Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Intr-un fel, eu zic ca e mai bine sa ii dea mai multi, unul dupa altul. Pentru ca scapa mai repede. Dar si durerea e multiplicata. Adica scurt si intens sau lung si lalait. Si eu as prefera scurt si intens. Si ma refer la dinti, acum.

Ce sa zic?!! Deocamdata sunt multumita de cum reactioneaza. Saptamana trecuta, luni, i-a dat primul. Si inainte si dupa pleznire, a fost super maraita. Plangea din senin si tare, mai ales in somn, nu a mancat decat 3-4 mese din 5 pe zi, dormea cate 15-20 minute pe zi, adica in intervalul 8-9 - 21-22. Si a slabit 110 grame. Dar nu a facut febra, ceea ce m-a bucurat nespus. Ma trezea noaptea la 3-4, cateva nopti m-am trezit din ora in ora... dar nu pot cere mai mult, sincer iti spun. De 3 luni eu dorm noapte intreaga, asa ca pot face cateva nopti albe acum, cat o chinuie pe ea durerea. Si un alt punct pozitiv: a primit suzeta.

quote:
Originally posted by ceska777
Creata,
Mariuca cum suporta faza cu dintii mai ales ca vin gramada peste voi? Desi dr nu a vazut nimic noi speram ca e de la dinti grozavia de maraiala si urletele....AZI a fost f cuminte, il tot laud de azi dimineata sa invete ce inseamna buna purtare....



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by alina023

Buna fetele dragele!!!

Intru in fuga sa va spun ca azi ne mutam la ai mei. Am strans jumatate din casa in masina (care masina cat e de mare si tot cocoshata a ajuns din cauza bagajelor) si astept sa se trezeasca Ana ca sa plecam.

O sa-mi lipsiti tare mult.. Ne "revedem" pe 30 iunie, cand voi incepe munca. Pana atunci sa-mi tineti pumnii ca Ana sa se acomodeze cu mama mea (la fel si sotul meu...ieri au stat impreuna 2 ore si s-au si ciondanit ...o sa ma "distrez" minunat).

Va pupacesc cu mult drag!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



Ah, o sa-mi lipsesti alinutule draga!!!!
Distractie placuta.
Sigur anita se va acomoda acolo caci este mult mai bine si mai placut decat in bucuresti.
multi si pentru luca !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

DA, DA, DA!!!!!


quote:
Originally posted by laura_dimitris

quote:
Originally posted by miki_baby

LauraD, stau pana pe 8 iulie..bine o sa ne mai plimbam prin tara, dar vom gasi noi timp sa ne vedem pana plec.
Tu stai pe langa parcul Moghioros, parca..pai poate ne vedem aolo o data .
Duminica eu nu pot pentru ca mergem la u gratar cu niste prieteni de familie.

Pupici

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga



mi-ar placea tare mult !
poate punem si de o intanire in moghioros pana pleci!
suntem multe zuze in zona.

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by cristacoman

De luni ne iese un dintzisor si este taareee suparata si maraita si cred ca o doare tare rau, ca plange cu lacrimi cateodata...of, of, de abia astept sa iasa. Bine ca nu are probleme cu somnul, doarme de la 22 la 4 dimineata, mananca repede apoi se trezeste la 7, mananca si se trezeste la 9.30. De la 11.30 la 1.30 doarme si apoi mai doarme de la 14 la 17.30, cu mici variatiuni cam asta e programul ei zilnic. De 17.30 la 21.30 cand ii face baitza mai doarme o data daca ies afara ca ea, altfel ne maraie in cap daca nu o tinem in brate, asta acum cu dintzisorul....

Duminica s-a intors de pe spate pe burta si 180 de grade in patut....din pacate nu am prins faza....am pus-o intr-un loc si am gasit-o in altul....

Multumim pt. informatia depre prod. Tiny love, vroiam sa iau salteluta de joaca loveste si canta, dar m-am plictisit de atata asteptat si am luat de la Chicco.

Cristina, mami de Antonia (29.01.2008)- avem 4 lunitze.
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a%204a/?albumview=slideshow
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a3a/?albumview=slideshow



Draga de ea!!!
La fel am patit si eu... ca nu eram pe faza cand se intorcea si de o saptamana parca este o minge asa se rostogoleste....


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pup fetele care pleaca in concediu: Alinus, Natalia si Stancuta. Mai sunt si altele? Ca sa stiu sa va urez "concediu placut si vreme excelenta".

Sa ne revedem cu bine!

Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_mary spune:

Buna ziua tuturor!
La multi ani Ereena!
La mute lunite clopoteilor Tudor Mihai, Eric Adrian, Alexia, Robert si Sonia Andreea!
Noi acum am inceput sa gustam sucul de morcovi si voiam sa stiu cum putem scoate petele de pe hainute?

S inca ceva ... suntem frumosi?
Radu Stefan, 26 decembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

mary, iata o intrebare la care vreau si eu raspuns!!!! noi ne-am patat cu mar.
eu vreau sa incerc cu vanish. nasa-mea mi-a zis ca ea asta foloseste pt bavete. oare din hainutze nu ies culorile daca le pui in vanish? ca de bavete nu mi-ar parea rau, insa de hainutze...

edit: da! da! sinteti tare frumosi!
Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

La Multi Ani, Ereena! Sa fii fericita si iubita alaturi de baietii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Uraaaaaa, am terminat de mutat pozele de pe ringo pe webshots. Aveti la semnatura noul link, si tot acolo si link-ul catre filmuletele de pe youtube (dati scroll pana mai jos, deocamdata sunt 7 fimulete). Cand aveti timp si chef, va invit sa o vedeti pe Mariuca. Si sa o auziti!

PS edit: merg si link-urile, le-am verificat, sa fiu sigura ca nu va trimit dupa cai verzi.

Creata 1 cu Creata 2
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Cretz, m-am delectat cu filmuletele cu mariuca..e super dulce! CE radea ea cand i-ai zis de lapte dimineata:).Apoi am vazut pozele cu gradina! Este foarte frumoasa! Si am vazut ca nu sunt multe case construite langa voi. Ar fi frumos sa ramana asa...mai aerisit. Ma uitam la aleea pietruita din gradina si mi-o si imaginam pe mariuca pedaland la bicicleta pe acolo:)).

FETELE care stau pe langa HERASTRAU si nu numai..haideti la INTALNIRE vineri la ora 16! Pana acum suntem cateva EU, NEMARY, STANCUTZA, MITSU, ROXANA( care vine mai tarziu, nu?).
Sa vb maine sa stabilim si locul..eu nu stiu decat intrarea de la arcul de triumf si de la tramvaiul 41.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput