poze sa vedem apartamentul.Alexa ce face?Cat mai aveti pana ajungeti la mare,la soare??

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata!

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor din suflet, sunteti extraordinare. Ma simt mai bine acum dupa ce am citit mesajele voastre. Multi si pentru cele mai bune prietene din lume.

Sunt ingrijorata in primul rand pentru cantitatea diminuata de lichid si dimensiunile capsorului. Muuh, iti multumesc mult pentru recomandare .

Referitor la capsor, inca de pe la vreo 23 de saptamani mi-au spus amandoi medicii (si cel din BM si cel din Cluj) ca e mai mic decat normal dar ca e OK, ca si eu sunt micuta etc. Nu apare nici o malformatie sau ceva de genul aceasta. In plus pozitia pelviana il face putin tuguiat si e posibil sa fie masuratoare mai mica din acest motiv.

Medicul meu de aici nu e ingrijorat, cel putin nu in acest moment. Mi-a spus sa merg la Cluj peste 2-3 saptamani, deci nu i se pare caz de urgenta. Data trecuta cand aveam probleme mari cu contractiile m-a trimis a doua zi, de urgenta. Merg totusi saptamana viitoare, acum nu are nici un rost sa merg la alt medic aici, intr-o saptamana se poate vedea daca evolutia este constanta sau stagneaza - atunci avem clar retard de crestere si vedem ce e de facut.

Incerc sa fiu cat mai rationala si sa gandesc clar, stiu ca nu-mi face bine sa-mi fac griji dar cum pot sa nu-mi fac? Am trecut mereu peste dureri, contractii, medicatie, spitalizare, controale interminabile pentru ca de fiecare data Carla era bine - crestea si era totul in regula. Acum grija cea mai mare e ca ea sa fie sanatoasa si sa nu fie afectata de probleme mele.

Cred ca v-am plictisit cu gandurile mele, toate burticile!

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

30+ Carla Alexandra
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput