Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Au totusi o diferenta de o zi - Mariuca si Matei. Deci imi pot da cu parerea. Eu ii ridic Mariucai spatarul de la carut, cam 10 minute maxim pe zi, dar nu in fiecare zi. Cand imi aduc aminte. Nu o pun sprijinita de perne, decat la mai putin de 45 grade, ca sa ii pot da sucul si ca sa ne jucam. Dar nu vreau sa exagerez. Prefer sa facem totul la timpul lui. Daca nu ii convine sa stea intinsa la orizontala (si nu prea ii convine!! ), isi ridica singura capul. Asta o face de la o luna si un pic. O mananca in fundulet. Dar tu stii cel mai bine dezvoltarea lui Matei. El oricum e mai impanat fata de Mariuca mea, pare ca are mai multa forta in corp. Eu, cand o vad asa mica si draguta, nu pot sa o fortez sa stea in fundulet.

quote:
Originally posted by Ereena

si vin si cu o intrebare, bebelusilor de 4,5 luni li se poate ridica spatarul caruciorului deja? eu il mai ridic lui matei cam 30 de min cat sta cuminte dupa ce ajungem in parc .si am inceput sa il pun si pe el sprijinit de perne ,dar nu in fund. la doc merg peste vreo 2 sapt, am sa o intreb si pe ea

Matei-Florin 24.01.2008


POZE NOI
ALBUM ZUZE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI




Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pai ca sa rezolvam rapid cu cei 20, care sunt in total.

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Cretulina, 8 dintisori???!!! Wow !!! Multi lui mariuca cea viteaza !!!!



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut!
Azi am avut succes cu piersicuta!!! A papat doua destul de mari…prin urmare masa de lapte de la 11 am scos-o. de saptamina viitoare ii dau si supica la masa de la 14. sper sa o accepte, ca pina acum a mers struna diversificarea.

Honey, felicitari pentru persmis! Iar cu dentistul, sintem surori de suferinta. din fericire cabinetul la acre merg eu e super dotat. Si ma costa 50 de lei o plomba mare-mare. Daca face doua deodata, imi face si reducere.

EREENA

si clopoteilor care se sarbatoresc azi!

Alina, sa aveti noroc de casutza!!!!

Ereena, eu il pun pe Stefan ridicat la 45 grade de la 3 luni, la plimbarica din parc. Cind vad ca motaie, il las pe spate sa doarma (o ora), apoi iar il ridic o jumate de ora. Si tot asa. Acasa sta in scaunul de masina si in cel pt masa, lasate un pic pe spate. Il mai pun si pe picirol meu in fundic, iar in brate nu vrea decit sprijinit sub fundic, asa ca o maimutica. Din cite stiu eu, pe la 6 luni ar trebui sa poata sta singurel in fundic.

Naty, am vazut pozele cu “Soarele” vostru si cu “luna” dodoloatza. Si cu noul tau look. Iti sta tare bine!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Ereena, eu nu o tin pe Daria decat fff rar cu spatarul ridicat, asa cum spune si Creata toate la timpul lor. si nu a ramas Matei singurul bebe nediversificat de aici, mai este si Daria. noi umbrela pt.carucior i-am luat din Cora, este adaptabila oricarui tip de carucior si este bleu. costa 35 ron. ii fac poza diseara si iti trimit pe mes.

Natalia si noi plecam duminica la mare, vacanta placuta. vroiam sa-ti mai spun ceva dar am uitat. revin



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

botez Daria

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

In sfarsit! Doarme puiul meu de 1h si 20 min afara pe terasa. Si un vecin in stg tunde iarba iar altul in dr tot bazaie cu o bormasina. Dar Benji doarme... a deschis ochii odata si soacra era sa sara sa il ia in brate dar l-am plimbat in carucior 2 min si a adormit la loc. E O MINUNE fiindca baiatul meu are un ceas intetior care nu il lasa in general peste zi sa doarma reprize mai lungi de 30-35 min.

Cristacoman,
asa program de somn nu mai avem noi din luna2 cred, cand ma bagam pe la 15:00 cu el in pat si ne trezea tati cand venea acasa spre 18:00.

Suntem singurei aici la soacra tati a plecat pana acasa si revine maine dupa masa, e prima noapte ca suntem despartiti si desi nu suntemchiar in forma maxima ca si cuplu o sa mi se para ciudat cu o juma de pat pustie.....

Acuma o sa merg inapoi sa vad albume de poze cat mai doarme B, ca le-am tot deschis si am umplut bara de pagini. Am vazut-o azi dim pe PATTY de Irlandeza si e SU-PER-BA! Niste ochi, un par!!!!! Vroiam sa intreb are mereu obrajii rosii sau ii dau si ei dintii???

Creata,
Mariuca cum suporta faza cu dintii mai ales ca vin gramada peste voi? Desi dr nu a vazut nimic noi speram ca e de la dinti grozavia de maraiala si urletele....AZI a fost f cuminte, il tot laud de azi dimineata sa invete ce inseamna buna purtare....

Cum faceti sa gasiti mesajele scrise de voi la odisee? Merge cum automat sau tre culese "manual"??? Vroiam si eu sa le adun intr-o arhiva dar m-am lasat pagubasa pan a la urma....
Merg sa mai pap o felie de tarta cu capsuni desi soacra crede ca tre sa trec la cura... de maine!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!



Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 5 LUNI (23.12.2007)


Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aici...
http://good-times.webshots.com/photo/2605877940102658297CCRSyN

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Natalia, mi-am amintit. si Daria tot asa mananca, 5-10 min maxim si asta mai mult fortat. nu stiu ce au fetele astea, cred ca tin la silueta lor



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

botez Daria

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Nu stiu ce are.... nu mai merge deloc pagina acum. Si nu numai a ta. Am mai incercat sa vad niste poze azi si nu a mers. Am reusit de la Stancuta si Natalia. O sa mai incerc, Vali, promit.

Sofia s-a schimbat incredibil de mult, nu numai la culoarea parului. Nu-mi vine sa cred!

Natalia, poza asta este absolut incantatoare. Sfioasa si zambitoare, deopotriva. http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/2589107877/ Iar tunsoarea ti se potriveste.

V-am zis ca si eu m-am tuns?! Da, si toata lumea m-a intrebat si ma intreaba in continuare unde m-am tuns, ca sunt putine coafeze in Bucuresti care stiu sa aranjeze/tunda/dea o forma parului cret. Si aproape nimeni nu ma crede ca m-am tuns singura. Mi-am bagat foarfeca in par si am taiat. A iesit ceva misto. Dar asta pentru ca stiu cum sa tund. In sensul ca parul cret se tunde pe uscat si nu cu peria. Pentru ca daca il tunzi pe ud si pieptanat, la linie, cand se usuca, prinde o forma tare cool - niciun fir nu e egal cu celalalt. Firele se incretesc in diverse forme si ajung la diverse lungimi. Anyway, v-am facut apologia parului cret, dar nevoia te invata. Am invatat sa imi fac si coc, pentru ca am platit o caruta de bani anul trecut si am venit acasa, m-am spalat pe par si mi l-am aranjat eu. Din nou. Muuult mai bine.

Asaa... in alta ordine de idei. As veni la intalnire... Dar, fetelor, eu inteleg ca va este aproape Herastraul, dar e vineri, ora 16, adica exact cand pleaca toata lumea buna din Bucuresti, spre munte. Daca nu schimbam locatia, nu vin, pentru ca fac 2 ore jumate' pana acolo. Si nu arunc din burta acest interval, ci pentru ca stiu foarte bine. Plus ca se lucreaza la pasajul subteran de la Baneasa incepand de azi si o sa fie crima. Deci, rogu-va, ori schimbam parcul, ori ne vedem alta data.

Miki, ca atare, daca nu reusim vineri acum, datorita locatiei, atunci cu siguranta ne vedem pe 26, la studio!

Irina la patrat, acum am vazut ca mesajul meu cu urarile de "LA MULTI ANI!!!" nu a aparut, cautand niste poze din urma. Ca atare, reiau... in speranta ca nu ati inchis inca ghiseul pentru primirea urarilor. LA MULTI ANI, FETELOR! Sa cresteti mari si frumoase... Aaaaa, nu, am inceput prost. Sa cresteti mari, ca frumoase sunteti deja, sa aveti grija de cei patru flacai de langa voi, sa va bucurati alaturi de ei si de cei apropiati.

Mai vroiam sa va zic ca m-am decis la scaun auto, cel de la Inglesina. Il cumpar chiar de la ei, de la reprezentanta. Sunt absolut incantata de el. Acesta e: http://www.inglesina.ro/moovy.html, chiar culoarea din imagine. Bine, au mai multe variante de culori, dar mie asta imi place cel mai mult. Si l-am gasit cu 1.000.000 - 1.300.000 mai ieftin decat pe alte site-uri. Adica il cumpar cu 3.600.000 lei, in conditiile in care l-am vazut si cu 4.900.000 lei. Nu stiu daca ajung maine, dar daca ies vineri in oras, sa ne vedem, poate trec pe la ei. Si prietena mea, cu baietelul mai mare cu 2 saptamani decat Mariuca, isi cumpara acelasi model, dar pe rubino.

Chicco si Graco m-au dezamagit. Sa nu mai vorbesc de Miniblu. Ma rog... de gustibus.

quote:
Originally posted by honey79
Cretzulina ,uite aici... linkul spre filmuletele cu AJ: http://s45.photobucket.com/albums/f61/honey79/



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by cristacoman

Laura, felicitari pt. micutza crestina. . Asteptam poze.

Ereena, eu i-am ridicat spatarul carutzului de la 4 luni, altfel nu mai era chip sa stea.
In funduletz sta rezemata de perne sau de mine cand o tin in brate, dar nici asa nu mai vrea ca ea vrea in picioare si o mai las sa se sprijine cu piciorushele pe burta mea, asa o mai pacalesc putin.

In leagan daca o pun se apuca cu mainile de bare si se ridica in fund.


Cristina, mami de Antonia (29.01.2008)- avem 4 lunitze.
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a%204a/?albumview=slideshow
http://s282.photobucket.com/albums/kk249/cristinacoman/Luna%20a3a/?albumview=slideshow



multumesc mult!
fotografiile trebuie sa le astept putin ca este super aglomerat tipul ce mi-a filmat botezul . Cand le voi avea voi punea cateva si aici!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Ereena

saru'mana de raspunsuri ,fetelor

mai am ceva sa va intreb .de unde pot cumpara
o umbrela de carucior abc design? am facut
comanda la chic bebe dar au fost neseriosi
si nu mi-au trimis-o . sau de la alta firma
eu am carucior turqoise
http://www.bebeplanet.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/d8414f89c215ca56b937ad63a90faee2.jpg



eu am latit pagina .scuzeeeeeeee
Matei-Florin 24.01.2008


POZE NOI
ALBUM ZUZE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI



chiar zilele trecute mi-am luat o umbreluta bleu desdchis - imi pare chiar una din nuantele din caruciorul lui matei - de la bertoni.
am gasit in cora la 35 de ron parca...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

LauraD, stau pana pe 8 iulie..bine o sa ne mai plimbam prin tara, dar vom gasi noi timp sa ne vedem pana plec.
Tu stai pe langa parcul Moghioros, parca..pai poate ne vedem aolo o data .
Duminica eu nu pot pentru ca mergem la u gratar cu niste prieteni de familie.

Pupici

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga



mi-ar placea tare mult !
poate punem si de o intanire in moghioros pana pleci!
suntem multe zuze in zona.

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput