Mamici norocoase de sept-oct 2008(86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

M-am intors si eu de la doctor, bebe e foarte bine, are 1494g, mai mare cu 2 saptamani, in medie, fata de varsta gestationala.

Insa ... m-a trimis la Elias la chirurgie maine sa-mi opereze monstruuuuul!!! Mi-e frica de mooooooooor!! A zis ca sub nici o forma sa nu mai stau asa, ca se poate infecta si cel mai probabil sa mai creasca, nu sa scada
Fetelor care mai aveti probleme cu mr. H., incercati sa-l eliminati in faza incipienta cu unguente permise, spalaturi si controlul , de acum presiunea uterului va fi foarte mare si nenorocitii astia pot exploda oricand .. la mine nu a crescut treptat, ci pur si simplu m-am trezit cu el cat maslina peste noapte!

27+ AMR 89 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anca nu ma bag sa ma dau cu parerea despre retardul de crestere. Nu sunt convinsa ca este real daca pana acum a fost mai mare. Vreau insa sa iti spun despre cantitatea de lichid amniotic: se pare ca ea poate fi mentinuta constant si daca nu chiar crescuta prin aportul sporit de lichide. Asta inseamna sa bei mai mult. Imi imaginez ca este greu dar cred ca pana ajungi la Cluj merita sa incerci. Nu trebuie sa bei doar apa plata si evident nu trebuie sa exagerezi asa ca poti manca si fructe, sucuri, ice tea facut in casa. Stiu sigur ca boticelina de la pepenasi a avut aceasta problema si la ea s-a ameliorat prin aportul suplimentar de lichide. Poate ei legatura cu ea si te sfatuieste si ea mai bine.
ilia sunt la mare la 2 Mai si conexiunea de internet merge destul de prost de asta scriu mult mai rar.

Miruna 29+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ancutzaaa, unde esti? hai sa-ti dau un poate apari.
feli sunt ocupata rau, n-am timp nici de calc, nici de mess parca am innebunit cu niste plimbari si cumparaturi:)
nerantula, multa bafta miine la dr daca asta e singura solutie, si daca bb nu e afectat, mergi inainte!
miruna cum e vremea? distractie placuta in continuare!
fugim la baita, ca e deja f tirziu.


alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Nerantula, deci de maine scapi de pacostea de mr H!!Totul va fi bine!!
Doamne ajuta!

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

quote:
Originally posted by alexa si mami

ancutzaaa, unde esti? hai sa-ti dau un poate apari.
feli sunt ocupata rau, n-am timp nici de calc, nici de mess parca am innebunit cu niste plimbari si cumparaturi:)
nerantula, multa bafta miine la dr daca asta e singura solutie, si daca bb nu e afectat, mergi inainte!
miruna cum e vremea? distractie placuta in continuare!
fugim la baita, ca e deja f tirziu.


alexa simami



Vremea e ok si apa la fel cel putin deocamdata.

Miruna 29+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by Nerantula

M-am intors si eu de la doctor, bebe e foarte bine, are 1494g, mai mare cu 2 saptamani, in medie, fata de varsta gestationala.

Insa ... m-a trimis la Elias la chirurgie maine sa-mi opereze monstruuuuul!!! Mi-e frica de mooooooooor!! A zis ca sub nici o forma sa nu mai stau asa, ca se poate infecta si cel mai probabil sa mai creasca, nu sa scada
Fetelor care mai aveti probleme cu mr. H., incercati sa-l eliminati in faza incipienta cu unguente permise, spalaturi si controlul , de acum presiunea uterului va fi foarte mare si nenorocitii astia pot exploda oricand .. la mine nu a crescut treptat, ci pur si simplu m-am trezit cu el cat maslina peste noapte!

27+ AMR 89 zile!!

Haiduc iubit



felicitari pentru bebe Gruia! Ce baiat mare are mama

nu stiu daca ai retinut, ca am postat la un moment dat, eu sunt la tutunaru,iar la ultima vizita,discutand despre Mr.H, mi-a spus sa incerc cu naturiste, daca nu da rezultate: la chirurg. Si cum tu esti la Filipescu, cred ca ar fi fost vb de acelasi dr din Elias, asa ca sper sa fie o interventie usoara(pb au trimis multe pana acum si au fost rezultate bune, din moment ce asta recomanda amandoi).
Ti-am spus ca eu am rezolvat-o, dar la tine chiar este o pb mare, ptr care iti doresc succes si iti tin pumnii sa treaca repede!
Sunt sigura ca se rezolva!
nerantula

si sa ai o noapte linistita!

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hello fetele,

In primul rand Ancuta mii de , si eu zici sa nu-ti faci inca griji.

NErantula, felicitari pentru bebe mare si in grafic. Sa speram ca o sa scapi si de Mr H.

bitza ,tre sa treaca, ca doar nu o fi ea mai tare decta tine

Buun,acuma sa stiti ca nici eu nu am venit cu vesti prea bune. Problema la mine este un uter tensionat (contractat) pentru care ma duc maine la spital sa vedem ce-i cu el si sa-i dam niste perfuzii (banuiesc ca nu cu altceva decat no=spa si scobutil) si sa urmarim putin tonusul fetal. Era putin cam ingrijorat doctorul, nu prea i-a placut deloc, drept pentru care m-a ingrijorat si pe mine.
Asa ca maine sa nu va ingrijorati ca nu o sa apar pentru ca dupa 10 o sa fiu la spital, iar pana atunci trebuie sa-mi rezolv ultimile probleme pe la serviciu.

Va pupic si va doresc noapte buna si sa ne vedem cu bine.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
29+ Cuculetz Andrei

AMR 75 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Gagici. va pup si eu, azi am avut o zi mai plina, am fost la proprietarii mei in vizita.

vreau sa transmit Ancai un si ,ul;ta sanatate Carlei. Bea multe lichide, cum a zis si Muuh, iar legat debebitza sa stai linistita, chiar daca prin absurd ramane ea mai micutza, totul va fibine pentru ca bebelusii recupereaza dupa nastere ceva fantastic. Oricum sunt convinsa ca va fi bine!

Nerantula vii pe langa serviciul meu draga de tine. Multa sanatate iti doresc, si interventie usoara maine. Si ce e mai important, sa scapi de problema asta asa de dureroasa. In alta ordinede idei, felicitari pentru bebelinul in curs de fabricatie.

Muuhconcediu placut in continuare!!!

bitza ar fi bine sa iti faca antibiograma inainte sa te puna iar pe tratament, ampicilina si amoxicilina se iau destul de des si e posibil sa ai ceva rezistenta. Oricum, e bine cel putin ca infectia asta nu-ti mai da neplaceri fizice. Sa ne spui ce a cauzat infectia. E. coli e cel mai des intalnit patogen la infectii urinae.

ilia bine-ai venit. Sa recuperezi macar ceva din capitole sa vezi ce te-a strigat lumea pe-aici! I-a trecut varicela fetitei tale? Spercatu ai avut deja!!!

Andreea_and din pacate banisa iau choaro casutan-avem, dar cred ca am gasit o solutie convenabila panala urma. O saapucsaitipovestesc mai pe larg dupa ce apuc sa clarific niste amanunte, poate la cursul first bebe.

maria2004oricum in weekend noi fetele suntem mai adormite asa ca e mai usor de recuperat. Numai sa te lase Maria!

andy_galrotu vreis a vii in bucuresti la cumparaturi? Mai bine comanzi online si nu te mai chinui, preturi bune sunt sia sa. Desigur, nu gresie si faiantza, dar arta decorativa and stuffs-ar mai gasi... Umblatul printr-unmagazin gen bricostore este foarte obositor, uneoriajungi sa iei ceva numa sa scapi mai repede.

andy.p

Nu stiu daca am omis pe cineva,asa ca un in plus directionat la 360 de grade sa va ajunga pe toate nu cred ca strica... Cu bune si rele, ne auzim de dimineata. Sperca relele sa semai uite totusi.


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Monica, nu te ingrijora, incearca sa fii optimista si sa ai o atitudine pozitiva, asa il ajuti foarte mult pe bebe Andrei! Bafta maine la spital, tin pumnii sa se rezolve repede si bine!
Felicic , stiu ca mi-ai zis de chirurg, nu stiam ca Tutunaru te-a trimis ... sper sa se termine repede si sa nu am dureri in timpul si nici dupa .. oare ma si interneaza?
bitza, alina, 300

27+ AMR 89 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Felicic, io voiam sa rad cu lacrimi la patania ta ... dar a disparut postarea??

27+ AMR 89 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput