Mamici norocoase de sept-oct 2008(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Anca stiu ca esti trista hai asteapta sa vezi ce zice si dr de la Cluj, tinem pumnii
bitza sper sa treaca repede infectia, si eu am luat un antibiotic si sper ca a trecut, cred ca peste 2 sapatamani refac analiza

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca nu te mai stresa ca nu iti faci bine....bebeii pot sa creasca mai mult un timp iar apoi sa stagneze..mie asa mi-a explicat dr....multi pentru tine sa nu mai fii suparici
bitza sa stii ca in sarcina corpul poate sa nu reactioneze la unele medicamente asa cum face daca nu exista sarcina...acum ia si amoxicilina si apoi vezi daca trece


28+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

am ajuns si eu acasa si voi pleca din nou.....

de la servici nu prea o sa mai pot sa scriu, nici macar sa citesc asa des pentru ca mi s-a spus ca fac prea mult trafic....deci sa-l reduc....nasol....

anca, imi pare rau ca esti nelinistita, dar asteapta si cealalta ecografie. Doamne Ajuta sa fie totul bine. Sa stii ca si mie la dr iosup mi-a iesit ca este mai mare cu 2 zile si dupa 2 saptamani jumate cand am facut o noua eco pentru TT mi-a zis dr aia ca este mai mic cu 4 zile, deci diferenta de 6 zile in doar 2 saptamani jumate. Si eu m-am gandit si parca nu-mi venea sa cred si am zis ca poate dr asta nu a masurat cum trebuie, ca mi mi s-a parut diferenta mare...de aia zic, depinde si cum masoara dr si de aparat, asteapta cealalta ecografie si ai sa vezi ce si cum.

bitza, imi pare rau ca nu ai scapat de infectia urinara, sper ca urmatorul tratament sa te scape de ea.

eu va pup si va doresc o seara frumoasa tuturor.

si sa auzim numai de bine.

maryb 22+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Ancule dulce, eu nu ma pricep prea bine la consolari. Stiu ca esti suparata, iar eu cand sunt suparata nu prea am chef sa ma gadile nimeni la urechi. Trebuie sa ajung sa diger stirea singurica si sa cer o parere rationala si obiectiva pentru a balansa ce simt eu. Carla, inima ta de mama o stie, este fff bine, a avut un puseu de crestere si acum mai stagneaza si ea nitzel, mititica, doar e fetita, asa ca eu zic sa astepti opinia medicului de la Cluj. Factual iti pot reaminti ca Luca a fost de la inceput cu 2 saptamani mai mare, si fix la Pop era mai mare cu 3 saptamani si 4 zile. Ei, nah! Sa vezi! Si bineinteles ca la eco la dr Danaila saptamana trecuta era mai mare doar cu doua spatmani fix, asa cum a fost mereu. Deci...ochiul medicului, scumpa, cumulat cu faptul ca Carla e fetita, nu baietel, ei bine rezulta...CALM! Calmeaza-te, scumpa mea! Vorbim maine cand te mai linstesti! Trimit mii de





Iar Carla are tot timpul sa se intoarca! Sau sa iti mai zic istoria unei prietene. Fetita ei in pozitie craniana din S30. Toate bune si frumoase pana cu 5 minute inainte de expulzie cand medicul hai sa facem inca o eco de control. Cand colo...ce sa vezi. Copila tocmai se pusese cu capul in sus, asa a avut mititica chef. Poti sa faci ceva...si iaca cezariana de urgenta. Deci...orice e posibil, dar orice. Dumnezeu e mare! Si are grija de copiii mici!

Si sa stii ca lui Luca nu ii plac fetitele gigant!

28+ LUCA

AMR PANA LA LUCA 12 SAPTAMANI !!!!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Bitza, eu o bat pe infectia aia a ta sa stii (bey, sorry, n-am gasit emoticonul cu sadicii aia care se biciuiesc, dau si eu cu boxu')! Deja ma scoate din sarite! Da-i acolo cu antibiotic si extermin-o ca e cam incapatanata! Te poooop si ai grija de tine, sa treaca problema!

28+ LUCA

AMR PANA LA LUCA 12 SAPTAMANI !!!!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Pup toate burticile
Am intrat si eu pe fuga sa citesc vesti despre fetele care au fost azi la echo.
Ancutaimi pare tare rau de vestile mai putin bune despre Carla, dar asa cum au spus si fetele mai sus si eu zic sa te linistesti si sa astepti si cea de-a doua parere...cea a medicului din Cluj...stii si tu prea bine cum e cu masuratorile astea, e de ajuns sa pui sonda cu 1 mm mai acana si sa-ti dea toate masuratorile peste cap. E foarte important cine face ecografia si sa aiba pricepere si dexteritate. Asa ca, hai fruntea sus, si gandeste optimist...Carla simte toate starile tale si e bine sa nu-i transmiti temerile tale
Pup toate fetele...n-am timp sa nominalizez ca ma asteapta Maria sa-i dau sa pape

+27+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Anca stai linistita, fetitele sunt mai mici in general. A mea la primele eco era tot inainte cu 2-3 saptamani si la morfo a zis ca e fix in target. Si cand toate fetele tot povesteau de greutatea de la morfo cum ca ar fi 600, 70 gr fitza mea avea 470+/-70gr.
Dar cica e ok.

Mai mare sau mai mica, important e sa fie sanatoasa.

Nu te necaji ca simte aia mica si se supara pe tine.

27+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

anca: pana ajungi la Cluj, nu poti cere a doua parere si altui medic din Baia Mare? stiu ca tu mergi la un dr bun, dar starea ta d neliniste si suparare se transmite si Carlei, poate o alta parere este diferita si macar te linistesti pana ajungi la celalalt dr.
Eu am simtit pe pielea mea ce inseamna un ecografist mai putin priceput, la o varsta sarcinii unde era mai simplu de masurat, bebe fiind mic, nu ca acum, cand bebe este mare.
bitza:infectia! da-i cu antibiotic sa plece

alexa si mami, andy.p, lauretta:

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Anca, nici eu nu sunt buna la vorbe frumoase de incurajare, insa sunt sigura ca dulcea Carla este bine si ca aceasta diferenta se datoreaza masuratorii in sine; eu am fost acum vreo luna la o doctorita pentru eco 4D, s-a tot chinuit sa masoare sa prinda sectiunea corecta, Gruia destul de agitat .. a avut foarte multa rabdare, minute in sir a stat numai sa poata masura craniul, timp in care ne spunea ca din masuratori copilul poate iesi cum vrea doctorul, mai mare, mai mic, daca nu prinde sectiunea corecta.
Ei, cu acest lucru in minte nu am mai intrat in panica data trecuta, cand am fost la eco la doctorul meu si a iesit din masuratori o diferenta intre dezvoltarea craniului si cea a femurului de 3 saptamani!! Deci in cadrul aceleiasi ecografii! Adica craniul mai mare cu 3 saptamani decat femurul, unde pana atunci iesise femurul putin mai avansat ca deh, seamana cu tac'su, 1.90!
Deci, nu te stresa inutil ca se supara Carla pe tine, asteapta linistita ecografia urmatoare, sunt doar niste masuratori cu un grad foarte mare de eroare!

The BPD best used after 12 weeks.
Accuracy is +/- 1.1 week 14 - 20 weeks,
+/- 1.6 weeks 20 - 26 weeks,
+/- 2.4 week 26 - 30 weeks,
and +/- 3 - 4 weeks after 30 weeks.[/b]


27+ [b] AMR 89 zile!!


Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CD, Andy_galro,Mary, Eva,Felicic va multumesc tuturor si va iubesc!
O seara buna s-aveti!

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput