Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (155)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, facuse si Stefan bubite pe spate si burtica si dr a zis ca de la caldura. Eu am avut dubii pt ca bause si putin suc de mandarina. Oricum, a trecut cu Zyrtec.

Marunzika, bine ati revenit. Stefan si mama lui saluta pe Puppi si mami de Puppi.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, am citit in diagonala, recunosc. Ce se intampla luni la 9 juma?



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca ati avut treaba zilele astea, lipseste omul cateva zile si nu mai apuca sa citeasca ce ati muncit....

Deci, am venit aseara cu una bucata bunica la pachet, cica sa ne mai ajute, eu am cateva treburi de rezolvat zilele astea si nu vreau sa-l tin pe Cristi dupa mine.

La tara a fost super, sambata la petrecere s-a comportat exemplar, a dansat, a papat, a dormit si a povestit cu toata lumea, pacat insa ca nu-l intelegeau...hihi. A fost mai rau la dus, nu a vrut sa stea in scaunul de masina sub nici o forma, a urlat o ora si apoi mi-a fost mila si l-am luat....nu am avut ce face, la intoarcere a fost cuminte a dormit si s-a jucat in scaunel.
O sa pun poze, nu am apucat sa le descarc.


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sanatate multa Antonia de mami Mandarinuta si Mario de mami Betty.sa treaca repede.

Recunosc am citit in diagonala, daca mai sunt puiuti bolnaviori si sanatate multa.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Papanash, facuse si Stefan bubite pe spate si burtica si dr a zis ca de la caldura. Eu am avut dubii pt ca bause si putin suc de mandarina. Oricum, a trecut cu Zyrtec.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



eu i-am dat nou doar 2 lingurite de budinca cu biscuiti si gris de la nestle ( comanda de la baby point), n-a vrut mai mult, asta a fost aseara. Pai daca e de la caldura, ce ne facem la vara ???????



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

hihihi......Sim, in diagonala zici?


Piciulika,cu intarziere La multi ani! sa fi sanatoasa, iubita,sa ai parte numai de bucuriiiiii.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, nu stiu sincer ce o sa fac la vara. El transpira f tare la cap, abia l-am tuns si era mai bine, iar i-a crescut parul si a luat-o de la capat. Si nu mai vreau sa il tund pana ii luam din motz. Probabil o sa ii fac si un dush in timpul zilei, ii mai dau apa termala pe el, nu stiu.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Cristi catre Ghighi,

Imi pare rau ca nu am putut sa-ti raspund mai devreme, dar am fost plecat si abia acum a avut mami timp sa citeasca.Deci, legat de iubitele noastre flori, stai linistit am probat dracena, iar cu restul m-a pacalit,sunt cica prea mic si nu ajung la ele, dar ma fac mare si le extermin, se poate sa-mi puna capcane....Acum trebuie sa-ti spun un secret, azi am vazut cum deschidea mamaia un dulapior, cat nu a fost atenta(cica nu am ce trage)l-am deschis si am inceput sa scot niste chesti dint-o galeata care a avut un capac, dar ala nu m-a impiedicat sa ajung unde mi-am propus, era ciudat ca mai dadeam de pungulite in care se aflau pampersii mei, dar nu stiam de ce sunt acolo, am crezut ca i-a ascuns mami de mine, oricum am golit ceva din galeata pana m-a vazut, cica era galeata de gunoi si este cahhhh, m-a luat de acolo si nu m-a mai lasat sa ma ajung la ea, dar o prind eu maine pe mamaia si imi termin treaba, deci dulapioarele de la bucatarie se pot deschide, te ridici in picioare si tragi de manere, ai grija ca te cam pacalesc usitele si cazi, eu am patit-o(de aceea erau sigure ca nu le pot deschide), e adevarat ca sertarele sunt mai usor de deschis, dar sunt afumate...incearca si tu, sa-mi spui ce se ascunde sub capac in galeata, maine daca nu ma vede mamaia mai incerc si-ti spun cum a fost.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Noi www.flickr.com/photos/26130423@N07/2564959516/" target="_blank">ne-am pregatit de meci
Hai Romania !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am revenit si noi de prin perindari si am apucat sa descarc poze de la munte:

http://good-times.webshots.com/photo/2794191870103069517JoKoSL

Incerc sa mai citesc din urma am deja doua capitole de recuperat.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput