Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (155)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Salutare mamici. Am intrat si eu rapid cat sa va iau pulsul, vad ca sunt iar bebici bolnaviori, Mario, Antonia - sper sa va faceti bine repede.

Noi l-am luat pe Teo cu noi duminica la ultimul examen, adica pardon, l-am luat in Iasi, dar nu a sustinut si el examen, l-am lasat la nana. De la caldura, desi am folosit AC si l-am baricadat de soare, a facut si el bubitze muuulte, unele din ele s-au conturat in pete, sunt zone rosii, aspre ca de dermatita. Nu-mi explic cauza, nu i-am introdus nimic nou. Doar caldura, of, si calvarul abia a inceput. Mititelu', cred ca va fi vai si amar de pielea lui prin iulie. La noi acasa se face o caldura crunta, cu AC cu tot.

La examene a fost ok, spre ca le iau pe toate, recunosc, la unul m-am dus var-za! Acum suntem deja in febra bagajelor. M-am ofticat rau cu prognoza vremii. Marti noapte plecam.

"Dumneaei" http://good-times.webshots.com/photo/2488247150101784801EefTeo are deja 3 dintzi, ne pregatim pt dintzisorul nr 4, roade tot ce prinde si e pus pe scandal Sper ca ati recunoscut-o pe fica-mea...

De Teo ce sa zic... el e pregatit de mare , http://good-times.webshots.com/photo/2046856460101784801VHpsUm, exerseaza mereu cu colacul ala, doar ca n-o sa pupe apa, cred ca nici noi, 17 grade brr... mi s-a facut pielea gaina



Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

quote:
Originally posted by papanash

greyeras, de ce nu v-a placut la Valea Doftanei, a fost naspa cazarea sau ati nimerit grup de galagiosi ?

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi





A fost nasoala cazarea si nici nu ai unde sa mananci. Noi cand plecam asa nu luam mancare dupa noi. Peisajul si zona super, dar restul cam naspa in sensul ca nu ai de unde sa alegi, nu stiu ma asteptam sa fie altfel, e prea pustiu pentru noi sau probabil ne asteptam noi sa gasim altceva.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Greyeras, unde vroiati sa va cazati? Nici noi nu luam mancare cand mergem acolo, mancam la pensiunea unde stam. Cel mult, luam cu noi ceva dulciuri, fistic, alune sau migdale si bere sau vin.

Edit: noi tocmai pt liniste ne ducem acolo .



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Alinus, fetita ta. Chiar are trasaturi foarte finutze.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am vazut ca voi va cazati la Craita dar era ocupata cand am fost noi. Ne-am cazat la Louissiana sau cam asa ceva, am mancat la ei, dar cazarea a fost cam naspa si mancarea la fel. Din pacate nu aveam de unde alege. Rezervasem initial camera la pensiunea iordache dar acolo cand am intrebat am aflat ca e la vreo 7 km distanta de valea doftanei, undeva izolata de tot si ne-am razgandit mai ales ca era tot asa cu mancare adusa de noi.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Si noi ne ducem pt liniste, dar din cauza de bebe mic vrem si niscaiva conditii.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Greyeras, la Craita trebuie rezervare pt ca de obicei e plina, dar e faina si papa e f buna.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Da Sim data viitoare stim ce sa facem. Daca mai mergem in zona apelam la ei. Oricum una peste alta a fost frumos si ne-am simtit bine.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

HAI ROMANIA!!!!!

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai Romania!!!!

Printre picaturi vad meciul, urmaresc copiii care se alearga de-a busilea si citesc si pe forum. Ce ploaie este afara! Ma amuza ca tocmai ce a pus administratorul aspersorul si la noi.

Am stat cu copiii afara chiar pana acum 10 min. Mi-a facut mare placere sa ma joc cu ei si sa ii iubesc. Azi am avut o experienta mai neplacuta. In apropierea locului unde imi las eu parcata masina a fost azi un accident. Crunt. Ce sa spun, abia am reusit sa mai uit. Spun doar atat. Copil. Mort cred, cel putin asa arata. Am trecut pe acolo imediat dupa, nici nu sosise ambulanta. Imaginea aceea m-a urmarit tot drumul, nu imi puteam reveni, abia am ajuns la gradi sa iau fata. La un moment dat nici nu mai eram atenta, incat o luasem pe alt drum. Crunt! Sa aiba DD grija de toti copilasii si sa nu se mai intample niciodata asa ceva.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput